file Nový stroj F5J

Více
12. dub 2013 08:39 #9311 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Re: Nový stroj F5J
Jak jsem prezentoval výrobu F5J, tak jeden je už hotový a zalétnutý, druhý před dokončením a ještě mám laminovat dvoje křídla. Co se neudělá do vánoc tak to není. Motor mám stejný, jak jsi uvedl ty, ale vrtuli jsem použil 10x6“ a úplně stačí. Nevím, jak by se chovala ve větším větru, asi bych taky dal o číslo větší průměr vrtule. Kompletní hmotnost modelu s baterkou 2250mAh a ocelové spojky uší je 1602g. Když použiji bat. 1300mAh a uhlíkové spojky, tak se pravděpodobně dostanu na kompletní hmotnost 1500g.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. dub 2013 08:56 #9312 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Nový stroj F5J
Mandarin vychází spolehlivě do 1800g, možná i 1700g, ale je nutno dodat, že je plochou fakt nechutně velký -plocha křídla je fakticky stejná jako u čtyřmetrové Maxy, takže při zhruba stejné hmotnosti, jako mám u Storka, bude zatížení o poznání menší. V praxi to asi nemá moc cenu řešit, rozhodující jsou jiné vlastnosti a to se pozná až při záletu. Celkově se na to ale docela těším :-) Popravdě jsem na Mandarina vsadil předem tolik, že jsem nechal Shocka synovi, takže budu mít letos pro sebe jako dvojici modelů na závody Stork 4 a Mandarin.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. dub 2013 09:03 #9313 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Re: Nový stroj F5J
Je u Mandarina uvedena plocha křídla plošné zatížení? Dám si tu práci a spočítám plochu a plošné zatížení u toho mého modýlku.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. dub 2013 09:32 #9314 od Bohuslav Reichard
Odpověděl Bohuslav Reichard pro téma Re: Nový stroj F5J
U Mandarina je plocha 86,5 dm2.T.zn.,že i nejtěžší varianta u Tomáše bude kolem 20g/dm2.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. dub 2013 10:49 #9315 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Nový stroj F5J
Pro pořádek dodávám, že u F5J se počítá zatížení podle FAI, tedy hmotnost děleno celková plocha, tedy křídlo plus VOP. Vesměs je to jedno a má to smysl jen pro porovnatelnost čísel, ale kdyby snad někdo chtěl stvořit "totalbrutalultralight", tak 12g/dm2 minimum je právě pro celkovou plochu, kdyby někdo měl zatížení křídla 12g/dm2, tak je mimo pravidla, protože po připočtení VOP by byl pod. Ale k tomu má Mandarin ještě dost daleko, model Mirka Kotuly určitě taky, dejte si na to spíš bacha u některých malých RCEK, jak se tu už debatovalo, tak třeba Daidalos 230 při 500g je už k tomuto dost blízko (ale asi taky v normě).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. dub 2013 13:15 - 14. dub 2013 13:16 #9326 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Nový stroj F5J
Asi nevyžaduje komentář...
Přílohy:
Poslední změna: 14. dub 2013 13:16 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. dub 2013 10:12 #9334 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma Re: Nový stroj F5J
Komentář ano, zejména vyniká hloubka křídla ve srovnání s Cumulem ( viz foto) , se kterým
létám od května 2012 ( pohodlně se tam vejde Altis v3).Jenom jsem si nevěděl rady s tím, že
je SOP tak hodně před VOP.Je v tom nějaký "tips" a výhoda?
Měl jsem navíc karbon.kozlík od M.Bíl. a tak jsem dal VOP před SOP jako u Daidala.Fotku jsem
ještě neudělal.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. dub 2013 08:23 #9389 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Re: Nový stroj F5J
Jak jsem slíbil, že u lomnického modelu F5J spočítám plochu modelu a plošné ztížení, tak tady je.
Plocha křídla 70,8dm2
Plocha výškovky 5,1dm2
Plocha celkem 75,9dm2
Hmotnost modelu s bat. 2250mAh + ocelové spojky je 1600g – a ztížení je 21g/dm
Hmotnost modelu s bat. 1300mAh + uhlíkové spojky je 1500g – a zatížení je 19,76g/dm
Ještě zvažuji přivážit model o dalších 200 až 300g. Tak bych se dostal na 25g/dm, což by mělo zlepšit pronikavost ve větru, ale tím neříkám, že proti větru model nelítá.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. dub 2013 16:30 #9431 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Re: Nový stroj F5J



Přidávám, fotky ze záletu modýlku F5J z Lomnice. Dnes se zalétával ten orange. Majitel lomnického modýlku byl velmi spokojený. Je možné, že se na jedné ze soutěží, letos objeví dva exempláře. Možná i tři.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. dub 2013 10:12 #9444 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Re: Nový stroj F5J
Mirku, to černo-zelené je tvoje? Mám trochu strach, že proti horizontu to nebude moc vidět?
Já teď zkouším takový šedostříbrný XPS, kamárádi si dělají srandu, že to bude vypadat jako Blaník...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.483 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám