file RCEV 2014 - Schváleno

Více
24. říj 2013 13:17 #11278 od Petr Kurjan
Odpověděl Petr Kurjan pro téma Re: RCEV 2014 - Schváleno
Já bych uvedl snad jeden opravdu pádný důvod pro HW reset výškoměru. Ten totiž neměří ve skutečnosti výšku, ale tlak okolního vzduchu, ze kterého výšku vypočítá. Na záznamech je někdy jasně vidět, jak se tlak mění i v průběhu jediného letu, když na zemi provedu reset, ale přistanu třeba 2m pod úrovní letiště... Pokud má rozhodovat každý celý metr výšky, je NUTNÉ, aby se provedl skutečný reset NA ZEMI (nikoli s modelem v ruce, 1,5m nad zemí!).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 13:18 #11279 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Re: RCEV 2014 - Schváleno
Začnu znova a klidně. Mi jde o trénink mód jako takový, na soutěži by podle mě zapnutý být neměl!
Dává možnost, zapnout motor kdykoliv před přistáním (po překročení nastavené hodnoty) a v dálce v klídku znova vystoupat do nové FAI výšky! Může vám to připadat úsměvné, ale vidím v tom možný spor.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 13:21 #11280 od Aleš Krátký
Dobře, ten scénař je HODNĚ velké scifi, ale je tu ta možnost ... Je to zapsáno v knize přání a stížnost v prvním příspěvku. OK ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 13:26 #11281 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Re: RCEV 2014 - Schváleno
Neřeš velikost scifi, výškoměr po druhém zapnutí motoru musí ukazovat 0 nebo chybu nebo čárky, ale bez resetu NA ZEMI nemůže ukázat novou výšku FAI.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 13:31 #11282 od Aleš Krátký
Jak myslíš. Jak jsem psal, je to napsáno v poznámkách na 1. Straně. Budeme tedy používat HW reset (a je třeba to dostat do pravidel tedy). Dohodnuto ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 13:33 #11283 od Petr Koláska
Sice tato možnost nastává jednou za deset let, kdy se přechod fronty trefí přesně do opakovacího letu, ale připomínka Petra Kurjana hovoří pro to, aby bylo v pravidlech jasně zakotveno resetování rozpojením napájení. Předejdeme tím i spekulacím o nastoupání do výšky někde za bukem (což je reálné ještě méně než ta fronta, ale budiž :) )

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 13:42 #11284 od Petr Kurjan
Odpověděl Petr Kurjan pro téma Re: RCEV 2014 - Schváleno

Radim Barč napsal: Neřeš velikost scifi, výškoměr po druhém zapnutí motoru musí ukazovat 0 nebo chybu nebo čárky, ale bez resetu NA ZEMI nemůže ukázat novou výšku FAI.


Už to tady byo uvedeno - výškoměry obvykle ukazují poslední F5J výšku i po HW resetu (vypnutí/zapnutí). Požadavek, aby výškoměr ukazoval skutečně 0m proto není reálný! Musí tedy stačit, aby rozhodčí kontroloval, že soutěžící tento reset provedl. Nebudeme se hádat o správném soutěžním nastavení, tam by opravdu měl být restart zakázán, stejně jako u velkých F5J. Může být povolen pouze nouzový restart motoru za cenu anulování letu!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 13:42 #11285 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Re: RCEV 2014 - Schváleno
Jak říkal Petr Slezák, prokletí Altisu je v jeho možnostech nastavení.
Už jsem si jistý, že v F5J nebude restart nikdy povolen.
Naposledy, jde mi o nastavení výškoměru na soutěž, o tom jsem ostatně s Alešem před soutěží mluvil a dohodli jsme se, že reset zaškrtnutý v soutěžním nastavení nebude.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 13:43 #11286 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Re: RCEV 2014 - Schváleno

Petr Kurjan napsal:

Radim Barč napsal: Neřeš velikost scifi, výškoměr po druhém zapnutí motoru musí ukazovat 0 nebo chybu nebo čárky, ale bez resetu NA ZEMI nemůže ukázat novou výšku FAI.


Už to tady byo uvedeno - výškoměry obvykle ukazují poslední F5J výšku i po HW resetu (vypnutí/zapnutí). Požadavek, aby výškoměr ukazoval skutečně 0m proto není reálný! Musí tedy stačit, aby rozhodčí kontroloval, že soutěžící tento reset provedl. Nebudeme se hádat o správném soutěžním nastavení, tam by opravdu měl být restart zakázán, stejně jako u velkých F5J. Může být povolen pouze nouzový restart motoru za cenu anulování letu!

Děkuji!!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 14:08 #11287 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Re: RCEV 2014 - Schváleno

Aleš Krátký napsal: Jak myslíš. Jak jsem psal, je to napsáno v poznámkách na 1. Straně. Budeme tedy používat HW reset (a je třeba to dostat do pravidel tedy). Dohodnuto ?

Děláš si srandu? Opravdu si myslíš, že je reálné změnit zobrazování na výškoměrech. A proboha proč?
Vždyť to tak funguje všude na světě, nezměníme raději formulaci v pravidlech? Když už něco.
Zdá se, že si ještě stále nerozumíme.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.411 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám