file Magic

Více
28. dub 2011 16:23 #3751 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Magic
zranitelnosti myslim to,ze uz od pohledu to vypada krejceji nez daidal nebo ambrosie (co se povrchovych sramu tyka) prave diky te folii zespod.

a ver ze to ma VELKY vliv. jsme 4 daidalove vedle sebe v identicke vysce a novy (resp nepomlaceny) naprosto viditelne leti lepe nez ten aerodynamicky cely sprzneny :-D (overeno v praxi)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. dub 2011 17:12 #3752 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Magic

Aleš Krátký napsal: a ver ze to ma VELKY vliv. jsme 4 daidalove vedle sebe v identicke vysce a novy (resp nepomlaceny) naprosto viditelne leti lepe nez ten aerodynamicky cely sprzneny :-D (overeno v praxi)


Nojo, moravská letadla podplacená výrobci... To Ambrosie mi naopak létá pořádně až teď, kdy vypadá spíš do šrotu - rafinovaný systém turbulátorů vede k vysoké ochraně investic :D :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. dub 2011 11:46 #3760 od Zdeněk Malčík
Odpověděl Zdeněk Malčík pro téma Magic
Nevím jistě čemu vděčíme z Radkem za tu čest, ale dostali jsme od pana Raicharda na vyzkoušení jeho nový model MAGIC. Model je pokračovatelem řady ELÁN a MAX ale je prvním modelem který se dá opravdu považovat za soutěžní speciál. Podstatným rozdílem je křídlo vcelku, úplně nová gondola a profil křídla. Gondola je kompletně vylepená uhlíkem a je připravena pro kužel o průměru 35 mm. Výhodou tohoto kuželu je trámec s roztečí 42 mm a více prostoru pro kabely k motoru, nevýhodou je větší odpor. Lesklá fólie použitá na spodní část křídle je efektní ale bude občas potřeba ji vyleštit a případně přežehlit. Po osazení servy Dymond 2x D60 a 4x D47, kevralové nitě, motor AXI + Spin 33 a G5 1200 jsme se dostali celkem na výborných 506 g. Stoupavost modelu nám vyšla na 12 m/s, v daných podmínkách – téměř bezvětří jsme se shodli, že klouzavost vypadá také velmi dobře. Jsme jen zvyklí na nepatrně větší hloubku brzdových klapek a tím větší účinnost brzd, ale to záleží na stylu přistání. Otázkou bude pronikavost ve větru ale to musíme ještě příležitostně zkusit. Křídlo potažené fólií působí menší tuhostí ale za letu jsme nezaznamenali žádný problém. Reakce na směrovku, přes její malou plochu je dostatečná. V zatáčkách model ochotně drží.
Je pravda, že žádný model není zárukou dobrých výsledků, ale MAGIC bude určitě patřit mezi „sportovní nářadí“ s kterým se dá dosáhnout výborných výsledků.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. kvě 2011 15:15 #3776 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Magic
Já jsem s Maxxem zatím spokojený, přilepení licence si rozhodně zasloužil... Do většího větru má fajn pronikavost i výborný kluz. Potřeboval jsem trošku poladit těžiště, a teď chodí jak hodiny. Sám bych mu ještě nadělil o chloupek větší vzepětí na uších, jinak v poho... Ohledně Magica, jestli má zespoda klenutý profil, a tenčí křídlo, asi do toho půjdu a ozkouším ho... Jinak co se týče odolnosti, docela Maxxe nešetřím, a absolutně v pohodě. Teď ve finále ze ve větru sesypal po křídle ze 4 metrů rovnou na čenich, a křídlo je netknuté. Fólie je na něm dost odolná, a spíš si myslím, že se malá oděra v balse vrátí pod fólií do původního stavu, a nebo ji fólie vyrovná, na rozdíl od kompozitu . Tá fólie není tak měkká a gumová jako Solarfilm SP, ale je o dost pevnější. S tím Solarfilmem SP by to bylo dost měkké...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. kvě 2011 15:46 #3818 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma Magic
Mám shodnou zkušenost s Elanem ( o 12cm menší rozpětí) -- náraz na pravé Kř. a hodiny -křídlo drží a oba
zadní M3 polyamid střih.Křídlo na pylonu ani ťuk.Matice M4 a M3 na pylonu jsou prúchozí , na K5. jsou
zápust. podložky a upevnění je M4 a M3 polyam.
Náraz po Kř. ze 4m při upevění Kř. 4x kovový šroub se zapuštěnou hlavou (od výrobce) si neumím bez
poškození představit.
Horší to mám na Elanu s klapkou na prav Kř. ---- klapka klepe plus/minus 2mm.Přitom není vůle na páce
KL, ani na vidličce MP Jet.Je to v přilepení klapky ke Kř. Náprava: --po upevnění obou polovin Kř na pylon,
vezmu izolepu a obě KL k sobě spojím, jako u neděleného Kř.Lepím s obou stran na plátky celonu.To je zkušenost s Elanem po cca 5hod, ( 3hod. seřizování /létání) při spotřebě 6ti baterek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. kvě 2011 19:47 #3830 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Magic
Mimochodem popis Magicu už je na webu Reicharda, takže už neplatí můj příspěvek z minulého týdne, kde jsem si na absenci popisu stěžoval :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. kvě 2011 19:54 #3832 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Magic
K těm šroubům je to na diskusi. Já třeba u Ambrosie plastové šrouby vyhodil a užívám kovové - lze bez obav dotáhnout na doraz, nic se neožvejkává, křídlo drží i po velmi brutálních přistáních na soutěžích. Naopak u jednoho staršího modelu jsem zažil situaci, kdy jsem plastový šroub ukroutil a křídlo se mi pohlo za letu - jen s velkým štěstím to neskončilo totální havárií.
Obecně mám pocit, že při havárii, kde by byl střih plastových šroubů výhodou už by možná nebylo co spravovat :D Nebrat doslova, je jasné, že se asi může "vydařit " náraz, kdy ty plastové pomůžou, ale zas tak častá výhoda to nebude...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. kvě 2011 18:28 #3913 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Magic
Tak mám Magic doma - dnešní večer jsem trávil přilakováním Japanu. Jsem normálně sjetej z nitrolaku - takhle dlouho jsem už ve sklepě při lakování dlouho nebyl :lol: :lol:
Jinak každopádně zajímavá alternativa, hmotnost asi vyjde dobře, trup je vyloženě hezký - uvidíme za letu. Zajímavé bude chování toho papírem potaženého křídla ve srovnání s fólií...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. kvě 2011 20:47 #3914 od Tomáš Brodský
Odpověděl Tomáš Brodský pro téma Magic
Ahoj Tomasi,
muzes prosim detailneji vyfotit gondolku s metrem polozenym pobliz?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. kvě 2011 05:53 #3915 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Magic

Tomas Brodsky napsal: Ahoj Tomasi,
muzes prosim detailneji vyfotit gondolku s metrem polozenym pobliz?


[attachment=1:bcgxok1c]<!-- ia1 -->Magic1.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:bcgxok1c]
[attachment=1:bcgxok1c]<!-- ia1 -->Magic2.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:bcgxok1c]

Nějak se mi ta první fotka ukazuje dvakrát, nevím proč :(
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.474 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám