file Magic

Více
22. čen 2011 09:38 #4413 od Vladimír Čermák
Odpověděl Vladimír Čermák pro téma Magic

Radek Novotny napsal: ...si to otocil, ne? Kdyz prudce vybere a houpne, tak teziste je moc v zadu, tedy lehky na predek...

Neotočil, funguje to jak píšu,vyzkoušej si to. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
Více
22. čen 2011 12:02 #4415 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Magic

Radek Novotny napsal: ...si to otocil, ne? Kdyz prudce vybere a houpne, tak teziste je moc v zadu, tedy lehky na predek...

Jsou 3 dny do EC a tak provokuje a dělá si prdelky.
Když mi bylo asi 7 let, tak jsem měl éro bez těžiště. Hledal jsem ho všude možně, nahoře, dole, na hlavici (byla to Čížkova Vosa) a těžiště nikde. Je ale fakt, že tenkrát v padesátých letech těch těžišť ještě moc nebylo. Rozděloval je Svazarm. :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. čen 2011 13:44 #4416 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Magic
Tak ještě něco dodám, ale už vážně. ;)

Kdysi, cca před 15 lety, měl v RC modelech příspěvek Standa "Pérák" Perkovič z Chomutova, kde vysvětloval zalétávání házedla(???), to si už nepamatuji. Na celém jeho povídání bylo zajímavé to, že už tehdy uváděl "dive test" obráceně. Vrtalo mi to hlavou a protože se se Standou znám přes 40 let a občas se vídáme, tak jsem to s ním konzultoval. Potvrdil mi to, co napsal.

Dobře. Říkal jsem si, že je to asi nějaká zvláštní "komotau strasse" a dál jsme s kolegy vyhodnocovali D-T podle "našeho" způsobu. Tzn. vybírá to rychle, šup těžiště dozadu, až se dosáhlo vybírání pozvolného. To ovšem za předpokladu, že jsou v pořádku jak úhel náběhu, tak úhel seřízení (třeba za pomoci malých korekcí).

Je fakt, že v dnešní době není nic jisté, ani třeba diferenciace, což jsme např. zjistili při lítání svahového kombatu (samokřídla). Stále jsme to štelovali a pak najednou přišel David Kyjovský s tím, že lítá obrácenou diferenciaci na elevonech a fakt, bylo to ono.

Takže pokud existují ještě další teorie, sem s nimi (povídání od Michala Vágnera znám zpaměti, moje bible). Je okurková sezóna (mimo důchodovou a zdravotní reformu), tak ať řeč nestojí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. čen 2011 14:26 #4417 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Magic
Přesně to jsem si myslel, Jirka tyto články zná zpaměti, ostatní je nyní buď ještě čtou, nebo vyrazili na letiště, aby to těžiště ještě do EC stihli najít, blíží se studená fronta, času moc není. A několik jedinců, kteří to již našli, se baví, nebo mystifikují konkurenci.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. čen 2011 14:29 #4418 od jan kadlec
Odpověděl jan kadlec pro téma Magic

Jiří Veselovský napsal: Když mi bylo asi 7 let, tak jsem měl éro bez těžiště. Hledal jsem ho všude možně, nahoře, dole, na hlavici (byla to čížkova Vosa) a těžiště nikde. Je ale fakt, že tenkrát v padesátých letech těch těžišť ještě moc nebylo. Roděloval je Svazarm. :lol:

Jirko, je nová doba !!! Dnes je to jen o finančních možnostech, kolik si jich ( těžišť - to je divné slovo ) pořídíš ;)
Opět jsi mě výborně pobavil.

Jan Kadlec

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. čen 2011 14:59 #4419 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Magic

jan kadlec napsal: Jirko, je nová doba !!! Dnes je to jen o finančních možnostech

Milý Jene, máš samozřejmě pravdu.
Od SMČR dostaneš takové normální těžiště, ale pokud budeš chtít lepší, nadstandardní, třeba na rychlíka, tak si holt budeš muset sakra připlatit. :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. čen 2011 15:54 #4420 od Petr Lokvenc
Odpověděl Petr Lokvenc pro téma Magic

jan kadlec napsal: Od SMČR dostaneš takové normální těžiště, ale pokud budeš chtít lepší, nadstandardní, třeba na rychlíka, tak si holt budeš muset sakra připlatit.

No, to bych v dnešní době pochopil, ale není mi jasná jiná věc: To drahé těžiště se prodává jako komplet, nebo na váhu a postupným přidáváním nebo odsypáváním se model dolaďuje? Za tu cenu by to snad měl být spolehlivý komplet, co jen stačí šoupnout do éra a létat. Něco jako "plug and play" ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. čen 2011 20:36 #4424 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Magic

Petr Lokvenc napsal: Za tu cenu by to snad měl být spolehlivý komplet

No to si piš! Ještě je u toho MP3.
Hele, já prchám. Je to OT jako prase. :cry:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. srp 2011 15:14 #4816 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Magic
Donutil jsem se k jednomu restu - trochu souvislejší článek o Magicu na můj blog: http://modelweb.fotozona.cz/2011/08/mag ... cek-j.html

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.516 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám