question-circle Altis V4

Více
05. říj 2014 16:43 #13677 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Re: Nový výškoměr
Ten let to nezaznamenalo do paměti, nebo jenom nezobrazilo F5J výšku?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. říj 2014 16:49 #13678 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Nový výškoměr
bez logu z výškoměru asi nic nevyvěštíme bohužel :(

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. říj 2014 17:30 #13679 od Martin Horák
Odpověděl Martin Horák pro téma Re: Nový výškoměr
Nezaznamenalo to výšku .Aleší prozvoň mě na telefon 605765391 asi se mi ztratilo tvoje číslo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. říj 2014 17:41 #13680 od Martin Horák
Odpověděl Martin Horák pro téma Re: Nový výškoměr
Myslel si tohle.M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. říj 2014 17:41 #13681 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Nový výškoměr
603488579 ale dneska ne, dite spi

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. říj 2014 17:44 #13682 od Martin Horák
Odpověděl Martin Horák pro téma Re: Nový výškoměr
Chtěl jsem ti odeslat celý soubor, ale nepodařilo se .Jaký máš email. Dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. říj 2014 17:52 #13683 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Nový výškoměr

martin horák napsal: Taky mám zkušenost , že jednou mi to výšku zapíše a jednou ne. Zkoušel jsem vyhodit nouzové zapnutí a asi dobrý ,ale nevím jestli to bylo ono. Dnes jsem znovu dal režim rcev s nouzovým zapnutím motoru a první let to nezaznamenalo a ty ostatní ano ,tak nevím. Aleši poraď


Martine, já trochu nechápu, co ještě řešíš s Altisem - vždyť jsem ti to už ukazoval v Roudnici... Na těch obrázcích je přece krásně vidět, jak ti do kanálu plynu létají i po vypnutí motoru pulsy, někdy i velmi výrazné. Tohle je naprosto jednoznačný problém na straně tvého rádia - buď rušení nebo nějaký chaos při přepínání režimů. Pokud se ti to nepodaří vyřešit, tak si myslím, že skutečně nemáš jinou možnost než použít firmware pro F5J (verze 5.x), který po 30ti sekundách už motor naprosto ignoruje. Přijdeš tím o "záchranný restart", ale výšky se ti ztrácet přestanou.

Pro pořádek: Pozor - moje reakce je na Martina Horáka, ať není zmatek kvůli shodě křestních jmen. U něj mi skutečně vše přijde naprosto jasné (i když pro něj nepříliš příjemné), výškoměr má na 95% funční i správně nastavený.
Problém také Martina Besedy je trochu složitější, tam bych asi souhlasil s Ivanem, že bych začal od kalibrace, za jistých okolností by to mohla být i chyba kusu výškoměru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. říj 2014 17:56 #13684 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Nový výškoměr
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. říj 2014 19:01 #13687 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Re: Nový výškoměr
Dnes jsem udělal dvě věci. Nahrál jsem nové, i když stejné nastavení do výškoměru. A změnil jsem naprogramování regulátoru (JEP80). Ale jenom rozběh motoru a vypínací napětí z 2,7 na 2,6V. Nic víc. Protože na regulátoru jsem nenašel nic, co by se podobalo nastavení signálu. (a ještě k tomu, tomuhle nerozumím) Pak jsem přidal napájení přímače z regulátoru přímo kolem V4. Ale ponechal i to přez něj.
A jak jsem psal. Dnešní let, celkem 9 nastoupání s motorem proběhlo bez problémů a motor reagoval správně. Nic nestandartmího se nedělo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. říj 2014 19:07 #13688 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Re: Nový výškoměr
Ještě jedna věc.
Podle grafu, vstupu plynu to vypadá, že včera jsem měl zapnutý motor o půl minuty déle, než ve skutečnosti běžel. Takže už půl minuty jsem plachtil, ale výškoměr zaznamenal sepnutý motor. Šlo o první stoupání na nabitou baterii a první nečekané vypnutí motoru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.378 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám