file Magic

Více
19. kvě 2011 19:25 #4043 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Magic
Tomáši, u Maxxe jsem přidal na butterfly křidýlka o trošku víc nahoru, a dobře se celý zpomalil, a ovladatelný je směrově taky dobře. Jen se to nesmí přehnat, ale to ty víš... ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2011 19:32 #4044 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Magic

Radek Novotny napsal: Tomáši, u Maxxe jsem přidal na butterfly křidýlka o trošku víc nahoru, a dobře se celý zpomalil, a ovladatelný je směrově taky dobře. Jen se to nesmí přehnat, ale to ty víš... ;)


Zatím jsem v první fázi ladění - křidélka nahoru mám dost, spíš dost ztrácí na ovladatelnost, ale to se dá řešit úpravou mixu. Jinak klapky dostanu dolů skoro na 90%, s tím se taky dá laborovat.
Dobré proti Ambrosii naopak je, že se lépe chová při "odbrždění" - Ambrosie má při uzavření buterfly tendenci k dost velkému prosednutí, Magic tohle snáší lépe.

Ale já už si s přistáním většinou nějak poradím, ono se to prostě na bod vždycky nějak dostane :lol: :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. kvě 2011 07:28 #4047 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Magic
Jinak takhle to vypadá:
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. čen 2011 14:20 #4323 od Zbyněk Smola
Odpověděl Zbyněk Smola pro téma Magic
Tak jsem neodolal a stal se též vlastníkem Magica. Je to první eroplán, když nepočítám nějaké houby na blbnutí, který jsem koupil a tak nevím jestli se mám nazvat hrdým vlastníkem. Mám křídlo vcelku a zespodu potaženo žlutou průhlednou folií. Krabice přišla jako hrom a celé je to bytelně zabaleno. Vše jsem zvážil a tady je výsledek.
Křídlo -194g
Gondola -31g
Trubka -16
Směrovka -5
Výškovka -11
Sáček s doplňky cca 20g
Snad to někomu pomůže s výběrem. ZS

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. čen 2011 19:03 #4377 od Zbyněk Smola
Odpověděl Zbyněk Smola pro téma Magic
Tak dnes u nás trochu fouklo tak jsem to byl zkusit. Vítr 5-8m/s, v nárazech přes 10m/s. Létání s Magicem mi přijde smysluplné do max 5m/s, pak je to už boj. Rozhodně jsou pronikavější modely. Váhu v provedení Rcej mám 565g.
Ovšem v klidu lítá jak volňásek, stačí dát trochu směrovky a pak se kochat. V přibrždění na přistání jsem neměl hodnější éro. Jaké jsou vaše zkušenosti s větrem?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čen 2011 09:21 #4379 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma Magic
Zřejmě je to dané profilem křídla , od 4,5m/s výše (Anemometr Tgy) je to o stání a couvání za letu.
Připravil jsem si PEGAS 2M (2m), má jiný profil, tak uvidíme, zatím ještě neletěl.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čen 2011 11:32 #4380 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Magic
Já tedy nevím, ale do cca 6 m/s můj Magic létá celkem normálně. Při větším větru už je to horší, už tak od 5m/s ho třeba Ambrosie překoná (nad 6 m/s už celkem jednoznačně), ale tvrzení, že při 4,5m/s couvá je nesmysl. Buď blbě ukazoval měřák a fučelo víc, nebo třeba i 4,5m/s na zemi sedí, ale ve výšce to výrazně narostlo (to se občas děje, zažil jsem).

Osobně si myslím, že limit Magicu jako výkonného soutěžního letadla je tak 4m/s, obecný limit pak vidím zhruba na 7m/s, v tomto větru by měl ještě bezpečně létat, ale už nebude špičkový. Nad 7 m/s už se chová opravdu poměrně blbě :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čen 2011 19:52 #4392 od Zbyněk Smola
Odpověděl Zbyněk Smola pro téma Magic
Ano naprosto souhlasím, rychlost větru měřena na zemi(5-8m/s v nárazech to šlo přes 10). U nás když se otevře Moravská brána docela foukne takže ve výšce může být i více. Do 5ti.m/s metrů naprosto pohodový éro. Lítal jsem s L.V., který má svého vyladěného Pike, a opadání v klidu bylo tak nějak stejné. No asi musím hledat dál. Přece nekoupím Daidalose, to má každej. ZS

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. čen 2011 10:28 #4397 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma Magic
To s měřením pomocí anemometru TGY vzniklo tak, že jsem na letišti sám, --- změřím --- hodím a letím.
Pak už za letu nepoznám tak přesně jak se síla větru mění.Já jsem přeci napsal , že mám problém od
4,5 a VÝŠE.Ještě chci dodat jak to při takovém větru řeším: mám tři pytlíčky s broky po 20gr. a ty tam
před baterku postupně mohu přidávat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. čen 2011 12:47 #4398 od Vladimír Čermák
Odpověděl Vladimír Čermák pro téma Magic

jiri kotrba napsal: tři pytlíčky s broky po 20gr. a ty tam
před baterku postupně mohu přidávat.

Broky musíš dávat za baterky, těžiště posouvat dozadu. Posunutí těžiště dopředu musíš kompenzovat přitažením VOP ( tím pádem zvětšuješ úhel seřízení ) a pronikavost ve větru naopak zhoršíš. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.483 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám