file RCEV 2014 - Schváleno

Více
24. říj 2013 14:41 #11288 od Aleš Krátký

Radim Barč napsal:

Aleš Krátký napsal: Jak myslíš. Jak jsem psal, je to napsáno v poznámkách na 1. Straně. Budeme tedy používat HW reset (a je třeba to dostat do pravidel tedy). Dohodnuto ?

Děláš si srandu? Opravdu si myslíš, že je reálné změnit zobrazování na výškoměrech. A proboha proč?
Vždyť to tak funguje všude na světě, nezměníme raději formulaci v pravidlech? Když už něco.
Zdá se, že si ještě stále nerozumíme.


Nerozumíme, já se bavím celou dobu o RESTARTU výkoměru ! Tys navrhoval, že musíš vypnout a zapnout napájeni a já že stačí SW funkce. Po diskusi jsem uznal, že je jedinná možná volba HW odpojení a zapojení... Souhlasím s tebou a napsal jsem, že tedy OK a že je třeba to tedy v PRAVIDLECH upravit tak, aby tam bylo vyloženě požadováno HARDWAROVE restartování (tedy ne SW)

o zobrazení atd vůbec nemluvím, to tu omylem zatáhl asi někdo jiný.

Jasný ? Dobrý ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 14:50 #11289 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Re: RCEV 2014 - Schváleno
OK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 22:28 #11290 od Radek Novotny
Mlha se hlásí...! No japato, že není důležité, co je na výškoměru po prvním pokusu...? Když je tam nula, nebo není zobrazena výška, tak je to přeci průser, a soutěžící už nemá být připuštěn, né? Znamená to, že použil motor podruhé už při prvním pokusu, a to by se mělo tedy vyhodnotit...? :unsure:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2013 22:30 #11291 od Radek Novotny
"...nemá být připuštěn" je samozřejmě míněno jako připuštěn k druhému pokusu, ok? O let... B)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. říj 2013 06:18 #11292 od Aleš Krátký
ano,ale preci jen by spusteni motoru jako takove mel primarne hlidat casomeric. Mi treba vyskomer ukazoval nulu, protoze pri ztrate signalu byl spatne nastaveny F-S a vyskomer to vynulovalo aniz by mi to ale poustelo motor. MEl bych narok na opakovani kdyz jsem prokazatelne nicim nepustil motor, ale vyskomer ukazuje nulu ?

prim stale hraje lidsky faktor. nula na vyskomeru je takova pojistka

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. říj 2013 08:35 #11293 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Re: RCEV 2014 - Schváleno

Aleš Krátký napsal: ...MEl bych narok na opakovani kdyz jsem prokazatelne nicim nepustil motor, ale vyskomer ukazuje nulu ?

Podle mě neměl, ale podle pravidel to není jasné... to je totiž ten problém který tady od začátku řešíme, v pravidlech není jasně uvedeno že po opakovaném zapnutí ztrácíš nárok na druhý pokus, v pravidlech není stanovena kontrola výškoměru mezi prvním a druhým pokusem, v pravidlech není stanoveno co má výškoměr ukazovat při opakovaném zapnutí motoru (zde mluvím o dosud zveřejněném textu pravidel, v oficiální schválené verzi to třeba bude jinak?)

Proto bych všem doporučil, nastavte si výškoměr jako pro F5J bez restartu a nemáte problém. Stejně na to brzy přijdete že s povolením restartu je víc starostí než užitku a z pravidel to snad za rok zmizí ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. říj 2013 09:11 - 25. říj 2013 09:17 #11294 od Aleš Krátký
Opakování přidává spoustu strategie a chrání majetek případně i lidi.před opakováním není důležité co je na vyskomeru.v rcek se motorovani taky hlidalo a šlo to? Šlo...

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 25. říj 2013 09:17 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. říj 2013 09:32 #11295 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Re: RCEV 2014 - Schváleno
Aleši, pleteš dohromady povolení dvou pokusů a povolení restartu motoru. Proti druhému pokusu snad nikdo nic nemá a může to být zajímavý prvek, naopak povolení "záchranného" restartu je zbytečná komplikace, která je v pravidlech nedostatečně ošetřena. Spousta komplikací jenom proto, aby někdo nemusel 300 metrů do pole pro model.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. říj 2013 09:47 #11296 od Aleš Krátký
tak v prispevku nahore se bavime o tom že "že po opakovaném zapnutí ztrácíš nárok na druhý pokus" atd atd....

tak neskakejme od tematu k tematu :)

1) pro druhy pokus NENI podstatne co je na vyskomeru. pokud jsem nemotoroval, mohu druhy pokus uskutecnit a basta.

2) Co ma ukazovat vyskomer po druhem zapnuti motoru ? (nouzovem) to je snad dano jeho podstatou uz ze zakladu. Vyskomer MUSI ukazovat nulu / ---. To je ale zcela zakladni prvek. Je to dokonce zapsáno v pravidlech pod bodem 9.6.8.9.4 h) Pokud dojde k opakovanému spuštění motoru, zařízení vymaže zapsanou výšku a znamená to ukončení pokusu. Zde pravidla mluví jasně.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. říj 2013 10:05 #11298 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Re: RCEV 2014 - Schváleno
Vůbec mě tahle diskuze nebaví, protože to nikam nevede, než zase napíšeš další zbrklou odpověď, poraď se prosím se svými spoluautory pravidel o tom, jak to mělo nebo má být.

Jak jsem pochopil z diskuze - filozofie pravidel je taková - máš nárok na dva pokusy až na výjimku, kdy použiješ pro záchranu modelu opakované zapnutí motoru, za toto jsi potrestán ztrátou druhého pokusu. Proto je podstatné, co ukazuje výškoměr po prvním pokusu, protože pokud je tam nula nebo tam není výška, znamená to že jsi použil podruhé motor (i když o tom třeba ani sám nevíš)...

Celý problém je v tom, že toto do pravidel nikdo nedokázal srozumitelně napsat TEČKA. (zavřete oči... odcházím...)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.547 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám