× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

file Kluby / individuální členstvi SMČR 2017

Více
03. říj 2016 20:29 #17513 od Martin Beseda
Aleši, ztratil jsem už spoustu let nevědomostí, že kategorie F5J existuje a nechci ztratit další tím, že budu čekat na zavedení možnosti individuálního členství. Ale zkoušel jsem to před pár lety, kdy jsem se o F5J dozvěděl. Na Slovensku to jde, tady ta možnost tenkrát nebyla a není. Pokud by to šlo, jsem individuální člen, ale prozatím to možné není a já chci lítat soutěže, dokud budu moct. Proto jsem okamžitě skočil po možnosti být členem, mít "známku" a tím i FAI licenci.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 21:16 #17514 od Aleš Krátký
Ale Martine to je správně. Jen říkám, že pro spoustu lidí zase novým rokem tato možnost končí :) nic víc.
Petře : rozhodně by lidí neubylo. To má být cílem SMČR :)

ale jinak se koukám všichni shodneme

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 07:38 #17517 od Alois Hrabáček
Aleši kolik lidí končí v F5J nebo RCEO, případně RCEV? Víš o někom? Nebo se tady jenom teoretizuje, co by bylo a jak by bylo? Z vlastní praxe vím, že hodně našich členů jsou jen přispívající a navíc když je požádáme jdou třeba dělat časoměřiče nebo ořezávat křoviska okolo letiště v Č. Třebové. Berou členství jako prestižní záležitost a nejen starší ročníky!!! Pokud se chceš přesvědčit zvu Tě na Členskou schůzi 25.11. 2016 do hotelu Bravo v Č. Třebové a dostaneš ještě řízek!
Celá tato diskuze není k ničemu, předsednictvo SMČR stejně nemůže bez schválení konferencí svazu měnit stanovy.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 07:55 #17518 od Aleš Krátký
Nejde o to kolik lidi končí. Jde o princip, že musím být v klubu, ke kterému nemám žádný vztah, jen proto, abych mohl dělat co mě baví.

To je jako brodit se odpadní stokou abych se dostal na druhý břeh.. Přitom by stačilo postavit most.

A s takovým přístupem (nic se stejně nezmění) by jsme ještě dnes jezdili na koních a používali kamenné kola u povozů. Gratulace

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 09:01 #17519 od Petr Dušek

Aleš Krátký napsal: ... Jde o princip, že musím být v klubu, ke kterému nemám žádný vztah...

A ty jako předseda Dinoklubu k němu nemáš žádný vztah?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 09:04 #17520 od Aleš Krátký
Dinoklub umře...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 09:07 - 04. říj 2016 09:09 #17521 od Miroslav Kopecký
Už jsem sem nechtěl moc psát, ale musím souhlasit s Alešem. Proč neumožnit soutěžit i těm, kdo nemají potřebu být členy nějakého klubu? A naopak, proč nemohou na na soutěže ti, kdo jsou členy nějakého klubu nebo sdružení lidí mimo struktury SMČR? A proč třeba nemohou na svém letišti uspořádat závody, které budou podle pravidel SMČR, výsledky budou počítané do žebříčku? Vždyť jako individuální členové budou ty závody pořádat "jménem SMČR". Vím ve svém okolí minimálně o dvou partách lidí, kteří mají oficiálně pronajatý kus pozemku, na něm provozují letiště, pořádají třeba i akce pro veřejnost - modelářské dny, drakiády, platí příspěvky na údržbu letiště a právě na zajištění výše zmíněných veřejných akcí, jednou ročně dokonce mají i členskou schůzi... Jen nejsou ve strukturách SMČR. A pokud budu členem takové party lidí (důvody mohou být různé-rozumím si s nimi, mám to blízko na klubové letiště...) a budu chtít soutěžit, tak nemůžu (klub není ve strukturách SMČR) nebo se musím stát formálně členem ještě někde jinde. No taková situace mi přijde trochu absurdní. Zvlášť s ohledem na to, že (pokud se nepletu), požadavek na řešení indiv. členství byl přednesený v diskusi na konferenci KLEM.
A to nemluvím o tom, co už výše psal Tomáš Hrubý - o situaci kroužků, které vznikly při DDM. Sleduju v časopisech a na fórech diskusi "lodičkářů", kteří to řeší dost intenzivně, ale jsou i takové kroužky leteckých modelářů - kamarád třeba jeden takový vede u DDM v Čakovicích a ti kluci moc šancí zasoutěžit si, porovnat se s jinými, nemají - protože kroužek při DDM, se nemůže současně stát pobočným spolkem SMČR...
Poslední změna: 04. říj 2016 09:09 uživatelem Miroslav Kopecký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 09:26 #17522 od Petr Dušek

Aleš Krátký napsal: Dinoklub umře...

Což je svobodné rozhodnutí jeho členů, svaz je nemůže nutit pokračovat, ale zároveň proč by se pak měl svaz individuálně starat o takové členy, když pro to sami nechtějí něco udělat... (pardon, chtějí pro to něco udělat, zaplatit stovku...)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 09:38 - 04. říj 2016 09:40 #17523 od Karel Mrázek
Zaregistroval jsem se u MK RCMANIA, zaplatil stovku a budu pod touto hlavičkou za spolupráce členů MK Lány (který již nebude pod SMČR) pořádat třetí ročník Lánských výškoměrů. Proč bych toto nemohl mít umožněno jako individuální člen přímo pod SMČR? Svaz se v tomto případě nestará vůbec o nic.
Poslední změna: 04. říj 2016 09:40 uživatelem Karel Mrázek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 10:20 #17524 od Aleš Krátký
Myslím, ze Karel a Miroslav mi rozumí a děkuji jim za to.
Petře : Nejde o to že nechci, jde o to že nemůžu (důvody ručení majetkem, který není můj atd atd). a vůbec, proč to mám řešit já ? Svaz chce lidi, lidi svaz ne :) když na to příjde, stačila by mi FAI licence. JENŽE systém je debilně nastavený a tak to řešit prostě musím.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.511 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám