file Zase motory pro RCEK

Více
25. bře 2010 07:26 #1559 od Zbyněk Smola
Odpověděl Zbyněk Smola pro téma Zase motory pro RCEK
No hlavně že jsme ty plechovky nikdo nepřetěžovaly. Nevím komu to vysoké kV tak vadí. Před rokem bylo 20A nemyslitelných, ale ono je něco jiného 1000kV a 2000kV. Já jsem pro co možná nejjednušeji měřitelný parametr. To je jistě rozměr statoru i když uznávám vrstva laku se může trochu lišit, magnety by byly asi přesnější. To se všichni bojíte že doma udělaný motor s 8mm statorem bude o tolik výkonější? Ne jde jenom o to že se nedá běžně koupit. Jako například superkosmické kompozitové éra o kterých se říká taky že jsou o kolik % lepší než klasika. Jsem pro zákaz uhlíku a kevlaru na modelu! Ne to byl jenom žert, například Radek Sohr má jen klasiku a nezdá se že by nějak ztrácel. Ono to bude jak zde již tolikrát zaznělo o rukách , hlavě a vylétanosti.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. bře 2010 09:54 #1560 od Jiří Veselovský
Tak já bych asi tuhle debatu z mé strany ukončil. Vzhledem k tomu, že tady z celé republiky diskutují opět tak asi 3 až 4 modeláři, tak jakýkoli závěr bude mírně řečeno rozpačitý. Ostatní spíš opravdu lítají.
Od začátku jsem psal, že je to jen návrh, který pochází kdesi zpod hor, ale chtěl jsem pro sebe vědět, jaká bude reakce. :roll:

Jasně že by byla fůra problémů (např. s přelepováním), proto jsem psal, že je to syrový nápad, který měl ale zamezit plánovitému ničení motorů. Argument, že výrobcem udané hodnoty jsou překročitelné, je mimo diskusi. Proč bych to dělal, když hlavní myšlenka byla právě o tom, aby se tyto parametry nepřekračovaly, což se dalo dodržet počtem článků a příslušnou vrtulí. Pochopitelným výsledkem by bylo, že by se výkon pohonné soustavy snížil a to hodně, takže by se musela změnit taktika lítání.

Zmínka o tom, že se lítá za 20A je taky trochu mimo. Přidejte si 5 až 9A (jak u koho) a budete to mít správně. Zrovna tak nejsem příznivcem, abych rozmontovával nový motor a něco přeměřoval. :cry:

Venku je hezky, tak ať se vám daří (hlavně na letišti :D ).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. bře 2010 15:33 #1598 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Zase motory pro RCEK
Pro ty z vás, kdo vládnou angličtinou, doporučuji přečíst http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1207263 . Sice se to týká amerických oběžek 2212/2830, nicméně je to poučné. Mimo jiné řeší, zda měřit stator či "flux ring", stáčí rotory v soustruhu, aby se vešli do pravidel a teď dokonce Hyperion slíbil vyvinout speciální motor právě pro tuto kategorii. A chtějí létat LMR, i když třeba v korespondenční X5J je MMR. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.237 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám