file MC-20 Hott

Více
16. lis 2014 22:00 #14030 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Pokouším se o to. Povedlo se zprovoznit blokaci plynu, ale...
Rozházely se mi další věci, se kterými si neumím poradit, ale už nechi otravovat. Nejsou tady moje dotazy oblíbené a cítím, že spoutal lidí mě chce poslat do...
Lítat zatím opravdu nemůžu :(
Děkuji za snahu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. lis 2014 06:54 #14031 od David Hromka
Odpověděl David Hromka pro téma MC-20 Hott
Hoď to sem a neřeš to..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. lis 2014 18:01 #14032 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
OK.
Všechno jsem vypnul a smazal. Nechal jsem nastavené jenom základní funkce, abych eliminoval možnost chyb.
Šel jsem odzkoušet dosah a (se strachem) zkusit to "hodit" do vzduchu. Dosah je ok. Překvapila mě ale jiná věc, kvůli které jsem nakonec neodstartoval. Motor po zapnutí jel několik vteřin a vypnul se. Bylo to "zimou"? Nebo mám zase něco blbě ve vysílači? "Zima" je v uvozovkách proto, že bylo kolem 8 -10 stupňů. To zapnutí a samovolné vypnutí motoru se opakovalo několikrát, i když jsem ho rozjížděl pomalu a chvíli nechal běžet na menších otáčkách. Pokud to je zimou, co udělat aby mi to "nechcíplo" až to odhodím z ruky?

Jinak programování budu muset nechat chvíli uzrát, aby mi z toho nehráblo.

Petr Dušek: Přechod na jiný systém jsem zvažoval delší dobu. Z minulosti jsem věděl že Futaba ani Graupner nejsou špatné, spíš, že jsou rovnocenně spolehlivé. Jelikož už dlouho lítám jenom tak, na louce pro radost a soutěží se léta neúčastním, chtěl jsem něco, co mi pomůže, zjednoduší život a taky se mi bude líbit. Možná pro většinu z vás divné, ale mě se musí vysílač taky líbit, jak vypadá a nejenom funkčně. Jinak se mi s ním nebude dobře lítat. Graupner je sympatický a skvěle mi sedí v ruce, teda spíš na krku. Neměl jsem tušení, že bude tak obrovský problém pro mne na něm cokoli naprogramovat. Návod v češtině s německými fotografiemi a menu mám v angličtině. Přepnutí do němčiny mi moc nepomohlo, bylo to ještě horší. Jelikož neumím ani jednu z těchto řečí (i čeština mi dělá problém). Tak se v tom zamotávám a nezvládám to. Naštěstí je tady stále dost lidí co mi vytrvale a ochotně poradí a navedou, co a jak mám dělat. Jsem vděčný. Možná si někdy spolu osobně promluvíme a pokecáme u kafe. A já budu mít možnost to nějak splatit.

Letos jsem byl na chvíli na čumendu v Hořicích. Neznal jsem nikoho, jenom jediného člověka z minulosti, z F3J. Tady v okolí větroně nikdo nelítá. Teda, o nikom nevím a moje pracovní vytížení mi nedovoluje jezdit po okolních letištích a lítat s ostatními. Proto všechno řeším takhle. To málo času co mi zbude, chci občas lítat, dokud to jde.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. lis 2014 18:28 #14033 od David Hromka
Odpověděl David Hromka pro téma MC-20 Hott
Když dáš ALTISe pryč, tak to taky dělá?
Je to nepravidelné vypnutí ( po každé jiné době se to vypne?)? Nebo se to vypíná pravidelně po 30 sec?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. lis 2014 18:32 #14034 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma MC-20 Hott

Martin Beseda napsal: ...Motor po zapnutí jel několik vteřin a vypnul se. Bylo to "zimou"?

Asi by to chtělo víc informací o pohonu - motor, regulátor, baterie??

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. lis 2014 18:39 #14035 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Bez Altise jsem to nezkoušel. Vypíná to rychleji, tak po cca 1 až 5 vteřinách chodu. Pak se to po několika vteřinách zase rozjede, pokud ale mezi tím stáhnu plyn, jinak ne.
Motor mám tento: www.hobbyking.com/hobbyking/store/__4591...v_UK_Warehouse_.html
Regulátor: www.rc-levneji.cz/regulatory--esc-/spick...6s-sbec-5-5v-6a-yep/
Baterie mám 4 článek, Life 2500 mAh.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. lis 2014 19:49 #14036 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma MC-20 Hott
A máš správně nastavený typ baterie na regulátoru? Pokud máš LiFe a regl by byl nastaven na LiPo, tak si bude myslet že je baterie vybitá a vypne motor

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. lis 2014 19:55 #14037 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
V pátek jsem s tím lítal. Sice ještě s Futabou, ale vše bylo stejné jako vždy. Napadá mě, že pokaždé se mi motor vypína přibližně ve 100 metrech, při prvním stoupání. Pak už funguje normálně a vypne se až ho vypnu sám. Na Graupnerovi jsem s tím ještě neletěl. Motor jsem kalibroval.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. lis 2014 20:05 #14038 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma MC-20 Hott
Tak 1 až 5 sekund, nebo 100 metrů? to je dost rozdíl.
V jakém stavu je ta baterie? Nabíjíš s balancerem? Nemůže být jeden článek horší?
Jaké vypínací napětí máš nastaveno na regulátoru?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. lis 2014 20:18 #14039 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
1 až 5 sekund dnes, a to jsem neltěl raději. Jinak dosud pokaždé když jsem lítal jednou a to při každém lítání, zhruba v těch 100 metrech. Nabíjím s balancerem. Napětí mám nastaveno na 2,6V.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.369 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám