file RCEK - nová pravidla

Více
09. bře 2010 19:18 #1444 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma RCEK - nová pravidla
V tom pristátí na 20cm ste o krok dopredu pred nami, u nás to pri hlasovaní neprešlo, ale dúfam že sa to pretlačí, tak tie vaše pásky neprerábaj ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2010 19:52 #1445 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma RCEK - nová pravidla
mensi kruh , vetsi jeba :) )

no nemyslim si,mrskalo se s tim i ted,a aby mel clovek stovku bude muset umet pristavat,a at si rika kdo chce co chce,pristani je nejdulezitejsi fazi letu :-D
kdo umi litat,musi umet i pristavat, naletet, rozpocitat, brzdit, nemlatit s tim jak s ostepem.
odkouskovani po 20cm je good idea. alespon nebudou shody 8* 1000 b

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2010 20:18 #1446 od Jiří Veselovský

Karol Chyba napsal: V tom pristátí na 20cm ste o krok dopredu pred nami, u nás to pri hlasovaní neprešlo

Děkuji vám pánové za názor. Už nemám sílu obhajovat věci, které jsou vyzkoušené a fungují.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2010 21:04 #1453 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma RCEK - nová pravidla

Tomas Hruby napsal: Můj názor je, že těch 20cm je jednoznačná volba - je to prostě F3J standard ... Navíc jak jsem už psal v jiné diskusi, tak těch 20cm přistání spíš zjemňuje...

Podle toho co jsem viděl já, vypadá F3J standard spíš jako zapíchnutý oštěp, ale možná je to oštěp jemně zapíchnutý... uvidíme co ukáže praxe. F3B standard je zase 1m, záleží na tom, kterou kategorii si zvolíme jako vzor...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. bře 2010 10:34 #1477 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma RCEK - nová pravidla
Všimněte si prosím pro zajímavost, jak je hodnoceno přistání u nového návrhu F5J (5-10-15m/30-20-10bodů). Domnívám se, že to je správná cesta jak se vyhnout mlácení a zapichování modelů, a jak upřednostnit termiku a taktiku proti přistání. Připouštím ovšem možnost, že já i Steve jsme úplně mimo.. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. bře 2010 10:43 #1478 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma RCEK - nová pravidla

Petr Dušek napsal: Všimněte si prosím pro zajímavost, jak je hodnoceno přistání u nového návrhu F5J (5-10-15m/30-20-10bodů). Domnívám se, že to je správná cesta jak se vyhnout mlácení a zapichování modelů, a jak upřednostnit termiku a taktiku proti přistání. Připouštím ovšem možnost, že já i Steve jsme úplně mimo.. ;)


Petře tady se fakt hodně pleteš - to není žádné promyšlené řešení proti mlácení a pro zdůraznění termiky, to je jen doslova převzaté přistání z F5B/F, kde se létá s těžkými letadly (až 75g/dm2), obvykle navíc se zpomalovacími "šrouby" trčícími z trupu. S tím se holt nějak zahučí do velkého kruhu, ale sedat na F3J bod by byl problém.

Naopak si myslím, že s tímto bodem bude v praxi veliký problém, protože jakmile to začnou lidi létat s ohledem na termiku a lehčími letadly, tak to bude příliš jednoduché a extrémně to zdůrazní význam zkrácení motorového letu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. bře 2010 11:18 #1479 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma RCEK - nová pravidla
pravdu mas tomasi.
pristani jak je nastaveno v rcek je myslim si v pohode. neni ted vse (to pristani) nicmene pokud "jen" dobre letam,budu nekde v prvni desitce,a to neni zadne vyherni postaveni. a proto je treba vyborny let podporit dobrym pristanim. hold jak jsem uz psal, pristani je nejdulezitejsi faze letu.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. bře 2010 11:23 #1480 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma RCEK - nová pravidla
... zatímco v F5J EURO (nebo jak tomu teď mám říkat) a RCEK je extrémně zdůrazněné přistání, kdy 1 m přesnosti přistání = 10 s motoru, tj. asi 100 m (RCEK) nebo i 300 m (F5J-E) výšky.

Já si myslím, že body za přistání mají být "třešinkou" a ne rozhodovat o umístění (na to máme kategorie jiné, ne?). 100 bodů za přistání má význam, když není jasné, zda se nalétá maximum (řekněme LMR). Při MMR maximum nalétáš vždy (při VMR taky - i když s S15 to problém být může :) ). Podle mě je i těch 30 bodů v F5J (tentokrát bez přívlastku) za přistání dost, ale zase lze předpokládat, že na ně dosáhne každý. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. bře 2010 12:05 #1481 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma RCEK - nová pravidla
jo ty myslis bode ohodnoceni :)
tak ano,je to dost bodu,nicmene my se nepereme o 100 nebo 0 bodu, vetsinou se deli max 10 bodu (mas bud 100,95,90) v tomto rozmezi pristava 99% pilotu, proto je jedno kolik je celkova odmena,jde vzdy jen o rozdil mezi jednitlivymi hodnocenými metami si myslim.

navic proc se porad rika ze pristani je mrd s erem o zem ? to je ti prd platne,musis naletet,brzdit, srovnavat, a pak s tim pekne dosednout, nevim kde vznikla ta povera ze era zabodavame z 2 metru kolmo do zeme? to snad jen kdyz fakt hodne fouka,ale to dela kazdy a vsude :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.402 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám