file RCEK - zapnutí motoru před startem?

Více
30. srp 2011 19:36 #5092 od Aleš Krátký
tak je pravdou,ze pokud nekdo zapne motor drive,vesmes se lekne a vypne ho ...
nikdy jsem jeste nevidel frajera ktery v 5-4-3 zapne motor 2-1-gong-hodi ero.

v tom pripade bych asi opravdu pozadoval vypnout a zapnout motor.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2011 19:40 #5093 od Tomas Hruby
No to tu právě napsal Radim, že to už viděl v praxi víckrát a docela mě tím zaskočil...
Jinak v Lomnici byla situace zhruba 5-4-3-2-na jedna omylem zapnut motor-a pak start správně na gong. Výhrada byla proti roztočení vrtule už na "jedna", okamžik odhozu nikdo nerozporoval.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2011 19:41 #5094 od Aleš Krátký
no jedna vec je jista
nemel pristavat.

nejsem moudry z toho jestli mel nebo nemel vypnout motor pred odhozem :-/
ja bych ho nechal letat ale smazal druhy pokus.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2011 20:51 #5097 od Jiří Veselovský
Petře, teď jsem z toho jelen. Ať koukám do pravidel EC 2011 jak koukám, tak zrovna tohle nevidím. A z těch jsem já citoval.
http://www.f5j.eu/w/index.php?title=Eur ... _Outrunner

Doplněno.
V bodě 10.4 je zmíněna penalizace 30 bodů za předčasné spuštění motoru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. srp 2011 04:58 #5099 od Radim Barč

Tomas Hruby napsal: No to tu právě napsal Radim, že to už viděl v praxi víckrát a docela mě tím zaskočil...
Jinak v Lomnici byla situace zhruba 5-4-3-2-na jedna omylem zapnut motor-a pak start správně na gong. Výhrada byla proti roztočení vrtule už na "jedna", okamžik odhozu nikdo nerozporoval.

Nejen viděl.
Na poslední soutěži jsem osobně dvakrát házel model kolegovi, který chtěl "výhodu" dřívějšího zapnutí motoru vyzkoušet v praxi. Prvořadě jsem pod roztočeným motorem absolutně neslyšel odpočet a model jsem odhodil až ve chvíli, kdy odhodili na jiných startovištích. Pokud bych se zaměřil na někoho kdo start ulil, lítám v tom s ním. Co je ale podstatnější, neviděl jsem žádnou výhodu v získané výšce. V desáté sekundě na tom byli z mého pohledu všichni stejně. Možná je to tím, že nejlepších pět sekund baterky vyčerpal už na zemi.

A ještě, jako kolovrátek, se vrátím k výkladu pravidel. Konzultoval jsem daný problém s modeláři i lidmi mimo naše hobby. Podotýkám, nejsou to právníci, ani zákonodárci.
Nechápou co řešíme, modelová situace je v pravidlech popsána jasně. O nějakém vypínaní motoru není v odstavci "c" ani zmínka. Spáchám přestupek dřívějšího spuštění motoru, následuje sankce - vyčerpal jsi první pokus. Neodstartoval jsi však předčasně a tak se vlastně nacházíš v pracovním čase a začíná tvůj druhý pokus. Neumím to popsat přesně, tak ještě doplním. V době 5.4.3.2.1. gong je spáchám prohřešek a za ten jsem penalizován, plynule přecházím do pracovního času a jelikož jsem v době do gongu nic dalšího neprovedl, tím pro mě předstartovní čas končí. A přecházíme k odstavci "e" pravidel, protože se již nacházím v pracovním čase startuji svůj "druhý pokus", to že se již motor točí je již jednou penalizováno. Doba před gongem končí potrestáním "vyčerpáním prvního pokusu" a odstavec "e" mi tím pádem připadá neporušený, ano, motor se již točí, ale za už svůj trest mám.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. srp 2011 07:05 #5105 od Petr Dušek

Jiří Veselovský napsal: Petře, teď jsem z toho jelen. Ať koukám do pravidel EC 2011 jak koukám, tak zrovna tohle nevidím. [/b]

Jirko, já koukám do pravidel, která má na webu Radek - http://www.f5j.cz/rules/f5j_euro_2011-14.pdf .
V podstatě je to stejné, jen číslování odstavců je o jedničku posunuté nahoru (takže, v těch která uvádíš, jsou to odstavce 7.2 a 10.4. jak už jsi objevil)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. srp 2011 11:57 #5118 od Jiří Veselovský
OK, už jsem se v tom našel. Dík.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. srp 2011 12:01 #5120 od Radek Novotny

Jiří Veselovský napsal: Petře, teď jsem z toho jelen. Ať koukám do pravidel EC 2011 jak koukám, tak zrovna tohle nevidím. A z těch jsem já citoval.
http://www.f5j.eu/w/index.php?title=Eur ... _Outrunner

Doplněno.
V bodě 10.4 je zmíněna penalizace 30 bodů za předčasné spuštění motoru.


Jirko, no to je právě ono, těch -30 bodů právě všechno vyřešilo, takhle si jako Tomáš můžeš zapnout třeba 3 vteřiny před startem, vypnout nebo nevypnout to je jedno, ale musíš samozřejmě hodit správně po gongu. Nikdo tě nenutí přistát, akorát příjdeš o 30 letových bodů.

Když takhle hodíš ještě před gongem se zapnutým motorem, tak přijdeš o -30bodů, a ještě musíš přistát a opakovat pokus... Naprosto stručné, jasné a bez možného koumákování a jiného výkladu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. srp 2011 12:14 #5122 od Jiří Veselovský
Děkuji za vysvětlení. Bez ironie. Pajlote. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2011 06:41 #5129 od Petr Cejnar
Dovolím si vmísit se do téhoto tématu. Podle mého názoru, nikdo se nazabýval otázkou jak začíná "druhý pokus". Pokus je zahájen zpuštěním motoru. Z toho pak vyplývá, že Tomášova varianta dřívějšího zpuštění motoru a jeho zahození až po gongu je neplatná, neboť on zahájil první pokus předčasným zpuštěním motoru. Tím porušil pravidla a je potrestán, že ztrácí první pokus. Aby mohl zahájit "druhý pokus" (on se jej vzdává jako by) musí tedy motor vypnout a znova zapnout. V případě, že ještě nezazněl gong musí se startem druhého pokusu počkat na gong. Jestli že gong zazněl zapne znova motor a odstartuje. Domnívám se , že je to jasné a logické. Zdravím všechny RCEKáčkaře a těším se na Poříčí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.464 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám