question-circle Altis V4

Více
22. srp 2014 18:22 #13063 od Pavel Svoboda

Aleš Krátký napsal: počítaní letů od č.1 nemá nikdo pokud vím.
....

Hlásím , že jsem první kdo má let číslo jedna ...

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. srp 2014 16:16 #13069 od Miroslav Kopecký

Radek Janovský napsal: Provozuji Graupner MX 16 v modelu v modelu pro RCEV s výškoměrem Altis V4 a motor mám na dvoupolohovém přepínači.

Mohl bych poprosit o poslání souboru s nastavením modelu? Nějak to nemůžu rozlousknout. Dávám výstup z reglu do volného kanálu 8 na 8mi kanálovém přijímači a prostě ten motor (teď bez ohledu na výškoměr) nemůžu rozběhat. Mám nastavené zapínání 2polohovým přepínačem a nic. Nevím, jestli je potřeba nastavit ještě nějak offset nebo meze serva nebo co dělám špatně...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. srp 2014 06:01 #13083 od Radek Janovský
Odpověděl Radek Janovský pro téma Re: Nový výškoměr
Mám připojeno úplně stejně. Regl je přes Altis 4 napojen na vstup 8 v přijímači. ŹÁDNÝ OFSET nastaven nemám. Špatně jsem v mailu předtím uvedl ,že mám připojeno na dvoupolohový přepínač. V reálu je to třípolohový. Vypnuto, poloviční výkon, plný výkon motoru. Dle návodu jsem v menu pro servo nastavil první polohu páčky - motor vypnutý -100%, druhá poloha přepínače je 0%( poloviční plyn) a třetí poloha páčky maximum je + 100% ( plný plyn). Toto musí být na dráze serva nastaveno, jinak to nefunguje. Drobná připomínka k nastavování: na začátku programování jsem hodně bojoval s tím, že jsem občas zapnul příjímač ( napájení) dřív než vysílač. Všechny funkce soupravy normálně fungují kromě motoru. Než jsem na to přišel, tak jsem se pěkně navztekal, ale tohle asi víte. Další problém na začátku byl, že Regl (Castle 25A) nekomunikoval s Altisem dokud jsem neprovedl aktualizaci softwaru Altisu na nejnovější verzi. To mi poradil člověk z firmy od p. Hořejšího. Pokud budete potřebovat něco dalšího, tak se ozvěte.

Janovský Radek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. srp 2014 12:10 #13097 od Martin Bečvář
Odpověděl Martin Bečvář pro téma Re: Nový výškoměr
Upadený kablík jsem měl taky, tuším to byla zem. Vzhledem k tomu že mám + a - z regulátoru zdvojené se nic nestalo i když jsem s tím asi nějakou chvíli létal. Zapájel jsem to a zakápl tavným lepidlem.
Od té doby používám Altík jen jako záznamové médium a na F5J soutěže už nechodím (netrpím tím já ani ty soutěže :))

Mám jeden z těch úplně prvních, čekal jsem než se začne prodávat a od Hořejšího přišel hned jak se objevil na trhu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. srp 2014 20:59 #13108 od Miroslav Kopecký
Tak to vypadá, že řešení problému s Altisem je na dobré cestě. Naprogramoval jsem si model "od 0", bez mého oblíbeného bezpečnostního spínače na plyn (cut-off). Altis s F5J FW se chová přesně tak jak má - motor se rozběhne, po 30 sec vypne a už nejde zapnout. Nejspíš se pro RCEV budu muset bez toho spínače obejít a dávat si pozor, abych si necvrnknul při manipulaci s rádiem do páky plynu. Ještě to vyzkouším s RCEV FW a pak s plynem na trojpolohovém přepínači, ale nečekám problém (snad nejsem přehnaný optimista).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2014 07:03 - 26. srp 2014 07:05 #13116 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Nový výškoměr
To vypadá, že HOTT pracuje s tím spínačem nějak "divně", možná posílá nějaký signál mimo, nebo dokonce neposílá vůbec nic (je to vůbec možné?).
Korektně udělaný spínač totiž problém nedělá, já to takto mám standardně u Futaby, kde v režimu motor musím nejprve odblokovat pomocný spínač (když není v blokované poloze, tak ani TX nezapnu) a pak ovládám motor zcela jiným ovladačem. Ovšem v režimu "blokováno" jde do reglu (Altisu) naprosto standardní signál (-100% terminologií Futaby), po odblokování se to ani nehne.
Poslední změna: 26. srp 2014 07:05 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2014 09:54 #13124 od Miroslav Kopecký

Tomas Hruby napsal: To vypadá, že HOTT pracuje s tím spínačem nějak "divně", možná posílá nějaký signál mimo, nebo dokonce neposílá vůbec nic (je to vůbec možné?).
Korektně udělaný spínač totiž problém nedělá, já to takto mám standardně u Futaby, kde v režimu motor musím nejprve odblokovat pomocný spínač (když není v blokované poloze, tak ani TX nezapnu) a pak ovládám motor zcela jiným ovladačem. Ovšem v režimu "blokováno" jde do reglu (Altisu) naprosto standardní signál (-100% terminologií Futaby), po odblokování se to ani nehne.

Jak jsem psal výše, tak jsem zapojil Altis a na jeho displeji jsem sledoval hodnoty vstupního a výstupního PWM při různých polohách plynové páky. Když je "bezpečnostní spínač" na OFF, tak je hodnota PWM 1000us. Když ho přepnu na ON a plynová páka je v 0, tak je hodnota PWM 982 us. Pravda je, že je zvláštní, že po přepnutí spínače z off na on se hodnota PWM změní. Je to divný...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2014 10:29 #13127 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Nový výškoměr
Hele, každopádně změna pulsu "dolů" po nějaké době od aktivace může Altis zblbnout. Jistě by neuškodilo, kdyby se nad tím v Aerobtecu zamysleli a případně vylepšili firmware, ale než to bude, tak asi půjde najít řešení na tvé straně. Buď doladěním té funkce spínače, alternativně jeho vypuštěním...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2014 11:04 #13130 od Miroslav Kopecký
Jo jo, už jsem cut-off spínač vyřadil a šlape to. Ale dobrý pocit z toho nemám, škrtnout o plynovou páku je tak snadné a už jsem si na vlastní kůži (a maso) vyzkoušel, co dovede roztočená vrtule...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2014 11:45 - 26. srp 2014 19:57 #13134 od Miroslav Kopecký

Radek Janovský napsal: .... Dle návodu jsem v menu pro servo nastavil první polohu páčky - motor vypnutý -100%, druhá poloha přepínače je 0%( poloviční plyn) a třetí poloha páčky maximum je + 100% ( plný plyn). Toto musí být na dráze serva nastaveno, jinak to nefunguje...
Pokud budete potřebovat něco dalšího, tak se ozvěte.

Janovský Radek


Můžu se zeptat, jak púřesně je to nastavené? Chtěl bych docílit stavu, že na 3-polohovém přepínači bude v dolní poloze 0, ve střední 50% a v horní 100% a nějak se mi nedaří. Mám v menu Control Adjust jako input 8 přiřazený přepínač, ve sloupci offset mám 0%, ve sloupci -travel -100%, ve sloupci +travel +100% a nemůžu se doprcovat k tomu, aby to fungovalo.
EDIT:
VYŘEŠENO a funkční - na třípolohový spínač.
Poslední změna: 26. srp 2014 19:57 uživatelem Miroslav Kopecký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.510 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám