file RCEK - zapnutí motoru před startem?

Více
30. srp 2011 15:51 #5071 od Petr Dušek

Radek Novotny napsal: V Eurocupu jsou tyto možnosti a koumákování vyřešeny penalizací -30b při předčasném zapnutí motoru, a při předčasném vypuštění modelu nutností přistát, a opakovat pokus jako druhý pokus se vším všudy...

Je to velice elegantní řešení, a přikláním se k jeho aplikování i v našich RCEK pravidlech.

Pravidla EC jsou v současné podobě rozhodně lepší a propracovanější než naše RCEK, před časem jsem taky navrhoval použít překlad EC pravidel do RCEK, ovšem, jak mě v Lomnici informoval Jirka Veselovský, není to možné, my si musíme nechat ten současný poněkud nepřesný text. Nebudu psát o důvodech, mám to pouze zprostředkovaně od Jirky, třeba mě sám doplní...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2011 16:11 #5072 od Jiří Veselovský

Petr Dušek napsal: Pravidla EC jsou v současné podobě rozhodně lepší a propracovanější než naše RCEK, před časem jsem taky navrhoval použít překlad EC pravidel do RCEK,

Důvod, proč to tak je, jsem tady už taky zmiňoval. Pravidla EC se v podstatě dolaďují průběžně a hlavně uzávěrka připomínek a změn je zhruba na konci kalendářního roku. Což v praxi znamená, že mají oproti nám víc jak 4 měsíční vůli se dohadovat déle a co hlavně, mohou zapracovat připomínky, které se objeví třeba na poslední soutěži kdesi. U nás se změny pravidel podávají v průběhu září, čímž budeme v lepším případě vždy minimálně o rok pozadu (pokud budeme brát pravidla EC jako etalon).
Nastavení tohoto mechanismu je dané, proto ho jako malý trenér respektuji.
Pro mne je v současné době hlavním cílem pokusit se předložit takovou verzi pravidel, která by na podzimním zasedání KLeM ČR 2011 byla schválená jako oficiální. Tím bychom vyzískali možnost pořádat MČR RCEK, což by byl jistě silný motivační prvek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2011 16:58 #5074 od Petr Dušek

Jiří Veselovský napsal: Pro mne je v současné době hlavním cílem pokusit se předložit takovou verzi pravidel, která by na podzimním zasedání KLeM ČR 2011 byla schválená jako oficiální. Tím bychom vyzískali možnost pořádat MČR RCEK, což by byl jistě silný motivační prvek.

Možná jsem to v Lomnici nepochopil úplně správně, ale po přečtení těchto vět bych raději vyměnil možnost pořádání mistrovství, za důkladnější revizi textu pravidel (nejlépe dle EC 2011) a jejich přijetí jako oficiální až za rok??
V oficiálních pravidlech už nebude ze strany KLeM vůbec žádná vůle pro přijetí změn a budeme stále řešit takové nejasnosti, jako je například tato, o předčasném zapnutí motoru. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2011 17:04 #5075 od Aleš Krátký
ale proc mit v pravidlech kazdy prd ? nemam pak rok na cteni pravidel RCEK ktere budou mit 435 345 stranek.

Je prece jasne to co jsem psal uz v prvnim prispevku.

zapnu drive = zrusim si opakovacku
hodim drive = musim pristat.

jako je to jednoduche jako facka,staci se toho drzet.

ostatne stejne jako pristani do gongu (pozde)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2011 17:07 #5076 od Tomas Hruby

Petr Dušek napsal: Možná jsem to v Lomnici nepochopil úplně správně, ale po přečtení těchto vět bych raději vyměnil možnost pořádání mistrovství, za důkladnější revizi textu pravidel (nejlépe dle EC 2011) a jejich přijetí jako oficiální až za rok??
V oficiálních pravidlech už nebude ze strany KLeM vůbec žádná vůle pro přijetí změn a budeme stále řešit takové nejasnosti, jako je například tato, o předčasném zapnutí motoru. ;)


Pokud jsem to Petře pochopil dobře, tak je to kupodivu opačně - když je jednou kategorie oficiální, tak jsou pak změny pravidel jednodušší. Naopak dokud oficiální není, tak ti každá změna může "oficializaci" odložit, je zkrátka požadavek, aby byla pravidla pár let fixní.
Co si o tomto postoji SMČR myslím si raději nechám pro sebe, ale když už to tak je, tak stojím na straně Jirky - vydržme to teď jen s minimálními změnami, ať se dostaneme do stavu "plnohodnotných" pravidel.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2011 17:11 #5077 od Tomas Hruby

Aleš Krátký napsal: ale proc mit v pravidlech kazdy prd ? nemam pak rok na cteni pravidel RCEK ktere budou mit 435 345 stranek.

Je prece jasne to co jsem psal uz v prvnim prispevku.

zapnu drive = zrusim si opakovacku
hodim drive = musim pristat.

jako je to jednoduche jako facka,staci se toho drzet.


Aleši, ale mě to prostě tak moc jasné není (a zjevně v tom nejsem sám) - konkrétně ten bod "zapnu drive = zrusim si opakovacku". Napiš přímo - ty se tedy kloníš k té variantě, že si můžu motor předem roztočit zcela záměrně a jako taktický prvek startovat s roztočeným motorem jen za cenu ztráty opakování??
Jde pouze o tento bod - vše ostatní je celkem jasné opravdu...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2011 17:29 #5078 od Petr Dušek

Tomas Hruby napsal: Pokud jsem to Petře pochopil dobře, tak je to kupodivu opačně - když je jednou kategorie oficiální, tak jsou pak změny pravidel jednodušší.

Tohle se mi právě zdálo nelogické, tak se mi v hlavě uhnízdil opačný výklad...
Je-li to tak, nechme tedy přijmout současný text a za rok se může důkladně opravit. :roll:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2011 17:40 #5079 od Radim Barč

Tomas Hruby napsal:

Aleš Krátký napsal: ale proc mit v pravidlech kazdy prd ? nemam pak rok na cteni pravidel RCEK ktere budou mit 435 345 stranek.

Je prece jasne to co jsem psal uz v prvnim prispevku.

zapnu drive = zrusim si opakovacku
hodim drive = musim pristat.

jako je to jednoduche jako facka,staci se toho drzet.


Aleši, ale mě to prostě tak moc jasné není (a zjevně v tom nejsem sám) - konkrétně ten bod "zapnu drive = zrusim si opakovacku". Napiš přímo - ty se tedy kloníš k té variantě, že si můžu motor předem roztočit zcela záměrně a jako taktický prvek startovat s roztočeným motorem jen za cenu ztráty opakování??
Jde pouze o tento bod - vše ostatní je celkem jasné opravdu...

pro mě současný výklad pravidel jasný, poruším pravidlo, následuje trest. Zapnu motor, vyčerpám tím první pokus.

c/ Pokud soutěžící zapne motor před vyhlášením pracovního času, vyčerpá tím první pokus

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2011 18:07 #5080 od Aleš Krátký
tome ja i radim piseme to same : zapnes drive = vymazes si opakovacku.
nicmene nevidim vyhodu v tom,ze zapnes motor drive.
ja treba na motoru nemam zpomaleny rozbeh, cili se motor roztoci asi za 1/10 vteriny ? to je fakt vyhra kdyz reakcni doba nekterych hazecu modelu je az dve vteriny :-D D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2011 18:52 #5081 od Jiří Veselovský

Tomas Hruby napsal: Pokud jsem to Petře pochopil dobře, tak je to kupodivu opačně - když je jednou kategorie oficiální, tak jsou pak změny pravidel jednodušší. Naopak dokud oficiální není, tak ti každá změna může "oficializaci" odložit, je zkrátka požadavek, aby byla pravidla pár let fixní.

Bingo.
Petře, vzpomeň si ještě jednou, co jsem ti v Lomnici říkal. Když, tak pošta.

Radim Barč napsal: pro mě současný výklad pravidel jasný, poruším pravidlo, následuje trest. Zapnu motor, vyčerpám tím první pokus.
c/ Pokud soutěžící zapne motor před vyhlášením pracovního času, vyčerpá tím první pokus

Znovu moje žádost. Pojďme se dohodnout, že budeme respektovat aspoň do konce sezóny tento výklad. Je jednoduchý a pochopitelný.

A poznámka na konec. EC pravidla 2011, pokud jim dobře rozumím, tuto situaci neřeší vůbec (pokud se pletu, tak mě opravte). Proto bych držel naši národní linii, která je víc polopatičtější.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.430 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám