file Nový výškoměr

Více
29. úno 2012 09:35 #6593 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Nový výškoměr

Petr Dušek napsal: A ještě pro Jirku - v tom grafu o zoom určitě nejde, je to zvětšený výřez z grafu, takže i když ty křivky vypadají dramaticky, pohybuje se to celé v rozmezí několika metrů. Řekl bych, že je to standardní vypnutí motoru s potlačením a následným vyplaváním, ovšem s nulovým ziskem výšky .

Petře, no dyť právě to jsem měl na mysli. Zisk "0".
Že je to pokus o vystřelení jsem převzal od Pala - Modrá krivka ukazuje pokus o získanie výšky naviac po rozbehnutí modelu s motorom v chode a následnom "vystrelení".
Celé to bylo jen o tom, že představa (spekulace) o rozjetí éra a následném "vyplavání" do "maxivejšky" je asi o ničem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2012 09:58 #6594 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Nový výškoměr
Jirko podle mě ale tady nejde o zoom ani v uvozovkách, on je ten hodně zvětšený výřez matoucí. Takhle podobně vypadá ve výřezu můj každý druhý start se Shockem, který výkon na zoom nemá ani náhodou. Ty "klikatiny" dělá spíš termika a další vlivy po vypnutí. Palo sice píše, že to byl pokus o zoom, ale opravdu je ten graf spíš podobný běžnému vypnutí...
Můžeme to někdy zkusit se Surprise 15, kde jsou výkony a rychlosti "trochu" jiné, ale vsadím se, že ani u ni nedokážu udělat dostatečné rozjetí na to, abych ji udržel 10s pod výškou vypnutí motoru a pak dokázal podstatněji vyplavat. Ale tam by už ten graf zajímavý byl :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2012 10:38 #6596 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Nový výškoměr
Asi tady došlo k nepochopení, asi mojí vinou a nešťastným vyjádřením.
Takže ještě jednou. To, že je to pokus o vystřelení jsem převzal z textu, který k příslušnému grafu umístil Palo. To, že výsledný efekt je stejný jako při normálním vypnutí je jasné z průbehu grafu a ani jsem neočekával výsledek jiný (s daným pohonem, hmotností a velikostí éra). Použil jsem to v souvislosti s minulými diskusemi, kdy pár jedinců spekulovalo právě o možnosti "to rozjet a pak vyplavat". Jasné také je, že pokud to někdo poletí s "ostrou" verzí pohonu třeba jako v EC, tak tam by se nějaký efekt asi dostavit mohl, to nevím, takové éro jsem nikdy neměl.
Takže závěr. Zaujalo mě, že v grafu jsou vidět dva rozdílné typy vypnutí s Palovým komentářem, tak jsem to převzal a rovnou jsem to označil jako mírný OT. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2012 11:18 #6597 od Palo Lišhák
Odpověděl Palo Lišhák pro téma Nový výškoměr
Len tri poznámky k predchádzajúcim komentárom:

- pokiaľ ide o "zoom", tak správne je B (Tomáš má pravdu).... modrá v grafe je len ilustrácia, ako by to vyzeralo, keby sa niekto o zoom chcel pokúšať. Akrát by sa krivka krivila v desiatkach metrov a nie v metroch

- pokiaľ ide o RC-Alti2-basic, tak on aj bliká... Akurát s pôvodným FW vyblikáva MAX-alt (čo nás u FAI-F5J veľmi nevzrušuje). Chystá sa vraj nový FW, ktorý bude vyblikávať FAI-alt namiesto MAX-alt.

- MultiLog oznamuje s FW 4.1. už FAI-alt, ale zatiaľ ju len vytrubuje. O dva týždne však má prísť FW, ktorý bude FAI-alt aj vyblikávať...

Takže veci sa hýbu správnym smerom. A zdá sa, že v niektorých prípadoch aj ceny ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. bře 2012 16:52 #6632 od Bohumil Janák
Odpověděl Bohumil Janák pro téma Nový výškoměr
Chtěl bych se jen zeptat.
MultiLog
http://shread-rc.com/?page_id=352
umí měřit i palubní napětí?
Je někde k zhlédnutí graf z tohoto sviště?
Děkuji Boban ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2012 07:58 #6633 od Jaroslav Nezhyba
Odpověděl Jaroslav Nezhyba pro téma Nový výškoměr
Bobane,
pokud chceš měřit více údajů po skončení letu-pořiď si Unilog 2 ,až bude v novější verzi pro F5J.
Jinak ,k čemu Ti bude údaj napětí palubního zdroje po skončení letu F5J ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. bře 2012 12:33 #6638 od Bohumil Janák
Odpověděl Bohumil Janák pro téma Nový výškoměr

Jaroslav Nezhyba napsal: Bobane,
pokud chceš měřit více údajů po skončení letu-pořiď si Unilog 2 ,až bude v novější verzi pro F5J.
Jinak ,k čemu Ti bude údaj napětí palubního zdroje po skončení letu F5J ?


Dobrá,Unilog nechme stranou,ptal jsem se na MultiLog. ;) .
No,veškeré údaje jsou k něčemu a třeba napětí přij.aku.je zajímavý údaj.
Jasně,svišť pro F5J-FAI je nutná pomůcka pro soutěž.Neříkám,že tu kategorii budu lítat,snad někdy,nevím,ale vždy mě zajímaly údaje z modelu a proto hledám nějakou pomůcku,která bude pro mě zajímavá,jak finančně,tak softwarově.
Nehledejte v tom nic složitého. 8-)
Boban ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. bře 2012 07:17 #6702 od Palo Lišhák
Odpověděl Palo Lišhák pro téma Nový výškoměr
Séria MultiLog bude o pár dní na sklade ZMH-shop. Základná jednotka bez doplnkov ukazuje len výšku a napätie palubnej batérie (a ešte signál pre servo). Na meranie ostatných veličín sú potrebné doplnky (Pitot trubica, prúdová sonda atď).
Je však už na trhu ďalšie podobné zariadenie s názvom RC-MULTI2. Meria výšku, napätie, servo signál, teplotu a s prídavnou výbavou ďalšie veličiny. Po pripojení palubného vysielača dokáže merané hodnoty prenášať na pozemný prijímač. Veľmi zaujímavý je záznam priebehu letu s GPS prijímačom. Výsledky testov budú čoskoro uverejnené na mojom webe.
Tento nový svišť je samozrejme možné vybaviť aj FW pre súťaže FAI-F5J.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. čen 2012 06:24 #7344 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Nový výškoměr
jak jsem měl možnost v maďarsku na EC vyzkoušet ruský výškoměr, musím říci, že je fakt supr, jednoduchý a za ty prachy zlatý ... docela dost lidí by do něho mohlo jít.


Výrobca: Shread-RC, Moskva, Rusko ( www.Shread-RC.com )
Názov : Multi Log hv 2.1
Predajná cena: 50 USD (cca 37 EUR- podľa aktuálneho kurzu EUR/USD)
Poštovné Rusko/SVK: cca 3-6 EUR/kus (podľa veľkosti objednávky)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. čen 2012 08:42 #7348 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Nový výškoměr
Mně se funkce toho tvého výškoměru líbila. Pípal, blikal, byl prťavý, vše na první pohled jednoduché.

Jen pro zpestření, nemá mezi modeláři někdo mrtvou kočku...? Rád bych si taky něco ubastlil...

http://hobby.idnes.cz/vrtulnik-z-mrtve- ... zlicci_bma

Už tam vidím novou kategorii RCEK4, s 4x MiHo motory a 10x6 :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.424 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám