question-circle Motor + vrtule + baterky pro F5J

Více
30. srp 2019 09:11 - 30. srp 2019 09:14 #22128 od Pavel Svoboda
Mega má líp předek než Tenshock a je o 10 g lehší .
A cena bude stejná (když započteš cenu dopravy z Německa : - )

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Přílohy:
Poslední změna: 30. srp 2019 09:14 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. říj 2019 15:58 #22373 od Martin Beseda
Zdravím všechny. Zrovna jsem se vrátil z létání a při úklidu baterek zjistil, že mám upadlý kabel od baterky. Málem mě kleplo. Lítal jsem s ní. Ale naštěstí se to stalo až na zemi. Jde mi o to, že (jak jistě víte) z Lipolek mám respekt a chtěl bych to opravit. Jenomže nikdy jsem žádnou nerozebíral. Nechtěl bych to podělat, tak se ptám jak to mám udělat? Jde o 3-článek Gens ace, 1800mAh. Nebo to mám dát někomu zkušenějšímu?
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. říj 2019 17:36 #22374 od Pavel Svoboda
Martine to datum 29.2.2016 je opravdu stáří baterky ?
Pokud ano tak ji rychle zahoď ... a hodně daleko !

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. říj 2019 18:02 #22375 od Martin Beseda
Tomu nerozumím. Proč?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. říj 2019 18:13 #22376 od Martin Veleba
Pavle, chtěl jsem napsat to samé, ale nenašel jsem odvahu. Mě většinou baterky déle jak tři roky nevydrží a to i ty super drahé Magma. Přesněji řečeno, většinou po třech letech nejsou už vhodné pro soutěžní létání.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. říj 2019 18:16 #22377 od Martin Beseda
Stále nevím proč? Dnes jsem s ní lítal a včera taky. Nepozoroval jsem sebemenší rozdíl od jiných lítání. Když pomineme ten upadnutý kabel. Ani při nabíjení, žádné změny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. říj 2019 18:24 - 22. říj 2019 18:24 #22378 od Martin Beseda
A ještě jedna věc. Při nabíjení mají vnitřní odpor daleko nejlepší i ve srovnání s baterkami co mám rok. Třeba Magna mám nafouklé (prý zanedbatelně) a vnitřní odpor několikrát větší než Gens. A taky lítají. Tak nevím...
Poslední změna: 22. říj 2019 18:24 uživatelem Martin Beseda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. říj 2019 06:33 #22380 od Aleš Krátký
Asi tak, já měl kokamy 13 let, a pořád jedou a nejsou nafouklé. Pravda, jsou již slabší (nedaj tolik A), ale jedou ...
Dnes, když nepotřebuješ z baterek mlátit 100A není důvod mít takové nápady zahazovat baterie :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. říj 2019 07:06 #22381 od Tomas Hruby
Ad drahé Magma (či nyní Rampage) - já si klidně dovolím tvrdit, že Thunderpower je v současné době naprostý bullshit a za svou cenu nestojí.
Byl jsem teď nucen koupit jednu sadu Rampage 3s1300, důvodem je štíhlý tvar, který dobře sedne do šíleného trupu jednoho nejmenovaného modelu i při této větší kapacitě a váze. Potřeboval jsem kvůli těžišti těžší baterku, příčilo se mi vzít malou sadu a 60g závaží...
Jenže závěr je, že Rampage sice chodí, ale vnitřní odpor zcela nové sady je podstatně větší, než u "copterových" Gaoneng 650mAh, což je při dvojnásobné kapacitě a podobných udaných C pořádná ostuda. Tohle vědět předem, tak za to tu cenu nedám ani náhodou, budu létat na 650mAh a radši se smířím se zmíněným olovem pro dovážení :-(

Thunderpower se osvědčil v počátcích F5J, kdy to opravdu byly nejlepší články, jenže mi přijde, že od té doby tato značka naprosto stagnuje, zatímco jiné firmy (hlavně právě ty zaměřené víc na racecoptery) se posunuly opravdu o hodně. Kupovat dnes TP se mi jeví jako nesmysl, bohužel...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. říj 2019 07:20 - 23. říj 2019 07:22 #22382 od Ivan Horejsi
Troufam si rict, ze o tom neco vim.
Martine, rozstihni smrstovacku a podivej se, zda je odlomeny jen kabel, nebo hlinikovy kontakt. Jestli to druhe, baterku vyhod. To se prakticky neda opravit.
Jestli je uvolneny jen kabel, celkem snadno se pripaji zpatky. Na kontaktech jsou dost velke "bobky" z pajky a kabely se daji snadno pripajet.
Nejvic se mi osvedcila pistolova pajecka, se smyckou z obycejneho elektrikarskeho medeneho dratu prumer 2mm (neni to muj vymysl). Je to trochu prasarna ale dobre funguje a pistole porad ziji.
Ovsem ... pozor na zkrat. Parkrat se mi to povedlo, kdyz jsem baterky rozebiral (nikdy pri oprave) ale pokazde to odnesla jen baterka: bud uplnym znicenim nebo velkym zvysenim odporu. Nikdy zadny vybuch, pozar, atd.

Na hlinikove kontakty se pajka chyti s pomoci pajeci kapaliny na hlinik, ale ...

Nikdy jsem baterku nevyhodil proto ze by byla stara, ale proto, ze uz nefungovala. Zachazim s nimi "slusne", ani v sezone neskladuji ani uplne vybite ani uplne vybite.

Vykon je dan rozmery vrtule a otackami motoru. Otacky jsou dany typem motoru. Napeti je v podstate dano, takze z toho vychazi proud. Jestli ma baterka tak maly odpor, ze ten proud propousti, pak dalsi snizovani odporu nema na vykon moc vliv. Baterky s mensim odporem jsou pri stejnem proudu relativne mene namahane, tak (snad) dele vydrzi.
Poslední změna: 23. říj 2019 07:22 uživatelem Ivan Horejsi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.432 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám