file Dodržování pravidel a gyro

Více
12. říj 2013 09:08 #11165 od Radim Barč
Při zákazu stabilizace jsem alespoň teoreticky schopen to ohlídat (když už prostý zákaz nestačí). Při jejím povolení můžeme povolit rovnou i vario. Bez přenosu na zem, jen s vazbou na stabilizaci, dle mě neodhalitelná věc. A o přínosu varia se snad přít nebudeme.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. říj 2013 12:57 #11171 od Jan Kubica
Radime, podle mě je jediná správná Ivanova formulace o zpětnovazební regulaci. Už jen proto, že ty elektronické krabičky" mohou mít různé názvy a funkce, když budou zakázána vária, tak mě napadá měřit teplotu vzduchu, což je možná ještě jednodušší.

Podle mého názoru jsou stabilizace a autopiloty (pořád si myslím, že jsou to dva termíny pro totéž) dovolené pro příští rok, ale pro ten další už se zákaz určitě prosadí, přesně podle toho německého návrhu, že budou povolené jen tam, kde to bude v pravidlech pro danou kategorii výslovně dovoleno.

Jinak co se kontroly týká, bych byl docela skeptický, ale když to bude zakázané, tak by to byl alespoň jasný podvod. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2014 16:49 #11596 od Aleš Krátký
Taková rychlá krádež z www.lomcovak.cz

Předsednictvo odmítlo možnost použití stabilizátorů (gyroskopy) v RC větroňářských kategoriích. Tato otázka bude dále řešená úpravou stávajích pravidel.

Více zde lomcovak.cz/wp_cze/ostatni/2014/01/fai-ciam-v-roce-2014/

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2014 20:10 #11598 od Petr Dušek
"Předsednictvo odmítlo možnost použití stabilizátorů (gyroskopy) v RC větroňářských kategoriích. Tato otázka bude dále řešená úpravou stávajích pravidel."

Podle mne je to velmi zjednodušený a poněkud tendenční výklad (překlad) originálního textu. Vidím tam konstatování, že současná pravidla použití (zákaz) stabilizátorů jednoznačně neřeší, ale podle předsednictva je to proti duchu pravidel... To má asi tak stejnou právní sílu, jako vykládat našemu králi Miloši prvnímu cosi o duchu ústavy...
Dokud plénum CIAM FAI nějak nerozhodne, tak se nic nemění. Když někdo přijede na soutěž F5J se stabilizátorem, těžko mu zatím bránit v jeho používání.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2014 21:38 - 07. led 2014 22:27 #11599 od Aleš Krátký
mi to pripada dost jasne .. "odmitlo gyroskopy" = nejsou povoleny.
a "bude reseno mistni upravou" = tak pokud u sebe mistni upravou gyroskopy nepovolim tak jsou prece zakazane ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 07. led 2014 22:27 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2014 22:02 #11600 od Petr Dušek
Patrně čteš mezi řádky něco, co já tam nevidím... kde se píše něco o místní úpravě pravidel??

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2014 22:27 #11601 od Aleš Krátký

Petr Dušek napsal: Patrně čteš mezi řádky něco, co já tam nevidím... kde se píše něco o místní úpravě pravidel??


sorry, mas pravdu. jsem uz z tech pocitacu slepy a blby.

kazdopadne bod1 plati dost jednoznacne

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. led 2014 08:33 #11603 od Tomas Hruby
Aleši, ono je to v podstatě spíš naopak - to, že předsednictvo došlo k závěru, že se zákaz "gyroskopů" musí řešit "úpravou stávajících pravidel" znamená spíš potvrzení, že to dosud v pravidlech zakázané není... V tom anglickém originálu je to mimochodem dost natvrdo napsané, tady se Roman svým "výcucem" moc nevyznamenal :(
Asi nejvíc sedí to, co jsem psal jako reakci pro Mirka Kotulu v jiným threadu - ano, klidně Guardian v F5J použijte, ale berte laskavě na vědomí, že to s velkou pravděpodobností bude pouze na sezónu 2014 a pak si nestěžujte, že jste "přišli o investici"...

Tolik jednoduchý popis, v reálu to ale může být ještě složitější... Ono totiž ustavení zmíněné komise EDWG spolu s oficiálním přijetím faktu, že je nutno řešit UAV a podobné věci hodně zavání možností, že se objeví určitý lobbing v opačném směru, tedy aby některá "elektronická udělátka" povolena byla a pouze se definovalo, co se smí a co už ne. Zrovna tak by asi nikoho nepřekvapil vznik nějaké "open" mutace kategorií atd. Tohle mi přijde jako hodně pravděpodobné, ale asi to bude chvíli trvat, takže bych se zatím držel prvního odstavce, v tuto chvíli bych si asi vsadil na to, že pro rok 2015 budou podobné věci v pravidlech zakázány, takže pokud by někdo chtěl nyní získat výhodu, tak to bude jen dočasné a v dalším roce by se mu to spíš obloukem vrátilo, když by si zase musel zvykat na "klasiku"...

Já sám za sebe proto letos žádné podobné zařízení v F5J nepoužiji (ač je vám asi všem jasné, že s ohledem na mé značné zkušenosti s copterů a UAV by to pro mně bylo snadné). Ale důrazně upozorňuji, že to je mé osobní rozhodnutí a pokud nastane hypotetická varianta, že k zákazu "gyr" nedojde, tak si pak na mne laskavě nikdo nestěžujte, že jsem nějak "zpomalil vývoj" v ČR :P Určitá jistota bude teprve po zasedání FAI, které bude tuším někdy na konci dubna, do té doby je vše jen "názor", ne potvrzená fakta!!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. led 2014 11:25 #11606 od Aleš Krátký
dobra, v tom pripade je ten preklad takovy nepovedeny no.
jen jen ze jsem to cetl, a ma to dvoji vyklad.

kdo to pouzije je proste u me osobne srab. takze asi tak.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. led 2014 10:46 #11630 od Ivan Horejsi
Diky Romanovi V. je na Lomcovaku kratka zprava ze zasedani byra FAI. Autorem je pan Papadokoulos, president CIAM FAI.
FAI se problematikou stabilizace vazne zabyva.
Menit pravidla muze ovšem vyhradne plenum, které se sejde na jare.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.401 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám