file Nový stroj F5J

Více
07. zář 2012 11:13 #8220 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Nový stroj F5J
V mém případě jsem u Cirruse vytáhl z duše bowdenů dráty a nahradil je uhlíkem tuším 1,0mm, namazaným v epoxidu. Nevím kolik gramů to už udělalo, ale hodně mě to překvapilo, jak se dá takovou drobotinou ušetřit. Tepelné roztahování jsem zatím nepozoroval.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. zář 2012 11:20 #8221 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Nový stroj F5J
jojo, já vlastně u Cirruse mám uhlík na směrovce v původní "duši" také, ocel mi zůstala jen pro VOP.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. zář 2012 11:37 #8222 od Bohuslav Reichard
Odpověděl Bohuslav Reichard pro téma Nový stroj F5J
Já jsem tady před chvílí psal totéž co ty ,ale při stisknutí odeslat příspěvek zmizel.Tak znova: kvůli bočním plochám (je zvětšená směrovka) je kratší plošná delka a překvapivě o dost (parametry Alešova Eroplánu to ale zdaleka ještě nedosahuje),gondolka má v předu o 40mm víc ,bowdeny váží jak kráva a místo nich jsou pouze 4vodiče 0,5.Kormidla váží asi 75g.Potažená.Navíc jsem mněl na vocasu zkušebně 30g závaží a vyvážit to šlo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. zář 2012 11:53 #8223 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Nový stroj F5J
Jinak já uvažuji, že bych na Ciruse zkusil ocas z Bubble Danceru - viz http://www.charlesriverrc.org/articles/ ... cer-3m.htm . Druhý trup tu mám zatím nepoužitý (už s novou gondolou), jen zvážím, zda objednám křídlo a vznikne tím zcela nový model anebo zda vezmu původní křídlo a "sešrotuji" starý trup, který je stejně po tom poryvu v Bořeticích dost pomlácený a opravovaný, v Plzni pak po srážce za letu je na odpis i VOP atd. Tohle se ještě uvidí, zkusit ocas v "Supra stylu" mě ale každopádně láká...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. zář 2012 20:12 #8224 od Bohuslav Reichard
Odpověděl Bohuslav Reichard pro téma Nový stroj F5J
Tomáši,ani jeden z eroplánů který má směrovku vzadu nebyl konstruován pro kategorii F5J. Všechno jsou F3Jčka
kterým se uříznul čumák a přidělal motor.Tam ta směrovka je kvůli startu na šňůře.Je pravda ,že je to obrovská móda,ale není to nic nového.Já sám jsem to mněl na eroplánu už v roce 1970.Podívej se třeba na nový model
Vojty Valenty-je to F5J a jak mu sluší normální kormidla.Prosímtě tedy ,když tu příšernost uděláš, neříkej tomu
Cirrus.Mám tady několik zkušebních kompletů,určitě mi zůstanou,protože zákazníci budou chtít jedině to co bude na fotce a tohle jsou různé barevné varianty,stav se můžeš si vybrat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. pro 2012 09:25 #8576 od Bohuslav Reichard
Odpověděl Bohuslav Reichard pro téma Nový stroj F5J
V poslední době mně dost lidí bombarduje otázkama kdy budeme vyrábět nový model F5J.
Model vyrábíme seriově už asi tři týdny-jmenuje se MANDARIN.

Rozpětí 3600mm
Délka 1580mm
Váha 1250mm
Plocha kř.+výš. 86,5 dm2
Profil AG25,26,27

Předpokládaná váha výbavy 500g

Plošné zatížení 20g/dm2

Fotku dodám zítra ,nemám tu kolegu který ji umí zmenšit na formát který se tu dá umístit.Mimochodem-v Brně a Praze
je po iednom stroji ,v Ostravě čtyři.
Bohouš.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. pro 2012 12:04 #8577 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Nový stroj F5J
ale ale ... v ostrave 4 jo ? kurna,tak to teda cumim

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. pro 2012 15:42 #8611 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Nový stroj F5J
foto bude ? potencionalni zajemci by se jiste radi mrkli :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. pro 2012 13:22 #8642 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Re: Nový stroj F5J
Co Martin Bílek, připravuje něco pro F5J, nebo to co jsi Aleši zkoušel ty, je konečna? Dejte vědět.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. pro 2012 13:25 #8643 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Nový stroj F5J
To co jsem měl já (a ješte mám) je defacto nový boreas. jen bude jiný trup (ten původní byl můj) a nějaké změny ve vzepětí atd.

co ale dělá aktuálně netuším

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.437 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám