file Stopalcovka

Více
10. pro 2012 12:21 #8628 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Stopalcovka
kdyz dam limit 15 lidi na "stopalcovky" tak hold kdo prijde ten mele.
navic klidne si muzu zmirnit cas treba na 7 minut. je to fuk, jde proste o to to zkusit.
kdzy to bude mit uspech, klidne udelam regulerlni stopalcovou soutez.

a ano, SK "Stopalcovky" jsou s motory fakt mimo.tady se snaddrzet nemusime ne?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. pro 2012 06:19 #8636 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Re: Stopalcovka
Jeden hlas z lidu, můj názor je také ponechat vše v duchu F5J, jenom omezit rozpětí. I to jiné bodování nad 200m, které navrhuje Tomáš, je podle mě jakási odlišnost zbytečně navíc.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. pro 2012 19:05 #8666 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Stopalcovka
stoupak.cz/stopalcova-anketa

Anketa ohledně stopalcovek.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. pro 2012 20:07 #8667 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Re: Stopalcovka
A co pravidla ??
První tři varianty pravidel v anketě jsou prakticky totožné, nevidím mezi nimi podstatný rozdíl, naopak mi tam chybí možnost - podle pravidel F5J, pouze omezení rozpětí na 100".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. pro 2012 20:41 #8668 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Stopalcovka
Máš recht.změněno (varianta 2)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. pro 2012 21:01 #8669 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Re: Stopalcovka
Mám návrh na úpravu pravidel z úplně jiného konce... Pokud mluvíme o palcích, když menší kategorie, tak proč 100 palců? Já sám raději létám menší éra, a myslím, že max. 90palců rozpětí je až dost... To je 228cm.

Pro mně je to moc velký skok, před 2 roky létat 180cm RCEJ, a teď to tlačit na 2,5m... A i když se to ze začátku bude létat i s RCEK modely, tak postupem času se to stejně bude tlačit až na 2,5m. Já se osobně zatím budu věnovat RCEK. A doufám, že pro zpestření se podaří napřesrok dát do pravidel i max. dobu chodu motoru, alespoň na 30 sekund...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. pro 2012 21:34 - 18. pro 2012 21:35 #8670 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Stopalcovka
no to je fajn,ale martin bilek treba napriklad prodava RCEK ero s rovnymi 230 cm (ktere bude mit dost lidi)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 18. pro 2012 21:35 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. pro 2012 17:00 - 19. pro 2012 17:05 #8674 od Petr Slezák
Odpověděl Petr Slezák pro téma Re: Stopalcovka
Na rozpětí mám stejný názor jako Radek. Mělo by být max 90in/228cm (nebo jen 80in/203cm), ať to má smysl a není to jen "o něco málo menší" než F5J.

A aby to mělo vůbec smysl, měla by to ve finále být FAI kategorie,
jinak to bude zase nějak po našemu a k ničemu ! Tak se možná zamyslet nad tím jestli raději nějakou kategorii neadoptovat ze světa, kde už něco prověřili v praxi, než mít opět další unikátní pravidla.
Poslední změna: 19. pro 2012 17:05 uživatelem Petr Slezák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. pro 2012 17:17 #8675 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Stopalcovka
nj, ale co Scorpion ? Spirit ? cumulus ? Daidalos 230 ? Daidalos 250?
dva a pul metru neni zas tak moc.
preci jen je to porad male letadlo.

a pokud chcete neco prejimat tak co ? americke ALES ?supr,ale kdo to bude letat s nama?slovaci tezko, nemci tezko, spanele tezko ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. pro 2012 17:41 - 19. pro 2012 17:43 #8676 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Stopalcovka
Pánové neblbněte... Tyhle menší kategorie se vesměs dělají na 100 palců, variantami kolem 90ti palců jen naštvete řadu lidí, kteří buď už RCEK létali s něčím větším anebo chtějí běžně dostupné modely jako Cumulus, Castor z ArtHobby atd.
Když už, tak přemýšlet o dvoumetrovkách, ale nějaké "mezivarianty" mi přijdou jako velmi značná kravina :-(

Poznámku o FAI beru jako pokus o vtip, tohle opravdu nehrozí. Pokud to bylo míněno jako "mezinárodní" s tím, že se to létá i v dalších zemích Evropy, tak pak poměrně jednoznačně vychází 100 palců jako nejpravděpodobnější pro rozvoj, tu a tam jsem zachytil rozjímání o "malých" dvoumetrovkách, při nějakých mezistavech bych se ale dost vsadil o to, že by výsledkem bylo něco "čistě českého".

Zbytek pravidel není zas tak kritický a může se vyvíjet praxí. Vlastně všechny dosud užívané F5J výškoměry umí jak "FAI výšku", tak spínač v nastavené hodnotě, takže je tu vysoká "ochrana investic". Trochu problém je se slovenským návrhem na zachování 2208 pohonu, ale to není pro současné modely RCEK problém (včetně Scorpiony a největších Daidalů), Cumulus je schopen nouzově tohoto osazení taky, problém budou mít jen "Castory" nad kilo, ale já bych se vsadil, že Slováky tento nápad pustí :-) Pro první sezónu ale nebude problém létat obě varianty...
Poslední změna: 19. pro 2012 17:43 uživatelem Tomas Hruby.
Poděkovali: Aleš Krátký

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.455 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám