question-circle Motor + vrtule + baterky pro F5J

Více
23. led 2017 17:20 #17902 od Pavel Hloušek
Kartu nemám, musím mrknout do manuálu co všechno se dá nastavit přes vysílač. Já to koupil ze zvědavosti, má to ideální parametry pro moje potřeby. Pokud bych ale musel kupovat kartu, tak to radši hodím do šuplíku a koupím regl co mám odzkoušenej. Zatím díky kluci

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2017 18:03 #17903 od Pavel Hloušek
Tak přes Tx nastavím akorát rozběh, brzdu, typ baterie, časování, PWM frekv., a zap-vyp gov. módu. Gov mód mám vypnutej, časování sem zkoušel různý včetně automat. Nezkoušel sem šahat do toho PWM, ostatní bohužel jen přes kartu. Tak to mám asi smůlu :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2017 19:20 #17904 od Petr Dušek
YEP regl má (nebo aspoň oba co jsem nastavoval měly) z fabriky nastavený HELI mód rozběhu. Je potřeba to přepnout do letadlového "PLANE" módu, ale bez karty se mi to nepovedlo (ani jsem neměl pořádný návod), tak jsem si ji tehdy koupil. S kartou je to snadné...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2017 19:42 #17905 od Pavel Hloušek
Vzhledem k tomu co tady psal Juraj a Martin to bude tak jak píšeš Petře. Už sem koukal že je ta karta k mání za necelý 200,- tak ještě popřemejšlím. Hlavně abych to nakonec nezahodil i s tou kartou. Odpovídá to chování co sem popisoval tomu heli módu?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2017 20:14 #17906 od juraj.jurej

Pavel Hloušek napsal: Vzhledem k tomu co tady psal Juraj a Martin to bude tak jak píšeš Petře. Už sem koukal že je ta karta k mání za necelý 200,- tak ještě popřemejšlím. Hlavně abych to nakonec nezahodil i s tou kartou. Odpovídá to chování co sem popisoval tomu heli módu?


Tú kartu kúp a už budeš kupovať iba ESC YEP (a podobné). Sú trochu komplikovanejšie na nastavenie, ale majú silný SBEC, jemný plyn a mnoho funkcii. Oni sú skratka nastavené od výroby na Heli. Zbadáš to pomalým rozbehom motoru.
Video na nastavenie:

FrSkyTaranis X9D Plus, Siesta, Vitesse V2, Element 100", F5J 3700mm

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2017 20:34 #17907 od Ivan Horejsi
Pulzovani je vetsinou dano jenom poklesem napeti baterie pri zatizeni. Motor se vypne, napeti se zpatky zvetsi, regulator zapne. A tak se to opakuje.
Zkus jen tak cvicne pripojit vetsi baterku (kapacitu). Kdyby to pomohlo, tak staci pak snizit odepinaci napeti na regulatoru.
Jen jednou jsem se sesel s tim, ze na vine byl motor.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2017 20:55 #17908 od Pavel Hloušek
Baterkou to není Ivane, to co popisuješ znám. Kámoš měl měkkou baterku a tohle pulsování mu to dělalo. Tohle je něco jinýho.

Věřím tomu, že tam mám ten heli mód, jak píšou kluci. Já doteď používal tyhle emotors.cz/regulatory/3864-maytech-40a-esc-sbec-55v-6a-450.html
ale parametrama by mě seděl líp ten SUNRISE ICE (YEP) 30, a je i levnější. No asi teda tu kartu koupím. Zatím všem díky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2017 21:40 #17909 od Martin Beseda
Ten dlouhý rozjezd jsem řešil taky. Je to neduh regulátorů YEP, pokud zapneš model s plným plynem. Nerozjede se, ale přepne se do výchozího nastavení. A musíš všechno seřizovat znovu. Mám 4 regulátory YEP a všechny fungují v pohodě. Tohle jsem ale nevěděl a několikrát byl na letišti nemile překvapený. Karta je k němu základ. Z 30A tahám celých 30A. Po dobu 30s se ani nezahřeje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2017 21:44 #17910 od Martin Beseda

Pavel Hloušek napsal: Ahoj Martine,
když už zmiňuješ ten YEP 30, mám doma tohle
www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/eshop/2-...30A-SBEC-4A-AIR-HELI

Já používám tohle, možná jsou stejné: hobbyking.com/en_us/hobbyking-yep-30a-2-...peed-controller.html

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. led 2017 09:16 #17913 od Pavel Hloušek
Vypadá to, že se liší jen nálepkou. Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.518 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám