file Větroň K3600

Více
23. led 2016 11:36 #16037 od Karel Mrázek
Odpověděl Karel Mrázek pro téma Větroň K3600

Jiří Kotrba napsal: Ohledně VOP na K 3600 jsme se bavili s K.Svobodou a jediné k čemu jsme došli je " nedemontovat VOP " , jinak problém.
Zkoušel jsem variantu posunout páku výškovky ze středu kozlíku do strany a nový bowden - strunu -ohnout s přesahem do
pravého úhlu - ale u struny dlouhé cca 130cm to nebylo spolehlivé - velký skrut. Ještě je jedna možnost : pokaždé odpojovat
strunu ve variabilní koncovce serva - pak ji vleže vytáhnout cca 30cm ven z kozlíku - a odpojit VOP, a pokaždé znovu zálet, což je celé nesmysl. Trup na K3600 jsem vyměnil za trup K3000, plovoucí VOP nasadím do tří drážek z textitu a přišroubuji
ji dvěma M3 polyamid.šrouby.


Tak jsem dodělal načisto táhlo k výškovce a můj předpoklad, že půjde poměrně snadno sundat se potvrdil. Jediné, co bylo nutné udělat, bylo rozšířit otvor v trupu, aby v něm kovová vidlička nedrhla a dala se dostatečně rozevřít. Ani táhlo do trupu nezapadne, pokud se servo nechá pro transprot v krajní poloze. Jen je třeba nezapnout model, pokud není připevněna výškovka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2016 12:06 #16038 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Větroň K3600

Karel Mrázek napsal: Jen je třeba nezapnout model, pokud není připevněna výškovka.

Proto bych na konec vlepil kousek trubičky, aby táhlo nezapadlo, ani v druhé krajní poloze serva.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. úno 2016 16:04 #16092 od Karel Mrázek
Odpověděl Karel Mrázek pro téma Větroň K3600
Tak jsem K3600 včera zalétl, i když pro čtyři starty je to silné slovo, stačil jsem jen zhruba nastavit butterfly. Při čtvrtém startu to začalo nějak líně točit, po přistání jsem zjistil, že na pravé straně nejde křidélko. Doma jsem začal laborovat, do konektoru na centroplán jsem zapojil několik jiných serv, všechny chodily. Zapojil jsem tedy křidélkové servo (KST X08) zpět a zase nic. Zapojil jsem ho na JetiBox, že ho vyzkouším na servotesteru, tam chodilo. Po zapojení do modelu zase nic. Vyměnil jsem tedy kabel v konci křídla a nic, ale po připojení na JetiBox to zase chodilo. Napájení v modelu mám pro HV serva, tedy 8,4 V, JetiBox napájím volty pěti. Tak jsem se zaměřil na to a zjistil, že toto servo, přestože je označeno jako HV chodí pouze na 5 V, na 8,4 V se ani nehne, i když při seřizování a prvních startech chodilo i na 8,4 V. Setkal jste se už někdo s něčím takovým?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. úno 2016 20:47 #16093 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Větroň K3600
Velice podivné, přijímač máš také na 8,4V, nebo na 5V?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. úno 2016 06:47 #16094 od Karel Mrázek
Odpověděl Karel Mrázek pro téma Větroň K3600

Milan Chalupník napsal: Velice podivné, přijímač máš také na 8,4V, nebo na 5V?


Všechno 8,4 V. Když to přepojím na 5 V, chodí vše včetně vzpomínaného serva, Vrátím zpět na 8,4 V a servo se ani nehne. Vše ostatní chodí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. úno 2016 07:43 #16095 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Větroň K3600
Asi servo, to by chtělo víc informací kolem něho, vidět napájení, řídící pulsy, pokud je instalace v pořádku, tak je to na něj.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. úno 2016 09:06 - 08. úno 2016 09:09 #16096 od Karel Mrázek
Odpověděl Karel Mrázek pro téma Větroň K3600
Taky si to myslím, už je objednané nové. V instalaci to nebude, na tom výstupu jiná serva chodí bez problému a tohle nechodí ani na jiném.
Poslední změna: 08. úno 2016 09:09 uživatelem Karel Mrázek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. úno 2016 10:27 #16203 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma Větroň K3600
Ohledně uchycení VOP jsem viděl na F5J 3,5 Elektra 2 ( Mibo ) , že namísto textitové páky je ve ve středu klapky VOP
nalepen zespod vodící kolík o délce cca 2,5cm - což pravděpodobně umožňuje snadnou montáž i demontáž výškovky.
Kolík se zasune do kloubové páky za kozlíkem, po přišroubování VOP se už nemůže vysunout zpět, ale viděl jsem to pouze na videu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. bře 2016 20:30 - 23. bře 2016 20:34 #16424 od Bohumil Belan
Odpověděl Bohumil Belan pro téma Větroň K3600
Ivan, mohol by si prosím pripojiť obrázok? V Tvojom príspevku je príloha, ale nedá sa otvoriť.
Myslím tým prípravok na rezanie závitov M2.
Poslední změna: 23. bře 2016 20:34 uživatelem Bohumil Belan.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. bře 2016 09:29 #16427 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Větroň K3600
Vydrz Bohus vydrz - jit do prace se mi zrovna nejak nechce ... utery.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.466 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám