× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

file Kluby / individuální členstvi SMČR 2017

Více
03. říj 2016 18:44 #17501 od Alois Hrabáček
No a jsme u toho. Proč by měl svaz dělat žebříčky ze soutěží které nepořádají jehp kluby?" Nařizovat " svazu jestli uzná nějakou soutěž může jen pořadatel který je člen svazu.
Jinak ke Svazu modelářů ČR. Svaz je předseda, místopředseda a členové výboru podle odborností. Možná ještě nějaká administrativní pracovnice. Kdo bude Aleši vyřizovat organizační věci, třeba i známky? A z jakého titulu?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 18:47 #17502 od Martin Beseda

Alois Hrabáček napsal: Martine prohlédni si www.lmkct a hned budeš vědět kde jsi člen!! :)

Paráda. Po letošních problémech s členskou známkou a následně licencí, snad budu mít klid. Děkuji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 18:52 #17503 od Aleš Krátký
Pokud vím, tak známky STEJNĚ řeší jeden jediný člověk na SMČR, který je dále rozesílá na kluby, kde se jen utrhnou z bločku, a plácnou se do průkazky. Tady bych neviděl žádnou změnu. To se na mě nezlob. A pokud bys chtěl napsat, že pošta je drahá : máš FAI známku letos ? nemáš co, protože žádné nejsou (jsou elektronické), ejhle :-D

Do žebříčku by se počítala pouze taková soutěž, kterou by ORGANIZOVAL (Rozuměj, byl by ředitelem soutěže) člen kteréhokoliv SMČR klubu. Třeba právě toho "virtuální klub SMČR".

Opravdu zde nevidím žádný problém.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 19:02 #17504 od Vladimír Papírník
Já to tedy vidím tak, že nemožnost individuálního členství, vede v globálu ke snížení počtu "viditelných" modelářů. Důvod dle mne jasný. Kluby co se chtěli přeregistrovat a udělali to, tam se nic nezměnilo a jedou vesele dál. Ty kluby co to neudělali ať už z jakéhokoliv důvodu, tak co bude s těmi členy? Někdo se přehlásil kamkoliv jinam, jiný při nemožnosti individuálu nikam. A proč? No protože jednoduše nechce být členem někde jen proto, že to jinak nejde. Nebo protože to jednoduše nepotřebuje. Třeba chodí lítat na "svůj" plácek, nebo k někomu jen tak na dohodu nebo za úplatu. Pojistku má řešenou individuálně nebo vůbec a v klubu byl jen kvůli pocitu někam patřit a licenci si sem tam zasoutěžit.
Kdyby byl individuál, tak si nemyslím, že by se hromadně někdo přehlašoval z existujících klubů na individual. Kluby by existovali tak jako tak. Individuál by "posbíral" jen ty plonkové modeláře víše.
A abych neplkal jen teoreticky.
Takže já osobně: modelařím si, stavím si, lítám si několik let. Členství jsem nepotřeboval. K čemu taky. Mně osobně klub nic jiného než licenci nepřináší. Pojistku mám individual - peníze pomiňme. Lítám na našem pohodovém letišti, ale světe div se, klub žádný. Spolek přátel letiště Manušice = udržované letiště, super parta a to mi bohatě stačí. Mnozí členové byli (já ne) členy Českolipského klubu, který na konci roku zanikne. No ale teď zásadní věc. Ač nesoutěžní typ, zalíbila se mi ta pohoda soutěží a parta lidí kolem a tak se chci přiští rok občas přidat. Ale neměl jsem licenci. No a Českolipský klub u konce. Takže kam se mnou? No budu já prudit a hledat kdo mně přijme? Proč bych se měl hlásit do klubu, o kterém vlastně vůbec nic nevím? Nebylo by přesně pro tento účel induviduální členství to pravé ořechové? Můj názor je, že ano. Mně šlo jen o licenci. Díky bohu že Tomáš Ciniburk založil klub. O tom vím aspoň něco a přihlásil jsem se tam. A není jen mým názorem, že Tomáš tímto zasuploval ono individuální členství. Od členů nic nechce krom povinné stovky, ale taky nic nenabízí (jako letiště, pořádání soutěží a tak podobně) a to je přesně to, co bych čekal od individuálu, přesně to mi vyhovuje. A jak vidno desítky členů u Tomáše jsou na tom podobně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 19:15 #17506 od Martin Beseda
Ne na drahou poštu jsem opravdu nemyslel. Měl jsem známku v Hradci u předsedy klubu, kde jsem letos byl členem. Bez zaslání platného průkazu do Prahy mi mezinárodní licenci nevystaví. Ptal jsem se. Z Hradce mi psali, že všechny členské známky budou posílat poštou. Tak jsem čekal a čekal. Ptal se a dostával odpověď, že brzo to bude. V dubnu už jsem to nevydržel a zeptal se proč jí teda nemám už doma. Že potřebuji tu FAI licenci. Prý je předseda neschopný jakéhokoli většího pohybu po úraze. A že nedojde ani na poštu. Tak jsem jel do HK a známku si vyzvedl. Tak malou, až trapnou záležitost řešil několik měsíců a stále neměl jistotu. Proto si myslím, že je zbytečné věnovat tolik energie tomuhle. Raději zase budu něco nového stavět a lítat. Už jsem členem v České Třebové a spokojený.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 19:28 #17507 od Aleš Krátký
Martine ten text byl původně pro Aloise, ale nevadí.

Na jednu stranu říkáš, jak je problém dostat známku SMČR nebo FAI, a na druhou stranu ale nechceš věnovat sílu změně, abys vše vyřešil bez trapného několikaměsíčního stresování. Individuál, elektronická známka SMČR, elektronická FAI a nemusíš ani vystrčit nohy z baráku (přehnaně optimistický pohled na věc).

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 19:35 #17509 od Petr Dušek

Vladimír Papírník napsal: Takže já osobně: modelařím si, stavím si, lítám si několik let. Členství jsem nepotřeboval. K čemu taky. Mně osobně klub nic jiného než licenci nepřináší. Pojistku mám individual - peníze pomiňme. Lítám na našem pohodovém letišti, ale světe div se, klub žádný. Spolek přátel letiště Manušice = udržované letiště, super parta a to mi bohatě stačí...

Manušice znám, dvakrát třikrát jsem tam létal, ale asi jsme se osobně nepotkali, to jen na okraj.

Pokud to vezmu ze svého pohledu, pokud by se "Spolek..." změnil na Spolek přátel letiště Manušice, p.s. pod SMČR, pro členy spolku to přinese pouze tu povinnost zaplatiti stovku za rok, to snad každý unese, ale pro ostatní modeláře to přinese posílení svazu, a tím také víc peněz třeba na tu podporu mládeže či reprezentantů, po které volal Aleš na začátku. Totéž platí pro všechny ostatní vystupující kluby. Prostě jen bude další rok z té už dost malé finanční podpory polovina. Funkcionáři svazu a klubů to dál budou dělat zadarmo a pár desítek individuálů bude spokojeno jak pěkně ušetřili :( .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 19:46 #17510 od Vladimír Papírník

Petr Dušek napsal: Pokud to vezmu ze svého pohledu, pokud by se "Spolek..." změnil na Spolek přátel letiště Manušice, p.s. pod SMČR, pro členy spolku to přinese pouze tu povinnost zaplatiti stovku za rok, to snad každý unese, ale pro ostatní modeláře to přinese posílení svazu, a tím také víc peněz třeba na tu podporu mládeže či reprezentantů, po které volal Aleš na začátku. Totéž platí pro všechny ostatní vystupující kluby. Prostě jen bude další rok z té už dost malé finanční podpory polovina. Funkcionáři svazu a klubů to dál budou dělat zadarmo a pár desítek individuálů bude spokojeno jak pěkně ušetřili :( .


O stovku vůbec nejde, to je prd. Dokud žil Českolipský klub tak bylo taky tak. Násobky víc nás stojí letiště, takže o kačky nejde. Konkrétně u nás ale svaz nějakou tu kačku ztratí jen proto, protože ti co nesoutěží nemají potřebu se hlásit do klubu třeba do Liberce, Chomutova a podobně, prostě nechtějí, takže to neřeší. Ale kdyby byl individual a administrativně jednoduchý, tak by s tím nikdo problém neměl a kilčo by v pohodě zase dali. Jiní to řeší jako já přes Tomáše C.
Možnost překlopit spolek přátel na pobočný spolek je u nás mimo. Jednoduše nemáme tu potřebu a upřímně, pro posílení svazu to fakt nikdo dělat nebude.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 19:48 #17511 od Aleš Krátký

Petr Dušek napsal: Funkcionáři svazu a klubů to dál budou dělat zadarmo a pár desítek individuálů bude spokojeno jak pěkně ušetřili :( .


Ale nebude. Jen by nebyli členy svých původních (zrušených) klubů, ale přesune se do klubu "virtuální klub SMČR" - říkejme tomu právě to individuální členství. Rozumíme si ?

Počet členů v původních klubech vs počet členů v novém svazovém individuálním klubu = 1:1 + jako bonus všichni, kteří nechtějí patřit do klubu "horní lomnice" a tak spadnou do výše zmiňovaného.

A teď upřímně, není to Win-Win plán?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2016 20:26 #17512 od Petr Dušek

Aleš Krátký napsal: Počet členů v původních klubech vs počet členů v novém svazovém individuálním klubu = 1:1 + jako bonus ...

Mám velkou obavu že tyhle počty neplatí, ve zde zmíněném klubu Lány je to 50 : 3 a takových příkladů bude jistě mnohem víc.
Bohužel pravděpodobně od 1.1.2017 členská základna výrazně klesne, i kdyby ta možnost byla, tak několik desítek individuálních členů to nijak nezachrání. Ale třeba to trochu pročistí vody, je potřeba na to koukat pozitivně :unsure: .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.429 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám