× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

file Kluby / individuální členstvi SMČR 2017

Více
06. říj 2016 17:28 #17568 od Petr Dušek

Petr Koláska napsal: ...Na nic jiného ale NEPOTŘEBUJU mít oficiální klub...

Toto je jistě jeden z možných pohledů, ale taky je možnost trochu té administrativní nepohody překonat a pomoci zespoda vybudovat silnější Svaz, tím že ten náš klub udržíme nebo ještě rozšíříme. Nedá se vše hodnotit jen z pohledu osobní výhodnosti, potřebnosti či nepotřebnosti ;) .

A ještě poznámka, narážky na to, že sdružování se ve spolcích, které se ještě k tomu jednou za rok sejdou na členské schůzi, je vlastně pozůstatek minulého režimu. To mi přijde fakt hodně mimo. Trochu se zamyslete nad pojmem občanská společnost.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. říj 2016 17:43 #17569 od Tomas Hruby

Alois Hrabáček napsal: Čau chlapci,
už jsem tady a čtu nové (nic nového) příspěvky ohledně individuálního členství.


Ještě jednou Lojzo - všiml sis, že tato otázka fakt není žádný výkřik z této diskuse, ale také bod z oficiálního usnesení konference SMČR??? Natvrdo - těmi "taktně přehlížejícími" tuto maličkost samozřejmě myslím i tebe...
Ono je to snadné zlehčovat, ale opravdu nejsou všichni toto zmiňující jen líní pitomci, těch důvodů je daleko více a někdy jsou velmi zásadní. Upřímně já sám bych z toho mohl mít spíš legraci, na příští rok mám vše vyřešeno bez potíží a to samé se na 99% týká všech diskutujících v tomto fóru. Tady jsou prakticky bez výjímky aktivní soutěžící, kteří mají spousty kontaktů a řešení situace v případě, že jejich klub padne je snadné, o to se s tebou nikdo nehádá.
Jenže skutečný problém je u úplně jiné skupiny zájemců, totiž jednak dosud neorganizovaných a pak (a tohle je velmi špatně!) u mládeže. Je totiž poměrně tristní, že když už se minimálně v některých městech začíná práce s mládeží zase trochu lepšit a získávat určitou podporu z místních orgánů, tak se najednou objeví velmi reálné problémy s možností účasti na aktivitách SMČR. Protože klub při DDM prostě pobočný spolek SMČR být NEMŮŽE a registrace členů ještě někam jinam je problém také, neboť se pak špatně vykazuje činnost, když je ve výsledkovce úplně jiný klub... A tohle fakt není teorie, ale smutná realita!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. říj 2016 07:05 #17570 od Tomas Hruby
Jinak ještě poznámka - po určitém zamyšlení s odstupem od předchozího příspěvku bych se asi přeci jen klonil k tomu nechat debatu plavat.
Jak jsem si mezitím ověřil i v osobním rozhovoru s dalším člověkem, opravdu tu dochází k velmi značnému zmatení pojmů, kdy si běžně dva lidé pod stejnou věcí představují něco jiného, pak se to strašně motá. Obávám se, že to asi moc rozmotatelné není a už vůbec ne v diskusi tohoto typu, která nutně vede k vytrhávání z kontextu :-(
Neříkám, že bych své příspěvky bral zpátky (možná bych některé věci lépe formuloval), jen už příliš nevidím smysl v dalším rozvíjení tématu...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. říj 2016 07:31 - 07. říj 2016 07:34 #17571 od Pavel Hloušek
Ahoj všem,
tak já si taky přidám. Jak to vidím já, modelář, člen klubu Náměšť n/O který dál existuje, ale nikoliv jako součást SMČR, Nutná přeregistrace myslím přímo nahrála otázce individuálního členství. Vznik virtuálního klubu RC mánia považuju za logický vývoj celé situace a řešení pro ty, kteří mají z jakéhokoliv důvodu s přeregistrací problém. Ti co potřebují soutěžit se tam individuálně zaregistrují a ostatní členové klubu ne. Na současnou podobu většiny klubů a jejich fungování to vlastně nebude mít žádnej zásadní vliv. Budou fungovat normálně dál svým životem jako součást SMČR, nebo čehokoliv jiného. Předpokládám, že případné finanční příspěvky od SMČR budou uvnitř klubu RCmánia přerozděleny ( tady by mohl vzniknout problém ). V kalendáři soutěží se pouze změní kolonka pořádající klub, ostatní zůstane stejné. Komické by bylo, kdyby za pár let SMČR představoval jeden jediný klub. To je jako kdyby byl řetězec obchodů TESCO jedna prodejna :) Legislativa je holt (nebo hold ;) ) legislativa
Bohužel nadále zůstává problém s členy tzv. modelářských kroužků, respektive jejich účasti na soutěžích svazu, jejichž zřizovatel a sponzor je např. obecní úřad. Někdo to tady už zmiňoval. Co s tím, to fakt nevím

ups, poslední příspěvek od Toma se objevil než sem to naťukal
Poslední změna: 07. říj 2016 07:34 uživatelem Pavel Hloušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. říj 2016 08:30 #17573 od Petr Dušek

Pavel Hloušek napsal: Bohužel nadále zůstává problém s členy tzv. modelářských kroužků, respektive jejich účasti na soutěžích svazu, jejichž zřizovatel a sponzor je např. obecní úřad. Někdo to tady už zmiňoval. Co s tím, to fakt nevím.

Nebýt internetu, o tomto "problému" v mém okolí nikdo neví. Kroužek zřizuje DDM (město), to také přispívá na provoz, materiál atd. Vedoucí v kroužku jsou v naprosté většině členy modelářského klubu SMČR. Pokud se v kroužku dostanou tak daleko, že už by se někdo mohl zúčastnit soutěže(í), dostane za 50,- průkazku stejného klubu z kterého je vedoucí. Je to opravdu taková složitost?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. říj 2016 08:44 #17574 od Pavel Hloušek
Zaplať pánbůh za internet :) No složitost né, jen sem to nevěděl, dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. říj 2016 20:20 #17584 od Jiří Veselý
Zdravím.

Skoro ve všech příspěvcích se hovoří o SMČR. Tedy o Svazu modelářů české republiky. Ale není už dnes méně modelářů a více pilotů? Neměl by se tedy svaz jmenovat SPČR? Podle větší bere. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. říj 2016 08:32 #17585 od Ivan Horejsi
Kdysi a dost dlouho jsem byl individualni clen. Co mne k tomu vedlo to uz si opravdu nepamatuji.
Jestli se individualni clenstvi obnovi, je mi srdecne jedno. Muj postoj se ale nejak zmenil.

Individualni clen chce byt clenem hlavne proto, aby mohl letat na soutezich.
Pravidla se sama neudelala, souteze se samy neorganizuji, kalendare se samy netvori, nepublikuji, trava se sama neposeka atd.
Individualni clen nema velkou sanci nejak se podilet, spis se veze.
Jsou vyjimky, kdy individualni clen dokaze nejak aktivivovat pomocniky, ale nevim jestli to funguje dlouhodobe.
To se mi zda nefer.
Vim, ze organizace vetsinou lezi na jednom (jezdime treba k Petrovi) ale u individualniho clena je neucast nejak v principu.

Ted do toho ovsem vstoupil nejaky Dobroser s novym Obcanem ale doufejme, ze si to casem nejak sedne ...

Jsme prece spolecensti a radi na spolecne posekane louce pokecame.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. říj 2016 07:18 #17588 od Michal Cink
Ahojte.
Tak já když budu chtit litat zavodně, tak mám opustit místní skupinu, kterou ale členstvi v čmms vůbec nezajímá a přidat se k někomu se členstvím..? To by bylo nejsprávnější..?
Byl jsem individualnim členem Lmk vut Brno. Pravda je, ze klubový život byl pro mě placení známek a příspěvků na administraci.
Každopádně licenci jsem měl a víc jsem od toho ani neočekával. M.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. říj 2016 05:29 #17596 od Jiří Veselý
Zdravím.

Vracím se k dronům a obavám o naše létání.

Dnes zveřejnily Novinky, že Islamský stát použil jako zbraň dron. Výsledkem jsou čtyři oběti na životě. Co bude dál? JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.465 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám