question-circle Altis V4

Více
19. říj 2014 17:40 #13755 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Re: Nový výškoměr
Dnes mi zase motor vysadil zhruba ve 100 metrech. Ale jenom při prvním letu. Pak už to neudělal. Dalších 5 vystoupání bylo v pořádku. Nenapadá někoho čím to je?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. říj 2014 11:11 #13761 od Peter Maňka
Odpověděl Peter Maňka pro téma Re: Nový výškoměr
Chladné počasie, studené baterky, vypne regulátor na pokles napätia (bol som svedkom už viac krát) To ich ale zahreje natoľko, že ďalšie lety sú ž OK....

Kedysi dávno aj autá, potom všetko možné, potom F3F a teraz F5J

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. srp 2015 08:50 #15429 od Miroslav Kopecký
Takl jsem narazil o víkendu na podivnou závadu na Altisu v.4 - jak to vypadá, tak dochází k nějakému "falešnému" dotyku v místě, kde vycházejí připojovací vodiče (jestli se nepletu, někde tady je příspěvek, který popisoval něco podobného). Když propojím výškoměr mezi motor a regl, tak když s Altisem pohnu (a nejspíš dojde k dotyku v inkriminovaném místě), tak se mi roztočí motor. Zjistil jsem to při zapojování Cirruse před nedělními F5J v Suchém. Nerozběhl se mi po zapojení motor. Nejprve jsem myslel, že je problém v tom, že mám Altis do přijímače zapojený přes prodlužku a že tam je nějaký špatný kontakt. Tak jsem vyhodil prodlužku a nic. Zkalibroval jsem plyn, nic. Tak jsem vyměnil regl, jestli není problém v něm. Zase nic. Pak jsem pohnul výškoměrem a motor se roztočil, i když jsem měl stažený plyn a ještě jsem měl vypnutý bezpečnostní spínač na rádiu :huh: . Málem mě posekala vrtule. Takže to vypadá, že se vysvětlily moje problémy na RCEV v Lánech i teď v sobotu v Suchém :-(. Už jsem psal do Aerobtecu, mám poslat výškoměr k opravě. Tak uvidíme.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. srp 2015 09:38 #15430 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Nový výškoměr
U starších typů Altisů 4 se problémy s kabely bohužel děly, nějaké fotky byly i na stoupáku. Já měl kus z naprosto první série a také jsem po něco přes roku užívání musel kabely přeletovat (jde to i doma). Pozdější série mají připojení kabelů na základě zkušeností dost vylepšené, ale už jen podle statistiky se asi čas od času závada musí vyskytnout i u nich.

Nicméně popisovaná situace s roztočením vrtule se mi moc nezdá, tak se to obvykle neprojevilo. To může být i jiná závada, v tomto případě bych to opravdu raději poslal do Aerobtecu a o domácí opravu se nesnažil.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. srp 2015 09:48 - 24. srp 2015 09:49 #15431 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Re: Nový výškoměr
Taky si "kopnu" :-) do Altisu.

Dal jsem synovi eroplán, létá se starou Royal Evo na 40MHz. Bez výškoměru vše bez problémů, v sobotu v Suché po zapojení altisu nešel vypnout motor, ani po 30 sekundách, ani vysílačem, jedině rozpojením napájení. Motor vždy jen přešel na volnoběh (což by jistě na e-termiku stačilo ;-) ). Zajímavé je, že vypínací výšku Altis ukazoval, jen ta vrtule nešla zastavit. Divné. Nakonec jsme dali výškoměr od RC-electronics a bylo po problémech. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)
Poslední změna: 24. srp 2015 09:49 uživatelem Jan Kubica.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. srp 2015 10:47 #15433 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Nový výškoměr
Tohle ale bude Honzo spíš nějakým divným nastavením koncových poloh a kalibrace reglu... Dokonce bych si trochu rýpl v tom smyslu, že konkrétní hodnoty pulsů jsou ve FAI specifikaci poměrně přesně popsány. A pokud to s RC-electronics jelo, tak to taky může znamenat, že se naopak tento výškoměr z hlediska specifikací nechová úplně korektně (i když v dané situaci se ti to hodilo).
Tuším, že tu kdosi už popisoval podobnou situaci s HOTT (možná to pletu) a nakonec se to upravilo právě úpravou nastavení (koncové body plynu a pak rekalibrace reglu).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. srp 2015 11:30 #15435 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Re: Nový výškoměr
Tome, díky za vysvětlení. Jinak mně je to jedno :-), alespoň v tom smyslu, že s tím nehodlám nic dělat. Se Spektrem Altis fungoval normálně, na 40 MHz bez Altisu to taky šlo a s RC-electronics taky bez ohledu na vysílač. Mě na tom zarazilo jen to, že motor šel na "zvýšený" volnoběh a výškoměr byl "happy". Ale fakt po mě nechtěj, abych zkoumal proč. Kalibraci jsme zkoušeli, jenomže s připojeným Altisem to nešlo a bez něj bychom se dostali na stejný výsledek... H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. srp 2015 11:42 #15436 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Nový výškoměr
Hele, mě jako bývalému uživateli MPX možná právě došla příčina - Multiplex má opravdu proti většině rádií nějak posunuté neutrály a celkově "pulzy", bylo to i někde dokumentované. Podle mě je to jen a pouze o tom posunu - prostě "nula podle Altisu a FAI" je u MPX kus nad nulou, výsledkem je "volnoběh".
Mělo by to jít dorovnat nastavením koncových bodů - v podstatě kdyby sis u dobře fungujícího Spektra připojil na plyn servo s velmi dlouhou pákou, abys nad papírem viděl přesně kde je na minimu a na maximu a označil si to, tak pak by stačilo servo přehodit do plynu v MPX a hýbat s end point tak, abys ho dostal do stejných bodů, které si označíš před tím na DX8.
Pak (bez Altisu) zrekalibruješ regl, následně by to po připojení Altisu už mělo chodit. Pokud to nepotřebuješ, tak máš ušetřenou práci, vsadil bych se ale, že by mnou nadhozený postup zafungoval na 100% (a je realizovatelný i doma bez jakékoli měřící techniky). Dá se to i exaktně změřit, třeba po připojení výstupu plynu do ovládací jednotky copteru bych to viděl na PC zcela přesně, ale v reálu by to nastavení "podle serva" mělo úplně stačit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. srp 2015 12:57 #15437 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Re: Nový výškoměr
Tome, MPX má posunuté pulzy, ale ve vysílači se dá nastavit, jakou šířku má používat. Protože se ale nezměnila poloha kormidel, tak bych řekl, že to jelo ve standardním režimu, ne tom "multiplexím". Posouvat koncový bod jsme zkoušeli, nepomohlo to. Kdyby byl čas a nálada, tak jsme na to možná přišli, ale v sobotu před závody nebyl čas. Stejně to Vojta odhalil až tím, že přistával na "motor", přitom na výškoměru byla výška nenulová. Možná to ještě zkusím, ale teď nemám čas ani náladu :-).H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. zář 2015 07:01 - 23. zář 2015 07:03 #15635 od Miroslav Kopecký

Tomas Hruby napsal: Nicméně popisovaná situace s roztočením vrtule se mi moc nezdá, tak se to obvykle neprojevilo. To může být i jiná závada, v tomto případě bych to opravdu raději poslal do Aerobtecu a o domácí opravu se nesnažil.


Tak jsem dostal Altise zpátky z Aerobtecu po opravě. A podle odpovědi p. Palkoviče z Aerobtecu závada byla opravdu způsobená poškozením kablíku v místě, kde vycházi z "těla" Altise. No pravděpodobně mne to stálo trup Daidala, který se zničeho nic sesypal při jednom startu na Lánských výškoměrech :( .
Poslední změna: 23. zář 2015 07:03 uživatelem Miroslav Kopecký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.364 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám