file MC-20 Hott

Více
14. dub 2017 07:14 - 14. dub 2017 07:20 #18477 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma MC-20 Hott
No jako anténa je tam tohle

našel sem že to má tyhle parametry
Frequency Range 2400 MHz to 2500 MHz
Bandwidth 100 MHz @ -7dB
Efficiency 80.12% @ 2450 MHz
Polarization Linear
VSWR 3.0 max @ Center Frequency
Peak Gain +2 dBi typ.
Impedance 50 Ohms


mám obavy, abych něco neodpálil, když tam připojím nějakou ,,normální anténu"
Přílohy:
Poslední změna: 14. dub 2017 07:20 uživatelem Pavel Hloušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. dub 2017 07:57 #18480 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma MC-20 Hott
Odpálení bych se nebál, impedance sedí a víc nepotřebuješ.
Jinak pokud je tam fakt to, co odkazuješ, tak se problémům moc nedivím, tohle bude mít výraznější minima a směrovou charakteristiku, takže se asi nelze divit, že se člověk občas trefí do minima a začne pípat či v horším případě jde do FS. To sedí i na informaci, kterou jsem někde zachytil, že největší průser u MC 20 je na svahu, kdy létáš pod sebou, tam se prý vyloženě díra...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. dub 2017 08:16 #18481 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma MC-20 Hott
´Koukal sem na vyzař. char. a jestli tomu dobře rozumím, tak by to neměla být až taková tragedie taoglas.com/images/product_images/origin...Antenna%20140110.pdf
Stejně sem ale zkusil tu původní anténu naklonit, byla horizontálně. Tuning ala izolepa

Vyzkouším a uvidím. Potom mám doma tohle cz.tp-link.com/products/details/cat-11_TL-WN722N.html#overview
teoreticky by ta anténa mohla být na vyzkoušení použitelná, jen sem právě nenašel tu impedanci, jinak to snad sedí
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. dub 2017 08:34 #18482 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma MC-20 Hott
Já netvrdil, že to je vyložená směrovka, jen že to bude výraznější. To co je na odkazu od tebe mi přijde trochu jako pohádka, to bude sedět ve volném prostoru, ale ne u antény utopené ve vysílači. Mímochodem ale já žil v představě, že MC 20 má antény dvě, to si pletu? Pokud je tam jen jedna, tak mi to popravdě u takto utopené antény přijde dost jako konstrukční úlet, i lowendové Turnigy Evolution pro coptery má vnitřní antény dvě s poněkud odlišnými úhly, právě aby se omezila minima...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. dub 2017 09:32 #18484 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma MC-20 Hott
No, to co sem vyndal sem nafotil. Fakt to tam je, navíc pod 3mm tlustou, plastovou krytkou. Nechápu, ale jak říkám, nejsu radista. Další anténu sem tam neobjevil. Akorát některý přijímače mají dvě antény, mám verze s jednou i dvěma, celkem 8 přijímačů, rozdíl ohledně dosahu nerozpoznatelnej. Proto bádám nad vysílačem a kromě té antény s tím asi nic nevymyslím. Potom už jedině tohle :)
www.fpvpro.com/store/dragon-link-rc-systems

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. dub 2017 19:35 #18492 od Martin Veleba
Odpověděl Martin Veleba pro téma MC-20 Hott
Tak jsem dnes zrušil s MC - 20 Hott Stork 4X - viz graf. Ale vysílačem to nebylo. Po startu jsem po chvíli přestal řídit a ledadlo šlo na plný plyn do země, ale řídit nešlo. Zajímavý je průběh napětí - regl SPIN 44. V baterce problém není. S jinou plně nabitou LiPo napětí klesá stejně a vysílač začne hlásit nízké napětí přijímače. Tak asi blbne BEC ???
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. dub 2017 19:52 #18493 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma MC-20 Hott
To samé se mě přihodilo v Szegedu. Ráno před soutěží, jsem poletoval, po přistání jsem rozpojil a spojil baterie, ale bohužel jsem nezapáčkoval, jen jsem spustil motor a odhodil model a v tu ránu jsem zjistil, že motor jede na plný plyn, ale éro nejde řídit, ani ubrat plyn. Éro šlo na plný plyn, až do země.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. dub 2017 20:14 #18494 od Martin Veleba
Odpověděl Martin Veleba pro téma MC-20 Hott
A jaký jsi měl regl. Je to pro mě záhada. Let před tím OK a udělal jsem přesně to co ty, přistál, rozpojil a spojil a letěl, ale myslím si, že jsem zpočátku řídil, protože foukalo 9 m/s a bylo nutno po odhodu řídit. Padl jsem cca 100 m před sebe

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. dub 2017 20:41 #18495 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma MC-20 Hott
Castle TALON 35, já neřídil hned od začátku. Stoupal ve 30st., do mírné pravé zatáčky výška cca 15m, přes ucho až do země.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2017 08:49 #18496 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma MC-20 Hott

Martin Veleba napsal: A jaký jsi měl regl. Je to pro mě záhada. Let před tím OK a udělal jsem přesně to co ty, přistál, rozpojil a spojil a letěl, ale myslím si, že jsem zpočátku řídil, protože foukalo 9 m/s a bylo nutno po odhodu řídit. Padl jsem cca 100 m před sebe


Tohle ale vypadá opravdu na BEC, ty výkyvy dolů jsou dost děsivé. Podíval jsem se na data napětí z Altis v EOSu (nejmenší Talon 25) a vlastně nikdy to neklesne pod 5,3V, naprostou většinu času drží plných 5,5V, ty výkyvy k 3,5V u tebe jsou naprosto nepřijatelné.
Tohle žádná záhada není, to byla jen otázka času, kdy to spadne do bodu, kde se ti resetne RX a už se nechytne :-(
Na diskusi je jen příčina - buď je SPIN44 totální bullshit, ale taky můžeš mít něco špatně v instalaci, kdy nějaké servo žere nesmyslně moc či dokonce nějaký zkrat...

Mimochodem nevím co jsi zrušil, ale kdyžtak pošli email, já tu zrovna řeším velký úklid a dílů na staršího Storka budu nabízet více, třeba by ti něco pomohlo. Časem dám ucelený inzerát, ale ještě mi to chvíli potrvá a před Hořicemi to nebude, mailem bychom to ale zvládli.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.698 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám