file Diferenciace a mix SOP při různých rychlostech.

Více
19. úno 2014 09:10 #11818 od Ivan Horejsi
Tyhle věci nechci na Stoupak michat, ale byl jsem vyzvan.
Serv je dost. Na konektorech se pracuje uz nejmin dva mesice, verim, ze konecne budou a v obrovskem množství, jinak to neslo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. úno 2014 20:53 #11869 od Milan Chalupník
Dnes bylo nádherně a docela mě zajímala diferenciace i na mém Perfectu, protože jsem měl v tomto nastavení ještě vůči éru dluh. Na Futabě T12 se přímo v menu nabízí měnit si diferenciaci za letu, jakýmkoliv volitelným ovladačem v jakémkoliv rozsahu a to třeba ještě po křivce. Od původního zhruba 100% nahoru a 50% dolů jsem měl možnost měnit od 100% nahoru a 0%dolů k jednomu dorazu až po 30%nahoru a 100% dolů ke druhému dorazu ovladače. Po již zmiňovaném pokusu vypnutí mixu křidélka-směrovka, docílení malé rychlosti obdobné pro čuchání termiky a mávání křidélky se dalo sice krásně docílit stavu, že trup letěl po přímce a pouze se éro klonilo vlevo a vpravo bez vychylování z přímého letu, ALE diferenciace byla skoro 100% nahoru a takřka nic dolů. Když se k tomuto nastavení přidá mix Kř.-Směr. tak se při praktickém kroužení éro šíleně propadá do zatáčky. Zjevně v praxi nepoužitelné, snad nikdo bez použití směrovky nekrouží, buď si ji přimixujeme, nebo ti lepší si ji tam dávají ručně. Nakonec jsem v mém případě dospěl ke stavu, že pro nejméně ztrátové zatočení pro kroužení je potřeba docílit optimální velikosti mixu Kř.-Směr. a diferenciace někde mezi 100/50 až 100/30 (původní stav), podle toho kolik směrovky a výškovky je použito, aby se zatáčka jevila pohledově co nejekonomičtější. Také je dobré si vyzkoušet, zda-li je v praxi stejná diferenciace při plných výchylkách a při třeba čtvrtinových. Když budou páky serv nelineárně napákované, může být výsledek malých výchylek jiný než plných.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.343 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám