file software pro organizaci soutezi

Více
04. říj 2009 20:35 #272 od Aleš Krátký
zdravim,
minuly rok dost organizatoru soutezi pouzilo muj software pro organizaci soutezi RCEJ a RCEK .. chystam se delat novy program, i pro vice kategorii mmj. nicmene me teda zajma jedna vec a to michani rund ..

jaka je tedy idealni cesta ? ja pouzival na rotaci system : horizontal / vertical .. cili prvni skupina brana od shora dolu (vertikalni) rozdeluji do horizontalu (rozumej pokazde dalsi clovek o jednu pozici do prava, na dalsi volne misto)

system tocil dokonale,ale vzdy se najde nekdo,kdo protestuje,prot se ted ptam co by jste radi. diky

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
06. říj 2009 14:06 #279 od Jiří Veselovský
Aleši, otevřel jsi téma, na které jsem se chystal také, ale byl jsi rychlejší. Já zatím dávám dohromady takovou statistiku, co který klub používá (je jedno jestli F3J, popř. jiné kategorie) a zatím vím, že je toho hodně. To je na jednu stranu potěšující, ale na druhou stranu by z toho mohl být pěkný guláš.

Moje představa je poměrně jednoduchá. Aby ten SW byl pokud možno snadno dostupný (uvědomuji si, že je to duševní bohatství autora a tím pádem produkt k prodeji), lehce ovladatelný (i pro uživatele se základní znalostí práce na PC) a řešil jednu kategorii se vším všudy. To znamená, že když časoměřič vyplní lístek soutěžícího dle dohodnutého schématu, tak aby si program už sám přepočítal centimetry i čas na body. Pochopitelně by měl umět spočítat základní část soutěže a následně určit účastníky finále, kde bude umět to všechno předešlé, ale na 15 minut včetně bonifikací za umístění ve finále pro pořadí do žebříčku. Vím, že toho není málo, ale když už program, tak komplexní. Pokud by byla možnost ho konvertovat třeba na RCEJ, tím líp, ale rozhodně bych upřednostnil stříďáky.

Další kapitolou je audiosekvence, která by měla řešit jak čekacích 20 sekund, tak potom vlastní 10 minutový pracovní čas. Tím mám na mysli, že by někdo ochotný mohl namluvit na MP3 (flash, CD) tuto celou sekvenci, ale opravdu zřetelně, bez použití nářečí a pověsit ji někde na web, aby byla ke stažení pro všechny. Účelem je, aby to bylo pokud možno na všech letištích stejné. Je to blbost, ale mě třeba vadí, když se jednou závěrečný čas odpočítává a někde připočítává.

Ke tvé otázce ohledně rotace soutěžících v rundách. Já upřednostňuju to zaběhlé schéma matice do čtverečku a ruční korekce, ale jistě existují i další možnosti. Navíc ten čtvereček dnes, v době wifin, už bude pomalu anachronismus. Ideální jsou třeba jen dvě rundy po co nejvíc lidech a pak se zmíněná rotace koná ve značně omezené míře, což ale nevadí. Vždyť i pro pořadatele to musí být zajímavé, když třeba při 8 až 10 lidech v rundách je kolem poledne hotovo. Buď se přidá další kolo, nebo se pokecá. O tom to taky je. No, je to na diskusi.

Byl bych rád, kdyby se k tomu vyjádřili i ostatní, protože tohle není součástí pravidel a o tom se můžeme bavit třeba do Vánoc.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. říj 2009 18:44 #281 od Aleš Krátký
ahoj,
ja zapomel ze tys vlastne ten SW nevidel.
ve zkratce :

software (ktery se pouzival tento rok) dela : registruje soutezici,hlida kanaly na 35mhz, v pripade shody rozhodi lidi at nejsou ve stejne skupine , roztridi skupiny,rudny, kola ...
rozlosuje celou soutez do predu,vcetne startu na minuty pro celou soutez.

vyberes treba let jedna, kolo jedna, vidis lidi kteri leti ... kliknes na START cudlik,a program rika "20 vterin do startu, atd atd,az po finalni odpocet" ... casomerici pouze odevzdaji karticku,a ty jen kliknes na jmeno "aleš kratky" a pises : 9 enter, 45 , enter , 100 , enter ... tak to dopsies,a program automaticky prepocita skore, dava penalizaci za prelitan atd.
tak to jde celou soutez, vcetne finale,do ktereho to samo nominuje hrace, roztridi , odpocita start, hlida cas atd .. a opet sepise body ..

takto JEDEN clovek obstara kompletne celou soutez,a vysledky z kazdeho kola,nebo cele souteze mas max do 30 vteřin od odevzdani posledni kartičky....

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. říj 2009 20:28 #282 od Jiří Veselovský
No, tak to je skvělé, to umí vlastně všechno to, co jsem vypsal nahoře a ještě něco navíc.

Aleši, teď asi ta nejcitlivější otázka. Jak by to bylo se šířením, protože copyright je tvůj (váš). Je jasné, že dneska není nikdo charita a jak jsem už psal, za produkt se má zaplatit. Ovšem jako správný Čech bych se hned poptal, jestli není možnost nějaké slevy, vždyť víš, že to nechci zadarmo. Tak to byl vtip, ale nějaké zvýhodnění by se možná našlo (třeba nějaká sublicence či co, nevím). To už by bylo jen na vás, autorech.

A jen orientační dotaz na to, jak objemný je program (kolik MB) a jak je náročný na HW.

Já už teď dál psát nic nebudu a počkáme, jak se vyvine diskuse. Děkuji za dobrou zprávu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. říj 2009 17:31 #295 od Aleš Krátký
tento rok jsem program siril zadarmo,aby jsem organizatorum ulehcil situaci, a nebali se organizovat nove souteze, zrejmne to tak bude i pristi rok (par mesicu ze zacatku) , dokud se program trosku nerozsiri,protoze je to opravdu jednoduhe,a umi to vse,co jsi napsal,a jeste par veci na vic ...
myslim ze neni problem s tim orgaizovat RCEJ , RCEK , RCEO , RCEN , F5J velke , a urcite i dalsi souteze,ktere neznam.

program ma cca 15 mega (mp3jky s hlasy odpoctu atd jsou velke). k dispozici je i verze bez zvuku ,ta ma asi 2 mega,ale ja doporucuji aby se pouzival standartizovany hlas na vsech soutezich stejne,at si na to clovek zvykne. je to namluvene robotem (voice reader).

HW narocnost je minimalni.stary notebook nema problem program rozjet.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. říj 2009 20:19 #301 od Jiří Veselovský
Tak to jsou Aleši samé dobré zprávy, hlavně ta o možnosti získat prográmek grátis.

Kolegové, teď bych potřeboval od vás, kteří jste se s tímto programem měli možnost potkat, zda sdílíte stejné nadšení jako já, popř. jestli máte nějaké připomínky, které by stály za úvahu. Máme zatím dost času na to, aby se ta verze vycizelovala k dokonalosti, pokud už tomu tak není.

Aleši, přišpendlím si tvoji fotografii na nástěnku. Potěšil jsi mě a díky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. říj 2009 21:20 #302 od Petr Cejnar
Rád bych oslovil Jirku Veselovského a Aleše Krátkého. Jirku aby mojí žádost podpořil a Aleše bych chtěl požádat zda by bylo možno získat jeho program. Velmi rád bych jej porovnal s tím co my máme a co používáme na soutěžích LMK Týnec nad Sázavou. Jirka jistě z pozice soutěžícího, účastníka našich soutěží by mohl ještě doplnit.
Děkuji Petr Cejnar

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. říj 2009 21:52 #304 od Jiří Veselovský
Petře, to zařídím přes soukromou poštu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. říj 2009 23:02 #306 od Petr Dušek

Aleš Krátký napsal: HW narocnost je minimalni.stary notebook nema problem program rozjet.


Nejdříve chci Alešovi poděkovat, za poskytnutí programu. Jenom si dovolím připomínku, že ta poznámka o starém NB má taky svou odvrácenou tvář, na novém NB s Win. Vista jsem prográmek zatím nerozchodil (na XP běží bez problému). Pokud je to možné, prosím o radu, jak toto provést.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. říj 2009 05:37 #307 od Aleš Krátký
pro vsechny :
program muzu poskytnout,ale musim sepstat nejaky navod jak na neho,pac ja to vesmes vysvetluju osobne na soutezi,a proto zadny navod neni,ale na druhou stranu to snad tak slozite zase neni :-D

ad narocnost : ve WIN VISTA program samozrejmne jede taky,ale ve verzi bez zvuku,nebot tam byl problem s DirectX ktere zvuky prehravaji. nicmene i tento problem je snadno resitelny, ale jako na potvoru si na to nikdy na louce nevzpomenu z hlavy, a navod mam samozrejme na netu :-D (pouzivam zvuky prez knihovnu z enginu v ekterem delame hru s rc modely)

jinak urcite by ti dal info o programu radim barc, nebo kluci z hranic (tem jsem to ukazoval na mistraku) a myslim ze se tam i pouzivala na soutezi nejaka ranna verze.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.448 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám