file Daidalos - dotazy ke stavbě

Více
11. bře 2014 11:48 #11986 od Aleš Krátký
nad tim resenim jsem taky uvazoval... zni to velmi lakave.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. bře 2014 14:26 #11989 od Petr Kurjan

Branislav Kasala napsal: Tak som to zlepil, spevnovat to nebudem. Ked to ma narazit, tak nech to odleti cele a nie z kazdeho kormidla polovica :).

Vaham ci pouzit tie nite alebo bowden. Nite dost napinaju celu sustavu ak maju byt bez vole.
Vracacie pruziny pouzit nechcem lebo mnou pouzite servo by to naraz nemuselo utiahnut pri odpore pruziny + obtekajuceho vzduchu.
Objednam bowdeny. Odvazim ich a ked budu obidva spolu do 10 gramov hmotnosti tak ich aj osadim.
Ak nie, tak pouzijem kevlarovu nit.


Nevím kde jsi přišel na to, že lanka příliš napínají celou sestavu, funguje to tak v pohodě na stovkách modelů! Možná by jsi měl přestat vymýšlet teorie a raději použít vyzkoušené řešení. Píšeš, že počítáš s případným uvolněním lepeného spoje při havárii - to sice může fungovat a zachránit výškovku, ale tenké bowdeny to asi nevydrží a zlomí se! (vyzkoušeno...!) Lanko prostě povolí a po nalepení upadlé výškovky to zase bude lítat! :)

Pokud ti mohu poradit, použij na výškovku silnější pružiny a ocelové lanko (dá se koupit v potřebách pro rybáře). Kevlar je sice dobrý, ale ocelové lanko je jistota! Kevlar s teplotou pracuje a protahuje se o trochu více než ocel. Na těch 50cm už to je docela poznat - výškovku jsem kdysi musel trimovat podle teploty i když bylo servo OK. Po výměně za ocelové lanko už se to nehýbe skoro vůbec - ocel a uhlík (ocasní trubka) pracují skoro stejně... Doporučuji pro lanko zalepit do trubky vhodné průchodky, nejlépe ocelové (např. tlustá jehla do stříkačky...), jak to můžeš vidět na fotkách detailů mého modelu někde na začátku tohoto povídání :)

Můžeš prosím napsat jaké serva tam chceš použít? Tohle totiž celkem v pohodě utáhnou i ty malé D47 a pokud použiješ D60, nemusíš se o ně snad už nikdy starat... Tvé oblíbené HXT to udrží s přehledem, ale nebudou tak přesné... Já je vyhodil potom, co mi takové servo přestalo za letu fungovat na směrovce (naštěstí...). Ten model tehdy neměl křidélka, řídit se dal pouze výškovkou a klpakama, takže jsem ho sice dostal dolů, ale ve větru uletěl hodně daleko a bez řízené směrovky jsem nemohl řídit přistání. Po rozebrání serva se ukázalo, že jsou u komutátoru úplně obroušené drátové "kartáče". Tady je vidět, kde Číňan ušetřil a jak to může být nebezpečné! Ta serva byla v provozu celkem asi jen 3 hodiny!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. bře 2014 14:42 - 11. bře 2014 14:43 #11993 od Petr Kurjan
Pokud máš ještě pochybnosti, tak řešení lankových náhonů s pružinama se řešilo třeba tady . Máš výhodu, že nemusíš nic vymýšlet, už to vymysleli jiní...

Pokud použíješ dvě lanka, je nutné mít páku na kormidle stejně dlouhou, jako na páku na servu! Jinak se bude vždy jedno lanko povolovat, nebo naopak nadměrně napínat (podle toho v jakém poměru ty páky uděláš...).
Poslední změna: 11. bře 2014 14:43 uživatelem Petr Kurjan.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. bře 2014 18:42 - 11. bře 2014 18:47 #11996 od Branislav Kasala
Pruzinu isto nechcem lebo servo potom stale odobera zaberovy prud resp. je v neustalom zabere.
Nejde mi o ten prud ale o to servo ze sa moze skor pokazit.

A serva pouzijem tieto (uz cestuju z HK):
Hobby King 4.3g / .5kg / .10sec Micro Servo
Hobby King 3.7g / .4kg / .10sec Micro Servo

A prosim ziadne emotivne reakcie na volbu serv :) .

RC glider Fling
MiniCorado
Daidalos 230
Poslední změna: 11. bře 2014 18:47 uživatelem Branislav Kasala.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. bře 2014 19:06 #11997 od Aleš Krátký
OMG, dobry no..

ne, dělám srandu... Fungovat to asi nějak bude, za ty prachy je můžeš klidně kupovat 5x do měsíce.

mi u tady těch serv samy od sebe křupaly zuby a pak je to to drtilo uvnitř :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. bře 2014 08:36 #11998 od Ivan Horejsi
1 metr:
Bily bovden s dratem 0,8 mm ... 6,5 gramu.
Namisto dratu se da pouzit uhlik 0,8 ... hmotnost do 1 gramu. Bovdeny nemusi byt v cele delce.
Pouzivam s velkym uspechem.
Mikrobovdeny bych pro elektru asi radeji nedaval.
Lanka: musí se pouzit dost silny protitah, jinak pruzina nemusi kormidlo utáhnout (na velke rychlosti). Nebo pouzit takove reseni, aby napinanim lanka se vyskovka natahovala. Také proto se davaji vyskovky hazedel pod trubku.
Nebo vedet, ze z letu stremhlav se musí jit na zada.
Nebo o tom alespoň vedet, aby clovek nekoukal jako puk jak se to riti az do země. Vlastní zážitek. Na Rane je ještě dira.
Kdyby to nekoho zajímalo, mam odemerene torzni prouziny z nejnovějšího supr-hazedla Snipe z Ukrajiny.
Vyskovka je ovšem pod trubkou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. bře 2014 09:24 #11999 od Petr Koláska
Pardon, Branislave, nedá mi to, ale vysvětli mi, co vede někoho koupit termický speciál za 7 tisíc a pak jej řídit servy za tři dolary??? Trošku mi to přijde jako pořídit si Mercedes SLK a pak jej postavit na protektory Vraník ...

A abych tedy vyloučil "emoce", tak technicky vzato - tah s bídou půl kila na cm ... ty serva budou bezvadně přetížené.... pokud přijde krizovka (a věř že přijde), potom přeji tomu letadlu hodně, hodně velkou dávku štěstí....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. bře 2014 14:56 #12000 od Branislav Kasala
Ide o to ze za lietadlo som ochotny dat tolko lebo ma pre mna tu cenu. Staval som kedysi davno modely a viem aka to je makacka i ked toto je uz uplne ina technologia.

Stale lietam len so "shit" servami a zatial ani jedno servo ma nesklamalo pocas letu. Vzdy sa pokazili len po naraze lietadla do zeme.
Nedavno som s MiniCoradom urobil hviezdu a na HXT900 ktore ovladalo motyla vylamalo zuby :) .

A pol kila pri relativne malej maximalnej vychylke bohato staci. Treba ale vyuzivat vzdy maximalnu drahu serva.

RC glider Fling
MiniCorado
Daidalos 230

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. bře 2014 16:06 #12001 od Petr Kurjan

Branislav Kasala napsal: A pol kila pri relativne malej maximalnej vychylke bohato staci. Treba ale vyuzivat vzdy maximalnu drahu serva.


Ty máš prostě odpověď na všechno! Půl kila je v tomto případě síla, kterou to servo teoreticky udrží (možná), ale v tom případě už jen stojí na místě... Chápu že kvalitní serva se Ti zdají drahá. Ale nechápu, proč se ptáš na rady zkušených lidí, když to nakonec chceš dělat po svém? Nebo si myslíš, že utrácíme za elektroniku jen proto, že nevíme co s penězi? Buď si jistý, že skoro každý tady vyzkoušel i levné řešení a víme dobře proč to tak neděláme! :) Možná si prostě musíš vyzkoušet že to tak opravdu nejde. Osobní zkušenost je pro Tebe asi nezbytná... :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. bře 2014 08:44 - 13. bře 2014 08:46 #12002 od Miroslav
Už to bude hotové se na něj těším jak ho provětrám!!!
Přílohy:
Poslední změna: 13. bře 2014 08:46 uživatelem Miroslav.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.533 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám