file MC-20 Hott

Více
07. led 2015 09:00 #14232 od David Hromka
Odpověděl David Hromka pro téma MC-20 Hott
Osobně mám v Issisovi 6ti kanál

www.eshop-rychle.cz/rcservis/eshop/3-1-P...-Prijimac-GR-12-HOTT

a vario:

www.eshop-rychle.cz/rcservis/eshop/9-1-R...-Vario-Graupner-HoTT

Ještě dávám dohromady Etalona - ale to je na dlouhé lokte - a zde již mám Unisen-E senzor - můžeš si ho navolit jak se to má chovat, ale mám to navolené jako General Air Modul, pak to hlásí, výšku, vario, napětí, spotřebovaný náboj a otáčky motoru - snad jsem na nic nezapomněl .-) Ale do káčka nevhodné - je docela těžký oproti Varia Hott, ale nevážil jsem to - jen můj pocit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2015 10:53 #14233 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott

David Hromka napsal:
co se týče nastavení 5 kanálu pro data -
Jdi do TELEmeTRY
SETTING A DATA WIEW
JEĎ ŠIPKOU DO PRAVA TAK DLOUHO DOKUĎ NEUVIDÍŠ MENU : RX CURVE
a když pojedeš dolů tak je tam řádek
5CH FUNCTION. Defaultně bývá nastaven jako SERVO, a musíš na do kliknou SET a změnit na SENSOR.


Já tam mám tohle:
Telemetry
Setting a data view
Receiver 1.50
-pak dále doprava-
RX free mixer
-víc doprava to nejde a nikde jsem tam nenašel RX CURVE, ani 5CH FUNCTION

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. led 2015 09:58 #14234 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Výše popsaný problém mám stále. Ale udělal jsem něco jiného. Nevím jestli správně, ale začalo křidélko fungovat a taky reaguje na trimování.
V položce: Tx. output swap, jsem na, Tx Ch6 - Output6, nastavil, Tx Ch5 - Output6.
To je vše. Je to tak správně?

Pak jsem několikrát zapnul - vypnul model i s vysílačem a všiml jsem si, že se mi po zapnutí objeví zaškrtnutá položka v Telemetry-sensor-electric air. mod, ale po chvilce, zaškrtnutí zmizí. Mám tam výškoměr Altis mikro.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. led 2015 17:24 - 13. led 2015 17:27 #14261 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Teď potvrdím váš názor že jsem opravdu blbý.
Byl jsem dnes lítat a s letedlem u kterého jsem s programem (v příloze) nedělal vůbec nic, jsem zaznamenal dvě věci. Nefunkční trimování křidélek. Nic jiného. Nešlo trimovat jenom ty křidélka ostaní v normálu.
A displej telemetrie, který jsem do teď neviděl (vpříloze). S tím letadlem lítám už po několikáté a tohle se stalo poprvé.
Začínám se bát lítat. I když vím, že jsem do tohohle programu nešahal, je nejspíš něco jinak. Proč? Co je špatně? Prohlížím ho celý dokola a nic nenacházím.
:( :( :(


Soubor přílohy:

Název souboru: aQilldo2e.zip
Velikost souboru:1 kB
Přílohy:
Poslední změna: 13. led 2015 17:27 uživatelem Martin Beseda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. led 2015 17:52 #14262 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Tohle je displej, který se mi zobrazoval doteď a dnes se objevil poprvé ten předchozí. Jenom pro doplnění.

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. led 2015 19:33 #14263 od David Hromka
Odpověděl David Hromka pro téma MC-20 Hott
Vypadá to, že jsi rozchodil toho ALTISe :-)
Zobrazuje se ti jako ELECTRIC Air Modul

Jinak jsem se díval do manuálu na tvoji vysílačku, tak zde:

www.graupner.de/mediaroot/files/33020_mc20HoTT_en.1.pdf

strana 241 jsou obrazovky z menu SETTINGS & DATAVIEW
až se proklikáš na vysílačce k menu RX CURVE sttrana 246 téhož manuálu tak se prostě MUSÍŠ dostat na 5ch a změnit ze serva na senzor...To jej ak jsem ti psal ohledně toho F3K a zapojení



David
PS: POradím ti jednu věc, vezmi si volno a s někým se domluv a zajeď k němu. S někým, kdo má MC 20. Za hodinu budeš vědět co a jak nastavit... Jinak se budeš trápit a ve finále se budeš bát létat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. led 2015 20:03 - 13. led 2015 20:11 #14264 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Ono je to tak, ten altis co se mi teď zobrazuje jinak na displeji telemetrie používám už celé měsíce ve velkém elektrovětroni a tohle se objevilo poprvé. Mám ale ještě jedného, nového, altise mikro a ten se v k-čku zobrazuje stále tak, jak na tom obrázku dole. Tam se nic nezměnilo (blbne to dál stejně) a to jsem se v programu hrabal a zkoušel.

Tohle dořeším časem, na to se nelítá a nepadá, doufám. Ale to že mi to přestalo trimovat mě děsí.
S tím volnem to je těžší, mám volno jenom jediný výkend v měsíci a to se snažím být s dětma a rodinou, taky kdo by se mi celé hodiny věnoval. Neznám nikoho a myslím, že to ani nikoho neláká. :(

V elektrovětroni mám přijímač GR24 a v K-čku GR12L. Nevím jestli to má nějaký vliv. Je mi ale divné že i program v kterém jsem nic neměnil, se změní, ať už jde o nastavení, nebo jenom zobrazení. Co si mám ale počít s vysílačem, který si dělá co chce, tam kde já nic neměnil. V programech kde se hrabu a měním, to chápu. Udělal jsem něco co ani nevím a pak se "divím". To je ale problém, že tam se změny neprojevují...

Vysílač se mi líbí, dává mi možnosti o kterých se mi ani nezdálo, ale trápim se už měsíce s jakýmkoli nastavením a přestává mne to bavit.
Je jasné, že blbě to dělám já, ale co, kde, proč, jak? Neumím si odpovědět. :(
Poslední změna: 13. led 2015 20:11 uživatelem Martin Beseda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. led 2015 20:16 #14265 od David Hromka
Odpověděl David Hromka pro téma MC-20 Hott

Martin Beseda napsal: S tím volnem to je těžší, taky kdo by se mi celé hodiny věnoval. Neznám nikoho a myslím, že to ani nikoho neláká. :(


Alespoň to zkus. Věřím, že se najde nějaký človíček, který ti pomůže, vysvětlí atd. Alespoň přes SKYPE či jinak. Já ti pomohu rád, ael jak jsem psal, MC20 a MX20 jsou lehce rozdílné, byť principy jsou stejné....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. led 2015 20:29 - 13. led 2015 20:34 #14266 od David Hromka
Odpověděl David Hromka pro téma MC-20 Hott
K tomu displeji - zkus na pravém touchpadu zmáčknout do leva či do prava, měla by se ti obrazovka měnit...

EDIT: na levém touchpadu by se ti měnit také obrazovka... Je dost možné, že jsi při nějaké manipulaci se dotkl nějakého z těch dvou touchpadů - proto se to zamyká :_)
EDIT2 - k tomu trimrování - když jsem dopsal ten první edit, koukej do servomonitoru, tam se všechny změny projevují... Je mi spíš divné, že to najednou nejde...
Poslední změna: 13. led 2015 20:34 uživatelem David Hromka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. led 2015 15:34 #14267 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma MC-20 Hott
Před chvíli jsem se vrátil z lítání s K-čkem. Mám v něm Altis mikro, napojený jenom jediným konektorem, do kanálu č.5, pro přenos dat. Displej je stále ten (obr. disp2) Přenos jinak funguje a data se normálně zaznamenávají. Ty další dva servokonektory s Altise jsou volně nezapojené.
Tohle je v pohodě.

Zkouším zase elektrovětroně s Altisem V4. O něj mi ale momentálně nejde. Stále se nemůžu dopátrat proč mi nefunguje trimování křidélek, když vše ostatní jde normálně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.552 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám