× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

file Kluby / individuální členstvi SMČR 2017

Více
04. říj 2016 10:44 #17525 od Petr Dušek

Aleš Krátký napsal: ...stačila by mi FAI licence. JENŽE systém je debilně nastavený...

Asi by to chtělo přenést debatu o úroveň výš, jak se stát individuálním členem FAI ???
:lol: :lol: :lol:

(omlouvám se za vtip, ale vážně se na toto reagovat nedá...)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 10:50 #17526 od Karel Mrázek

Aleš Krátký napsal: Nejde o to že nechci, jde o to že nemůžu (důvody ručení majetkem, který není můj atd atd). a vůbec.


Jak jsem již jednou v této diskusi upozornil, ukončení členství lánského klubu ve svazu má hlavní důvod v problémech a rizicích, které vyplývají ze stanov svazu a z definice pobočného spolku. Pokud to dostane do rukou právník, poměrně rychle na to narazí a upozorní. Konkrétní příklad uvádí Aleš, ale je tam toho víc.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 11:10 #17527 od Petr Dušek
Pokud funkcionář p.s. ručí (svým majetkem) za svoje hospodaření s majetkem p.s. tak kde je ten problém? Pokud pokladník propije členské příspěvky (což u větší části klubů bývá veškerý majetek) tak by za to snad neměl ručit?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 11:19 #17528 od Aleš Krátký

Petr Dušek napsal: (omlouvám se za vtip, ale vážně se na toto reagovat nedá...)


S FAI nemůžu na národní akce v kalendáři SMČR ? Můžu. Nepřipadá mi to jako vtipná historika Petře.
To že pro ní musí být v klubu je věc jiná.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 11:40 #17529 od Karel Mrázek

Petr Dušek napsal: Pokud funkcionář p.s. ručí (svým majetkem) za svoje hospodaření s majetkem p.s. tak kde je ten problém? Pokud pokladník propije členské příspěvky (což u větší části klubů bývá veškerý majetek) tak by za to snad neměl ručit?

Mám pocit, že se řešilo i to, že pobočný spolek ručí svým majetkem i za hospodaření svazu, které vcelku nemůže ovlivnit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 14:22 #17530 od Petr Dušek
Tahle otázka se řešila už někdy před dvěma lety (?) a nepamatuju si úplně podrobnosti.
Za prvé, právní výklady se různí, což je celkem obvyklé... Za druhé, z povahy činnosti svazu dost dobře nevidím moc možností, kde by vznikaly ty dluhy, jichž by bylo třeba se obávat. A za třetí, nemovitost v které má klub zapsané sídlo, pokud je to například domek některého z členů, není majetkem klubu, takže není třeba se obávat že by o něj dotyčný přišel, v případě vyrovnání těch domnělých dluhů svazu. I takové názory se v diskuzích objevovaly.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 14:52 #17531 od Karel Mrázek
Napsal jsem, že svým majetkem ručí pobočný spolek, nikoliv majetkem členů. Dluhy nemusejí vznikat jen činností samotnou, ale lidé jsou různí a dluhy vznikají i jiným způsobem. Prostě naše členská schůze odhlasovala většinou hlasů, že v členství v SMČR vidí více negativ než pozitiv a bylo rozhodnuto. Diskutovalo se o tom ale nejméně půl roku před tím a informace se získávaly z mnoha zdrojů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 15:59 #17532 od Alois Hrabáček
Všem, co mají zájem o individuální členství a těm co nepotřebují SMČR. Nikdo vám nebrání létat, pokud máte kde! Ve Svazu modelářů ČR jsou všichni dobrovolně a tito dobrovolníci organizují soutěže pro své spolučleny kteří jsou také v SMČR! Když budete chtít hrát třba fotbal i na té nejnižší úrovni musíte být také členem FAČR.
Nevím z jakého titulu by se měl svaz zajímat o nečleny a členové by funkcionáře svazu měli platit!!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 16:01 #17533 od Alois Hrabáček
FAI licenci dostaneš jedině když máš platnou českou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2016 16:28 #17534 od Aleš Krátký
A tu dostanu jen tehdy, když budu členem (víceméně nuceně) nějakého klubu.
Aby mohli být placení, měli by mít co největší zájem aby bylo co nejvíce platících lidí ... proto by měli sbírat i lidi, kteří nejsou v žádném klubu.

Peníze se válejí na cestě, stačí je jen zvednou a chtít.

Díky bohu už není komunismus, aby musel být členem kdo ví jaké pakárny. Nechci ať mi někdo znemožňuje dělat to, co chci!

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.467 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám