file Daidalos - dotazy ke stavbě

Více
11. kvě 2015 09:14 #14851 od Ivan Horejsi
Hlavni pricinou je osizeni potahu. Skleneny MUSI byt ze dvou vrstev, osnova/utek nejlepe 50/50. Když není 50/50 tak se musí polozit tak, aby se to vyrovnalo. Mluvim o polozeni na 45 st a o skle.

Srovanavani nad teplem - nekonecna práce z nejistym vysledkem.

Něco o tom vim, v době "preduhlikove" jsem kroucenim kridel volnych jsem stravil nescetne hodin. Tam slo o desetiny milimetru. Tehdy se to zvladlo az prechodem na olaminovani pouze torzni skrine, ještě s papirovym potahem pres.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. kvě 2015 09:57 #14852 od Petr Liška
Pánové, děkuji vám všem za rady a pomoc, ačkoliv jste mě "nepotěšili". No holt zajedu za výrobcem a uvidím, jak se k tomu postaví... Ještě jednou děkuji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. čec 2015 08:36 #15264 od Petr Liška
Tak Martin Bílek uznal, že křídla jsou neopravitelné a dodal nový pár. Až na termín dodání excelentní přístup výrobce. :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. srp 2015 22:15 #15354 od Miroslav Kopecký
Protože můj 2m Daidalos utrpěl na posledních dvou závodech "rány v boji" - zlomená ocasní trubka a potom popraskaná gondola, rozhodl jsem se koupit nový trup (i když trubka už je spravená a ta gondola taky půjde zazáplatovat). A když už jsem byl v tom nakupování, chtěl jsem objednat i ocasky do kříže (teď mám motýla). Bohužel, pan Bílek už nemá přípravky na ocasky pro 2m Daidala, ale nabídl mi ocasky z Notose. Když mi přišly, byl jsem překvapený jejich velikostí, nebo spíš "malostí". Směrovka asi ok, ale výškovka mi přijde hrozně prťavá. Rozpětí je 34 cm, šířka ve středu 8 cm,. Bude to stačit? Neprovozujete někdo náhodou tuhle kombinaci Daidalos a ocas Notos? Ona ta nová trubka je o kus delší než ta, kterou mám teď s tím motýlem, takže výškovka bude na delší páce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. srp 2015 04:26 #15356 od Petr Liška
Vzhledem k tomu, že můj 2,5m Daidalos má výškovku 42 cm, tak bych řek, že na toho 2-metra 34 cm stačí. Je to rozměrově rozdíl 20% (1/5) a mně lítá naprosto báječně s výškovkou citlivou ažaž.
Poděkovali: Miroslav Kopecký

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. srp 2015 11:02 #15359 od Miroslav Kopecký
Dík za srovnání rozpětí výškovky. Nebudu se toho tedy bát a o víkendu to nějak poslepuju.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. srp 2015 10:00 #15360 od Petr Semerák
Já lítám na 2,5 metrovce výškovku s rozpětím 39 cm, stačí bohatě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2015 18:39 #15464 od Petr Liška
Pánové, můj Daidalos s novými křídly létá krásně, ale mám jeden problém: levá klapka mi při rychlejším stoupání nebo sestupu chytá flutter. Vůle na servu ani táhlu není, servo je nové Dymond. Zjistil jsem, že nejsem sám, komu to dělá. Máte s tím někdo nějakou zkušenost, nebo co poradíte?
Prvnímě napadlo přelepit podélně pant klapky Isolepou, aby pant trochu "ztuhnul"...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2015 19:16 #15465 od Aleš Krátký
tak o tom slyším teda prvně... máš servo kde má být ? i když páka drží, tak flutteruje konec klapky ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. srp 2015 06:54 - 27. srp 2015 07:08 #15466 od Petr Koláska
Taky to slyším prvně. Je tedy otázka, co je myšleno tím "rychlejším" sestupem, ale předpokládám, že s termickým větroněm nelétá majitel jako s 2kW hotlinerem... Taky jsem schopen udělat průlet za hvízdavého doprovodu, ale nic nefluttruje.

Jestli je tam flutter jen na klapce, znamená to téměř s jistotou, že je někde vůle v mechanice. Přelepení pantu izolepou, pokud ten původní je v pořádku - tedy není utržený, neřeší podstatu problému.

Serva jsou dobře upevněna? Táhla jsou z dostatečně tuhého materiálu? Když zapneš letadlo, můžeš odtokovou hranou klapky volně pohybovat (nahoru a dolů)? Pokud ano, o kolik? Jestli je to víc jak 1 mm, je někde něco blbě. Ona stačí jen dírka v páce serva o pár desetinek mm větší než je průměr čepu ve vidličce a je problém... (proto čepy vidliček zásadně zatavuju do pák s menšími otvory - čep v kleštích přiměřeně nahřeju nad plamenem a "protavím" do dírky v páce - je to pak v tomto bodě 100% bez vůlí. Ideál je ovšem maličký kulák).
Poslední změna: 27. srp 2015 07:08 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.412 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám