file Magic

Více
17. kvě 2011 16:49 #4000 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Magic
spojeno.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. kvě 2011 16:52 #4001 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Magic

Aleš Krátký napsal: spojeno.

Za všechny ti děkuji :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. kvě 2011 17:47 #4005 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Magic

pavol polonec napsal: toto som uz niekde cital :)


Aha, chápu - i s obrázky http://f5jfun.com/web/e107_plugins/foru ... #post_2293 . H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. kvě 2011 15:57 #4021 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Magic
No, Jurajovo povídání je jak Pelikánovo recenze v RC Revue... :D

Nicméně, Tomáši, mně už taky dorazil, a je fakt pěknej... Určitě jsem rád, že jsem ho nechal ve fólii, s nedělenym křídlem. Pozor, váha křídla bez serv je 160g! Takž to vidím celkovou kolem 500g s 1600mAh baterkou!
Co jsem hned taky zaznamenal, konečně gondola s kratším čumákem pro RCEK tak, abych nemusel pořád věšet olovo na ocas, a baterku cpát skoro do trubky... Kvalita je oku lahodící. Pokusím se ho dát dohromady už na Maďarský Eurocup, ale nevím, jestli to stihnu. Když stavím, tak na to strašně dlouho čučim a o všem přemýšlím...

No pár fotek ze stavby sem určitě smahnu, teď jdu přemýšlet, jestli bude něco k "vytunění" ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. kvě 2011 17:21 #4023 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Magic
Radku, já budu zalétávat asi zítra ráno a v Pace bude Magic k vidění - to už je teď jisté.

K té váze - mě vyšel na cca 490g, ale s 1050mAh, s 1600mAh by byl nepatrně nad 500g. Ono se to nezdá, ale kabely a různé konektory naskáčí, při začátku stavby jsem se skoro "bál", že budu někde pod 470g, což už by bylo na pováženou, ale nakonec to trochu narostlo (i když dodatečně asi některé kabely pokrátím na přesnou délku atd.). Výsledek je ale pořád naprosto vyhovující - nemuselo by to být zlé.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2011 06:34 #4032 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Magic
Právě jsem dorazil do práce po záletu :-)
Je to dobré - stoupavost výborná, vlastnosti v kluzu také sympatické. Přijde mi, že je Magic dost "blbuvzdorný" a nechá si hodně líbit, na tom se může ale podílet i ten papírový potah. Co se naopak bude týkat i fóliového je druhý postřeh - velmi dobře reaguje na směrovku, v podstatě by asi i létal úplně bez křidélek. Takže je zase nutné používat obě ruce a směrovku neopomíjet, výsledek stojí za to.
Jak to tak vidím, tak asi v sobotu poletím s Magicem i soutěž, v podstatě s ním nemám žádný problém, tak proč nezkusit naostro...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2011 08:48 #4035 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma Magic
Jaký byl vítr na záletu? Tento týden jsem byl s Elanem prakticky každý den na letišti od 9.00 -14.00hod. a
bylo to v rozsahu 2,5 až 3,8 m/s,(Jsem v penzi - mohu kdykoliv).Nemohu totiž pochopit , že někdo lítá
s Magic-em (hmotnost cca 500g) ve větru 8m/s ! Profil Kř. s max. prohnutím cca 5-6 % pro termiku
ve větru 4,5m/s --proti větru téměř stojí a proti větru 8m/s prakticky couvá.
Mám dotaz ohledně vzepětí:
U Q11 je vzepětí na nákresu modelu.Ví někdo jaké je vzepětí Kř. u Magic-a a Daidala v porovnání s Q11?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2011 08:54 #4036 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Magic
jak to tady tak ctu,tak to skoro vypada ze se s magicama roztrhl pytel ... jich nakonecb bude vice nez daidalu ne ? :-D

chapu,je to nove ero,vazi malo ale nejake brutalnejsi srovnani daidalos, q11, magic nebylo a tak nevim zde je toto "nadseni" ma miste ne ? :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2011 09:10 #4037 od pavol polonec
Odpověděl pavol polonec pro téma Magic
reagujem na profil Magiča

neviem odkial ste zobrali ze ma prehnutie strednej krivky 5-6%
taketo profily sa pouzivaju na volnych modeloch ,moj odhad je cca 2%

minuly vikend sa odlietala sutaz v Šuranoch za vetra 8-10m/s na zemi a nerobilo to evidentne 500g eram vyrazny problem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2011 09:45 #4038 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Magic
Podobně jako Pavel taky moc nechápu, kde se bere názor, že má Magic nějak tlustý a klenutý profil - v reálu je to křídlo naopak dost tenké (na technologii PS/balsa je to tenké opravdu hodně!). Profil má ostatně tloušťku jen cca 6%, tedy značně méně, než třeba zde zmíněný Elan!

Pro Aleše - hele, létal jsem toho docela dost, takže ber jako fakt, že když řeknu, že Magic létá dobře, tak asi vím, co tvrdím ;) Nějaké exaktní srovnání stejně neuděláš, na této úrovni už rozhoduje pilot, ne model a pochybuji, že bys něco prokazatelného zjistil. Pomalu bude důležitější, jak komu které letadlo sedne...
Když to srovnám s mou starou Ambrosií (ušatá 2,2m), tak Magic jasně vede ve stoupavosti (hmotnost), je nepatrně horší v opadání v klidu, naopak ale o dost lépe krouží (ušatá Ambrosie je až moc stabilní a tak v zatáčce tolik nesedí). Zatím bych ale byl s Ambrosií lepší a jistější na přistání, Magic je prozatím na brzdách dost neklidný - možná to půjde doladit, možná ne, uvidíme.

Prostě je to všechno jen sportovní nářadí a záleží na tom, jak se kdo dokáže srovnat se soutěžním režimem. Momentálně jsou podle mě z komerčně dostupných modelů na "vrcholové úrovni" tyto: Ambrosie, Daidalos, Magic a Taser (elektro Fireworks XL) určitě, Q11 asi taky (s ní je zatím méně zkušeností). Při souboji těchto letadel by opravdu měl ve většině případů rozhodnout pilot a jeho "strategicko-taktická vyspělost".
Magic ovšem každopádně vede v jedné "maličkosti" - v ceně...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.433 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám