file MC-20 Hott

Více
31. říj 2014 22:44 #13810 od Martin Beseda
MC-20 Hott vytvořil uživatel Martin Beseda
Koupil jsem si MC-20 a už několik dnů se trápím s programováním. Neumím anglicky ani německy. Mám sice manuál v češtině, ale obrázky jsou z německého manuálu. O to je to pro mne horší, že už 25 let jsem znal zkratky a výrazy z Futaby FC-18 v anglickém jazyce. Jedu podle dvou návodů a zapnuté vysílačky s příjímačem a 9-ti servama (kůli odezvě).
Co mě ale trápí a nedaří se mi to nastavit. Nastavil jsem režimy, normal, termika a rychlost. Mám vybraný model 2 a 2 serva v křídle s motorem. Nastavit režimy aby se serva hýbali jakš-takš umím, ale nefungují mi brzdy.
Vlezu do menu "Wing mixers" a tam mám nabídku "multi flap" a "breake setting". V "multi flap" se dá nastavovat prametre křidélek a vztlaků. V "break settings" mi to ale hlásí "OFF" ve všech třech letových režimech. Nevím jak to přepnout-zapnout, aby jsem mohl nastavovat brzdy a t.d.
Brzdy chci na knipl plynu, ale vůbec netuším jak. Pokud to někdo ví a může mi s tím pomoct, budu moc rád. Dávám přednost v podobných případech komunikaci po skype, ale to nechám na vás. Programování v MC-20 mi dělá velké problémy a všechno jde nějak složitě. Prosím o pomoc. :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
01. lis 2014 08:36 #13813 od David Hromka
Odpověděl David Hromka pro téma MC-20 Hott
Ahoj Mám MX20 a předpokládám, že máme stejný SW.
Problém je v nastavení MODEL TYPE, v řádku Ailer/Flap. Zde musííš nastavit křídlo s více servy. Na Etalona mám nastaveno 2Ail/2Flap.
Dále v řádku ( Stále v MODEL TYPE ) ale o řádek níž je nastavení Brake Off.
Zde dej knipl tam kde chceš mít výchylku ( nebo obráceně už si to nepamatuji přesně), a potvrď hodnotu STO. Hned vedle je hodnota ( stále stejný řádek) SEL - zde nastav In1.
Pak si skoč do Wing mixer a Brake settings a ladíš brzdy a ladíš a ladíš :-)

Kdybys to z mého textu nepochopil, můžu tito zítra, nafotit...
David
PS: Nakonec jsem stihl udělat fotku :_)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. lis 2014 09:42 - 01. lis 2014 09:42 #13814 od Tomáš
Odpověděl Tomáš pro téma MC-20 Hott
Ono jde hlavně o to aby si měl v Model Type vypnutý motor na C1. Protože když má nastavený motor na C1 tak automaticky se vypínají brzdy na C1. Pokud motor v letadle máš tak motor nastav na back a pak motor na kniplu vypínáš v Phase settings. Čili příklad fáze Normal motor -yes brzdy jsou vypnutý motor funguje na knipl 1, fáze Landing motor - no brzdy zaplý a ovládaný kniplem 1 a motor vypnutý. Pokud fáze nepoužíváš tak motor ve fázi vypni ,takže ti fungujou brzdy a motor ovládej přepínačem nebo šavlí přes Freemix

Takle to používám já na MC-20 Hott
Poslední změna: 01. lis 2014 09:42 uživatelem Tomáš.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. lis 2014 11:22 #13816 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Tak jsem si myslel (blbě) že aktivaci motoru v nastavení typu letadla je potřeba i pro elektrolet. Teď mi reaguje na výstup příjímače č.8 malá páčka na pravém boku. Je to ten motor? Jak to zjistím, nebo i změním?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. lis 2014 11:48 #13817 od Tomáš
Odpověděl Tomáš pro téma MC-20 Hott
Ty si teoreticky múžeš nastavit výstup motoru na jakej koliv volnej kanál na přijímači ale většinou je kanál 1 na prijímači graupner pro motor.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. lis 2014 20:27 #13821 od Martin Veleba
Odpověděl Martin Veleba pro téma MC-20 Hott
Jestli chceš, můžu ti emailem poslat soubor s nastavením některého mého modelu F5J, tj. 4 serva v křídle a elektromotor ovládaný vypínačem na levém boku vysílače. Brzdy jsou ovládány pravým kniplem včetně přimixování křidélek a potlačení výškovky. toto přimixování se zapíná samostatným vypínačem. Dále jsou naprogramovány i fáze letu.
Tento soubor si překopíruješ na paměťovou kartu a vložíš ji do vysílače a pak provedeš import z karty. snad ti to půjde. Teď jsem vložil soubor i sem do zprávy. Jinak režim brzdění je programován přes volné mixy, jinak to asi nejde. První kanál přijímače je volný a je potřeba min 8-mi kanálový přijímač

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. lis 2014 20:30 #13824 od Martin Veleba
Odpověděl Martin Veleba pro téma MC-20 Hott
nějak se mi nedaří soubor nahrát

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. lis 2014 22:17 #13827 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Zkus to do mailu. Rád se na to podívám.
MVano(zavináč)seznam(tečka)cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. lis 2014 14:01 #13829 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Ok, děkuji mám to tady. Už na to koukám.
Zatím vůbrc nerozumím těm mixům, přiřazování spínačů a kniplům. Jinak první (jednodužší) letadlo už mám naprogramované. Jde o F3K. To ještě jde.
Ty na tom máš motor na levém malém proporcionálním kanálu č. 8?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. lis 2014 20:00 #13831 od Martin Veleba
Odpověděl Martin Veleba pro téma MC-20 Hott
Po pravdě, toto naprogramování jsem dělal před rokem a pak už jen modely kopíruji a upravuji. Kanál č.1 musí být volný, protože slouží k ovládání brzdového režimu, tj vztlakové klapky dolů, křidélka nahoru a k tomu potlačení výškovky. kanál č.2 a 5 jsou křidélka, 3= výškovka, 4= směrovka, 6a7= vztlakové klapky a 8=motor. já jsem si jej přiřadil tak jak píšeš. Ale uvažuji, že jej dám na třípolohový přepínač, ale ten budu muset asi do vysílače dodělat. Jinak vypínač mixu přiřadíš tím, že s ním při programování pomeleš a program si jej pak zapamatuje. Teď honem nevím, jaký mám MOD kniplů, ale vlevo mám výškovku a směrovku a vpravo křidélka a motor(brzdy). Z pevných mixů jsem použil mix křidélka-směrovka. A ve volných mixech jsem naprogramoval mix K1(což je páka brzd) - HR(výškovka) a mix K1-5 (křidélka). Ty jsou oba ovládány tuším vypínačem č.9.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.379 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám