× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

file Kluby / individuální členstvi SMČR 2017

Více
03. říj 2016 17:15 #17481 od Aleš Krátký
Petře, chodí sem spousta lidí, a když to nerozebereme tady, k čemu to bude ? že si někdo posteskne na letišti jako třeba teď na RCEO v Slatinicích ?

Věř, že jen nahození myšlenky do davu spustí podobné myšlení i u těch, kteří jen tiše mlčí a jdou v davu. Přeci jen se tu za měsíc otočí 2000 unikátních IP adres, takže třeba 700 unikátních lidí. A to je pořádná dávka soutěžáků a tím pádem i možný tlak na to něco změnit.

O to mi jde, o změnu.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 17:23 #17482 od Tomas Hruby

Petr Dušek napsal: jen okrajově se to dotýká lidí kteří by chtěli soutěžit, protože ti z 99,9% nemají s členstvím v nějakém klubu problém :) .


Na tuhle větu jsem velice alergický, protože jsem si to prožil sám a dobře vím, že to mnohdy prostě není pravda... Můžu říct, že když skončilo individuální členství, tak jsem měl s členstvím docela problém - létal jsem právě na letišti "nesvazovém", kontakt na kluby nebyl zas tak jednoduchý atd. Posléze jsem to sice vyřešil, ale dovolím si tvrdit, že kdybych nelétal soutěžně už před tím a neměl tedy jasnou motivaci, tak jsem se na to téměř jistě vykašlal. A nikdo mi nevymluví, že přesně v bodu "kašlu na to" skončí pěkných pár lidí, které třeba i nějaká soutěž zaujala, ale ne zase tolik...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 17:24 #17483 od Petr Dušek
Tome, já na té konferenci byl a z lidí co se potkávají tady jsem tam viděl snad jen Ivana. Takže právě proto odkazuji Aleše na to správné místo... je to stejný problém jako řešit tady pravidla (čímž jsem dříve ztrácel spoustu drahoceného času...), pak stejně vyjde ve Sportovním řádu to co se schválí jinde :whistle:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 17:40 #17484 od Aleš Krátký
Nj, ale "co se schválí jinde" znamená, že tam s tím "někdo" musel přijít. Chápeš o co mi jde žeano ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 17:40 #17485 od Alois Hrabáček
Kolik lidí má problém s licencí? Pokud nějaký klub neobnoví členství ve svazu a některý člen má zájem o licenci tak se přihlaste do České Třebové! U nás zaplatíte 200,- Kč za rok a když se zúčastníte příprav soutěží tak nemusíte platit startovné!! Na mezinárodce to dělá 900,- Kč a máte zaplaceny příspěvky na 4 roky a ještě vám zbyde na tři píva. :P

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 17:49 #17486 od Aleš Krátký
Lojzo, napíšu to na tvrdo :

1) Proč svaz neudělá klub "SMČR" - rád se do něj přihlásím ? (v podstatě individuální členství)
2) Můžu do kteréhokoliv klubu, ale chci ať se o mě SMČR postará, když mám od SMČR známky.

o nic víc mi nejde. To není pláč nad tím, že jsem něco posral, nebo že všichni modeláři vymřou bez klubu. To je výtka na to, jak k tomu svaz přistupuje.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 18:00 #17487 od Jiří Veselý
Zdravím.

K současnému dění: jen aby vše nebylo jen zástupnou fikcí. Od samého počátku dronú jsem pojal obavu, že dron bude kvalifikován jako bezpilotní letadlo se všemi možnostmi a od toho rúzné změny a zákony. Pak bude dron označen jako "zbraň" a řídící souprava jen na zbrojní pas. Ruším stavební plány a nenakupuji nový materiál a modely. Počkám jak se věci vyvinou. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 18:07 #17488 od Alois Hrabáček
Aleši, jaký klub SMČR? SMČR ja svaz modelářských klubů. Z klubů jsou funkcionáři svazu, nebo ne. Kdo bude předseda klubu SMČR? Ono to není zas tak jednoduché, svaz pouze zastřešuje kluby po celé republice!! Proč by měl mít individuální člen povinnost jen zaplatit stovku a mít stejná práva jako jiný člen z klubu který zaplatí třeba dvě stovky nebo také pět. Vím, že to není jen o penězích ale hlavně o pohodlnosti!! Zaplatím 100 a mám klid, jet můžu na kteroukoliv soutěž nebo akci! Ale když budou všichni takto uvažovat, tak kdo bude ty soutěže pořádat? 100 % soutěží pořádají KLUBY!!!!! a jejich členové!
Přemýšlejte i s Tomášem, třeba vymyslíte něco orginálnějšího? :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 18:14 - 03. říj 2016 18:15 #17489 od Karel Mrázek

Petr Dušek napsal: Pokud bych se měl zabývat nějakou otázkou, tak to rozhodně není individuální členství SMČR pro několik soutěžáckých solitérů, ale ten fakt, proč si někdo zakládá paralelní modelářský spolek mimo Svaz? Napadá mě tedy že za 50 členů ušetří klub každý rok pár tisíc na příspěvcích, ale je v tom i něco jiného? Individuální pojištění bude jistě dražší než stovka za rok...


Při odchodu klubu od SMČR jsme finanční stránku členství vůbec neřešili. Nejsem právník, ale kolegové, kteří se tím intenzivně zabývali viděli největší problém a rizika ve stanovách svazu a v definici pobočného spolku.
Individuální pojištění má 90 % členů klubu a nevidí v tom problém.
Poslední změna: 03. říj 2016 18:15 uživatelem Karel Mrázek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 18:16 #17490 od Martin Beseda

Alois Hrabáček napsal: Kolik lidí má problém s licencí? :P

Třeba já a o členství mám zájem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.505 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám