file MC-20 Hott

Více
16. dub 2017 08:52 - 16. dub 2017 08:54 #18497 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma MC-20 Hott

Martin Veleba napsal: ...S jinou plně nabitou LiPo napětí klesá stejně a vysílač začne hlásit nízké napětí přijímače. Tak asi blbne BEC ???

Chtělo by to změřit odběr z BECu, jestli to třeba nežere nějaké vadné servo nebo zkrat v instalaci?

...tak vidím že Tomáš napsal skoro totéž o pár sekund dříve B)
Poslední změna: 16. dub 2017 08:54 uživatelem Petr Dušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2017 10:40 #18501 od Martin Veleba
Odpověděl Martin Veleba pro téma MC-20 Hott
Tak problém je opravdu nakonec jen v jednom servu, bohužel výškovky. Když je zapojené, tak od prvního pomletí s ním, napětí klesá ke 3V, když je odpojím, vše je OK. Co je nejhorší, jedná se o servo MKS DS 6125H za necelé 2000,- Kč, bohužel jsem mu věřil víc jak Futabě 3155.
Jinak to odnesl "jen" uhlíkový střed křídla - načnutý uprostřed a na jedné straně u spojky, druhá strana odletěla za spojkou.
Zrovna jsme trénovali větrnou variantu Hořic.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2017 15:16 #18504 od Radek Janovský
Odpověděl Radek Janovský pro téma MC-20 Hott
Včera jsem bohužel, rozbil éro velmi podobným způsobem. Po několika bezproblémových startech cca 8, následoval start s plynulým stoupáním od sebe a asi v 70m metrech, kdy jsem otočil letadlo k sobě, došlo k náhlému přidání motoru na plný plyn a neovladatelné letadlo šlo na plný plyn přímo do země. Souprava graupner MX 16, regulátor Talon 35, motor Mega 16/15/5 CE. Po havárii, kdy uletělo křídlo a utrhly se kabely od serv v křídle, fungovaly serva KST 245 S v trupu i motor opět normálně. Výškoměr je bohužel poškozený a nezobrazuje na displeji nic. Pravděpodobná příčina se jeví, zkrat v servu křídélka, nebo nějaké výpadky BECu a tím napájení. Dle zdejší diskuze se stále více přikláním ke zkratu, v servu Hyperion 09 MG. Zatím nemám náladu konektor u křídla připájet zpět a serva v křídle vyzkoušet. Letadlo je víceméně rozbité neopravitelně. Výškoměr jsem zatím nezkoušel připojit k počítači, zda z něj půjde něco vytáhnout. Navíc, kromě výškoměru to odnesla nová baterie Thunder Power Rampage, která se nárazem o motor a regulátor zdeformovala. Sice zatím funguje, ale nemám odvahu ji dál pokoušet. Včera to byl nějaký smolný den.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2017 19:28 #18506 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma MC-20 Hott
Na těchto třech smutných událostech mě zaráží to, že regl přijde o korektní řízení od přijímače (serva nějak znehybní), a on dále točí s motorem, ba dokonce přidá na plný plyn. Teď jsem zkoušel dva elektrotrupy, kterým jsem za chodu motoru na asi 1/4 plynu odebral napájení k přijímači i s řídícím signálem, u Castle Edge Lite 50 se motor zastavil do 1s opakovaně, u YEP30 to trvalo déle, do 2s. Jedině, že by napětí stále na přijímači nějaké bylo a on zmrzl na pulsech původních, ale proč plný plyn? Nebo napětí je ok, ale jedná se o bezdůvodný přechod do FS, kde je omylem plný plyn motoru? To snad ne.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. dub 2017 10:19 #18512 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Tilia 25
Zajimaji mne ta serva. Minuly tyden jsem resil 3173SVi. Udajne velky odber a hralo. Vubec nic jsem nenasel. I po pripojeni k pocitaci pres CIUM vsechno ok.
Ten velky odber u MKS je i v klidovem stavu? Mimo ero? Dosud jsem videl jen funkcni nebo vyhorela.

Pro testy serv v kridle mam extra rozdvojku ke konektoru v kridle, abych mohl testovat kazde zvlast. Pak mam servokabel s volnymi konci na trech svorkach "cokolady", abych mohl pripojit na tester serva bez konektoru.
Pro (asi) nejvyssi bezpecnost je mozne vlozit do kabelu k servu mini SBEC, ten je na to.

Ciste osobni nazor, nevnucuji: Zasadne nepouzivam serva naprimo na 2S. Napeti 8,4 V je tam chvilku ale dost dlouho na to, aby neco poskodilo.
Serva zasadne testuji pomoci kvalitniho testeru.
Kdovi co nich leze a co se na ne svadi. Uz pul roku pouzivam na kridelkach X08, ktera jsme vzali zpatky, protoze udajne kmitala.

Mel jsem jine problemy se servy, ktere se nakonec vyresily novou instalaci kabelu. Nevim co bylo spatne.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. dub 2017 11:24 #18513 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Tilia 25

Ivan Horejsi napsal: Ciste osobni nazor, nevnucuji: Zasadne nepouzivam serva naprimo na 2S. Napeti 8,4 V je tam chvilku ale dost dlouho na to, aby neco poskodilo.


Faktická poznámka - 8,4V tam není ani chvíli (u běžných LiPOL, HV nechme stranou). Napětí po sundání z nabíječky totiž okamžitě klesne někam k 4,16V na článek naprázdno, při jakémkoli odběru k 4,1V. V ideálním případě bude maximum cca 8,2V, s ohledem na ztráty v kabelech ale přímo na servu bude spíš jen 8-8,1V. Po zapnutí motoru pak už není co řešit, ale bavíme se o tom stavu hned po zapnutí.
Jestli je i to na některá HV serva moc nerozporuji, možné to je, ale to tvrzení o "chvilku 8,4V" prostě není pravdivé :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. dub 2017 18:13 #18522 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Tilia 25
Ivane, který servotester doporučujete? Mám jich několik a k jednomu se serva bojím připojovat, protože se choval podivně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. dub 2017 07:43 #18529 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma MC-20 Hott
Nejradeji pouzivam ten s displejem, nase c. 2893. Daleko vic moznosti nabizi GWS c. 0866, vcetne otackomeru, ale to si musim pokazde najit manual.

Tome, psal jsem samozrejme o jmenovitem napeti. Tech 3,7 V prece take neni pravda. Dulezite je, ze vykon je umerny druhe mocnine napeti. Prirustek vykonu mezi jmenovitymi 7,4 a 8,4 je pak (8,4/7,4) na druhou, to je cca 1,3, takze prirustek vykonu je 30%. Zadna malickost.
Taky mi to bylo divne, proc se nehodi pripojivat serva na 2S naprimo ale radeji pred BEC. Pak jsem prevzal nazor Dualsky: Jak pro RC system, tak pro pilota je vhodne, kdyz je napajeci napeti konstantni.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. dub 2017 19:37 #18544 od Martin Veleba
Odpověděl Martin Veleba pro téma Tilia 25
Zajimaji mne ta serva. Minuly tyden jsem resil 3173SVi. Udajne velky odber a hralo. Vubec nic jsem nenasel. I po pripojeni k pocitaci pres CIUM vsechno ok.
Ten velky odber u MKS je i v klidovem stavu? Mimo ero? Dosud jsem videl jen funkcni nebo vyhorela.

Tak MKS 6125 se chová po zapnutí přijímače úplně normálně, napětí je OK. Po prvním pomletí začne napětí kolísat a po chvíli začne vysílač hlásit nízké napětí přijímače. Ještě jsem zjistil, že servo se začne zahřívat a to hodně. Tak nevím, co se stalo, když let před tím byl bez problémů i dle grafu z Altisu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. dub 2017 05:45 #18548 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Tilia 25
1) napájení dvoučlánkem - celý rok 2016 jsem lítal dvoučlánek a serva na přímo
2) velké odběry - tipuji to na Altise viz TADY (foto dole).

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.495 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám