file Nový výškoměr

Více
27. úno 2012 18:37 #6567 od Bohumil Janák
Odpověděl Bohumil Janák pro téma Nový výškoměr

Bohumil Janák napsal: A co takhle UNILOG 2???Osobně čekám,že příjdou s aktualizací pro F5J-FAI.Pak je volba jistá.
Jinak bych volil Altis V3 ;)
Boban

Tak mi to nedalo a psal jsem do němec. :)
Ptal jsem se na aktualizaci UNILOG2 pro F5J-FAI a komunikaci s JetiBox Profi ve verzi EX.To znamená,že mě zajímalo,jak se zobrazuje na JetiBoxu Profi hlavně vario.pokud jen dvouřádkově-standart,nebo EX a to v plném rozlišení.
Dostalo se mi této odpovědi:
wir werden in ein paar Wochen ein Update für den UniLog 2 anbieten,
dass auch das neue EX Protokoll von Jeti voll unterstützt.
Auch für F5J wird dann ein Limiter im UniLog 2 eingebaut sein.
překlad ad.translátor:
budeme poskytovat aktuální informace v několika týdnech na UniLog 2
že nový EX podporuje plně Jeti protokol.
Dokonce pak omezovač F5J UniLog 2 budou instalovány.
Co vy na to?
Boban ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2012 09:00 #6576 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Nový výškoměr
Tohle jsem tu psal už někdy v listopadu, taky jsem Stefanovi psal. Jde jen o to, kdy to opravdu udělá, zatím pořád jen slibuje (několik týdnů trvá už pár měsíců) :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2012 09:03 #6577 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Nový výškoměr
K tomu co psal Petr Dušek - formulace ve FAI pravidlech je skutečně taková, že by človek, který uvažuje o létání na vyšší úrovni, měl volit systém, který nabízí i displej. Já určitě k našim Altisům displej přikoupím...
Na "národní úrovni" to asi tak horké nebude, pochybuji, že by nějaký pořadatel někoho buzeroval za to, že bude pouze blikat LED, nicméně v delší perspektivě je skutečně orientace na displeje vhodná.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2012 10:16 #6578 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Nový výškoměr
Tomáši, myslím že blikání výšky pomocí LED (např. Altis) je naprosto v souladu s pravidly - je to vizuální zobrazení. Já jsem rozporoval pípání, tzn. akustický výstup. Jednak to není v pravidlech, ale hlavně po zkušenostech s nastavováním reglu pomocí pípání mám trochu pochybnosti o správné odečtení výšky. Ne každý má absolutní, nebo alespoň dobrý "hudební" sluch :D .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2012 10:35 #6579 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Nový výškoměr

Petr Dušek napsal: Tomáši, myslím že blikání výšky pomocí LED (např. Altis) je naprosto v souladu s pravidly - je to vizuální zobrazení. Já jsem rozporoval pípání, tzn. akustický výstup. Jednak to není v pravidlech, ale hlavně po zkušenostech s nastavováním reglu pomocí pípání mám trochu pochybnosti o správné odečtení výšky. Ne každý má absolutní, nebo alespoň dobrý "hudební" sluch :D .


Mě ta formulace ve specifikaci přijde trochu dvojznačná a o slovíčkaření - jsem "připravený, kterak zdůvodním legalitu" Altis i bez displeje, ale úplně na 100% o tom přesvědčen nejsem, nicméně asi by problém nebyl. Naštěstí z pravidel vypadla ta navržená povinnost, aby to ukazovalo verzi firmware, pak by byl displej úplně nezbytný...
S tím zvukem máš ale na 100% pravdu, v pravidlech je jasně uvedeno to zobrazení vizuálními prostředky a na tom se už neokecá nic ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2012 20:00 #6585 od Palo Lišhák
Odpověděl Palo Lišhák pro téma Nový výškoměr

Tomas Hruby napsal: S tím zvukem máš ale na 100% pravdu, v pravidlech je jasně uvedeno to zobrazení
vizuálními prostředky a na tom se už neokecá nic ;)


O dva týžne príde FW a SRC-MultiLog FAI-výšku ukáže buď len cez LED, alebo ju len vytrúbi, alebo oboje, alebo nič ;) Samozrejme, na čítačke je schopný ukázať aj variant FW aj FAI výšku ;)
Palo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2012 20:24 #6586 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Nový výškoměr
Palo, toto myslím dělá z Multilogu velmi zajímavé zařízení.

Těď by to ještě chtělo nový FW k RC Altimetru (#2 BASIC), aby taky uměl blikat FAI výšku. Neplánuje náhodou výrobce takovou úpravu??

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Tomáš Kupčík
  • Avatar uživatele Tomáš Kupčík
  • Návštěvník
  • Návštěvník
29. úno 2012 07:04 #6587 od Tomáš Kupčík
Odpověděl Tomáš Kupčík pro téma Nový výškoměr

Petr Dušek napsal: Těď by to ještě chtělo nový FW k RC Altimetru (#2 BASIC), aby taky uměl blikat FAI výšku. Neplánuje náhodou výrobce takovou úpravu??


Já jsem to ještě nezkoušel, ale podle těchto stránek by nějaký neoficiální firmware pro #2 Basic již měl být k dispozici

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2012 08:59 #6589 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Nový výškoměr

Tomáš Kupčík napsal: ale podle těchto stránek

Budu trochu OT, ale využil bych odkazu Tomáše a upozornil na pěknou demonstraci "pokusu" o zazoomování, o kterém se tady dost spekulovalo. Je to modrá křivka v grafu na stránce až dole. Úvozovky jsem použil proto, že "zisk výšky" je takový jaký je.
Pokud jsem něco pochopil špatně, tak mě prosím opravte. :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2012 09:20 #6592 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Nový výškoměr

Tomáš Kupčík napsal: Já jsem to ještě nezkoušel, ale podle těchto stránek by nějaký neoficiální firmware pro #2 Basic již měl být k dispozici

To je malé nedorozumění, "FAI" firmware pro #2 Basic samozřejmě už funguje, ale pro zobrazení FAI výšky je potřeba čtečka s LCD, já jsem poptával funkci blikání této hodnoty pomocí vestavěné LED, tak jako to má např. Altis V3.

A ještě pro Jirku - v tom grafu o zoom určitě nejde, je to zvětšený výřez z grafu, takže i když ty křivky vypadají dramaticky, pohybuje se to celé v rozmezí několika metrů. Řekl bych, že je to standardní vypnutí motoru s potlačením a následným vyplaváním, ovšem s nulovým ziskem výšky ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.464 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám