file Daidalos - dotazy ke stavbě

Více
10. bře 2014 05:29 #11973 od Branislav Kasala
A ked pouzijem tie mikrobalony tak je spoj pevnejsi alebo slabsi ?
Ake su doporucene vychylky kridelok, VOP a SOP ?

VOP a SOP sa v skutocnosti otacaju (zalamuju) mimo stredu profilu.
Paku kormidiel mam vystredit voci realnemu miestu zalomenia alebo voci virtualnemu stredu profilu ?

RC glider Fling
MiniCorado
Daidalos 230

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. bře 2014 15:09 #11977 od Petr Kurjan
Mikrobalony jsou velmi malé duté skleněné kuličky. Při vhodném poměru nebude pevnost ve spoji výrazně ovlivněna. Pokud zahuštění přeženeš, zbyde ve směsi málo pryskyřice a výsledný spoj může být oslabený. Záleží také na typu pryskyřice. Pokud požaduješ vyšší pevnost, použiješ pro vyplnění sekané sklo, bavlnu, nebo uhlík, dobré výsledky dává i aerosil (obvykle stačí přimíchat jen malé množství pro vytvoření tzv. tixotropní směsi)

Výchylky kormidel momentálně nemám zněřené, máme to doladěné každý jinak podle stylu létání a polohy těžiště. Na velkém Daidalovi (250cm) mám kormidla ve stylu F3K (házedlo) s výškovkou umístěnou na kozlíku před směrovkou. Výchylka dolů je u mně nastavena až na doraz k trubce - je to nutné pro okamžité "přibití" modelu při soutěžním přistání. Nahoru stačí výchylka kolem 10mm a pro Tebe bude vhodé i nastavení exponenciálních výchylek alespoň 30% (zmenšení citlivosti okolo nulové polohy). Možná Ti přesněji poradí někdo z kolegů. Já mám nastavenou poměrně velikou diferenci křidélek - nahoru kolem 20mm, dolů - asi 6mm. Křidélka mají ještě nějakou rezervu pro řízení v režimu brzdy ("butterfly"), kdy jsou obě asi o 5mm zvednutá současně s plně vyklopenýma klapkama.

Umístění páky musíš měřit vždy od reálného středu otáčení kormidla. Například na směrovce, kde mám lankové náhony, mám páky na každé straně jinak dlouhé, aby byly symetrické okolo středu otáčení kormidla. Naopak na křidélku, které má osu otáčení na horní straně, vyjdou páky na spodní straně poměrně krátké, protože se k jejich délce připočítá i tloušťka křidélka v místě zalepení páky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. bře 2014 19:05 #11978 od Branislav Kasala
Tak som to zlepil, spevnovat to nebudem. Ked to ma narazit, tak nech to odleti cele a nie z kazdeho kormidla polovica :).



Vaham ci pouzit tie nite alebo bowden. Nite dost napinaju celu sustavu ak maju byt bez vole.
Vracacie pruziny pouzit nechcem lebo mnou pouzite servo by to naraz nemuselo utiahnut pri odpore pruziny + obtekajuceho vzduchu.
Objednam bowdeny. Odvazim ich a ked budu obidva spolu do 10 gramov hmotnosti tak ich aj osadim.
Ak nie, tak pouzijem kevlarovu nit.

RC glider Fling
MiniCorado
Daidalos 230
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. bře 2014 05:38 #11979 od Tomáš Hlavinka
Srandovní je to, že nechceš osadit serva klapek - kvůli hmotnosti a pak si tam dáš bowdeny !

Myslím, že 2x dymond D60 v težišti a nebo 10g bowden vzadu na ocase vyjde hmotnostně úplně stejně.
většinou platí že 10g na ocase znamená 20g na dovážení vepředu. Dohromady tedy éro přibere né o 10 ale o 30g!!

Daidalos je tak rozšířené éro, že bych se držel osvědčených postupů.....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. bře 2014 06:14 #11980 od Branislav Kasala
A vies kolko vazi najlahsi bowden ?

RC glider Fling
MiniCorado
Daidalos 230

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. bře 2014 07:29 #11981 od Aleš Krátký
no rozhodne nekolikrat vice nez provazek :)
navic bovdeny maji taky mnohem vetsi treni nez nite,a tak je opet na miste tva obava o serva :)

jak pise Tom, drz se overenych postupu...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. bře 2014 09:41 #11982 od Miroslav Kopecký

Branislav Kasala napsal: A vies kolko vazi najlahsi bowden ?


www.horejsi.cz/Pages/DetailProdukt.aspx?objcislo=0544

Lehčí asi neseženeš...
Poděkovali: Aleš Krátký

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. bře 2014 10:01 #11983 od Aleš Krátký
tak to je dobrý operační nástroj. To jsem neznal.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. bře 2014 10:24 #11984 od Branislav Kasala
Presne to som potreboval, vdaka.

RC glider Fling
MiniCorado
Daidalos 230

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. bře 2014 11:32 #11985 od Tomáš Hlavinka
No mi je to vcelku jedno, ale takto teňounký bowden bude potřeba opravdu dokonale přilepit po celé jeho délce, aby se neprohýbal. Problémový bývá přechod z gondoly do trubky. Navíc v trubce je vždy dost obtížné cokoliv lepit. Samotné lepidlo bude ve skutečnosti těžší než tento super bowden, takže 1g beru dost s rezervou. Na VOP bych rozhodně použil nějaké kvalitní servo minimálně D60 a lepší už jen kvůli spolehlivosti!!
Kvalitní 9g servo s kul. ložiskem si s protitahem pružinky snadno poradí!! Jestli chceš setřit na váze, dal bych raději nějaké extralehké aku. třeba 3S 460mAh.

Dále se nabízí varianta náhonu VOP přes malou kladečku. Mám to tak na 100", F3Káčku a jestli zbude čas tak i na letošním velkém F5J. Funguje to naprosto spolehlivě, jen místo jedné nitě táhneš dvě....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.484 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám