file Stopalcovka

Více
08. čen 2013 20:11 - 10. čen 2013 12:32 #9833 od Mirek Kotula
Edit od Aleše Krátkého : rozděleno vlákno s Hranicemi a dáno do pravidel Stopalcovek.

Někde jsem zahlédl výsledky ze soutěže kategorie RCEK č. soutěže 614, která byla pořadateli zrušena. Tak to se teda divím, jak můžou být výsledky ze soutěže č.614, když se nekonala? A navíc si někdo výsledky této soutěže vložil do žebříčku? :evil: HA?HA?HAHA. Apríl, už byl!
Poslední změna: 10. čen 2013 12:32 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. čen 2013 07:39 #9834 od Jaroslav Nezhyba
I když je chvályhodná snaha A.Krátkého a spol.uspořádat nějakou náhradní akci za zrušené soutěže v Hranicích,,musím kostatovat,že máš pravdu.Kdyby takto postupovali všichni nadšenci RCEK ,pozbyl by Kalendář 2013 svoji legitimitu a stal by se zbytečný,rovněž tak KleMČR.Tohle je typická ukázka anarchie ,kterou nelze tolerovat.Čili-bylo to přátelské polétání s kamarády podle pravidel RCEK ,ale ne řádná soutěž,která je v Kalendáři 2013.Výsledky tohoto polétání se nesmí započítávat do oficiálního žebříčku pro rok 2013.Pořadatelé této akce si bohužel ani neuvědomili na př.důsledky případné události spojené s poškozením zdraví a movitého majetku účastníků a diváků.Předpokládám,že se podobné Huráakce nebudou opakovat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. čen 2013 13:24 - 09. čen 2013 13:25 #9835 od Aleš Krátký
Chvíli nejsem na netu,a už takové problémy :-D

a teď vážně : Včera jsme pořádali soutěž místo zrušených hranic, a to v kategorii RCEK na Dinoletišti. Když jsme ji odlétali odeslal jsem výsledky na stoupák a SORG automaticky odesílá výsledky i do online žebříčku. No a protože to bylo předvyplněno na hranickou soutěž, tak tam prostě zůstalo číslo soutěže co měla být v Hranicích. To je celé ,a myslím že na objasnění situace by to mohlo stačit předpokládam ?? prostě moje chyba.

Jinak my sice máme "příslibeno a povoleno" od původních organizátoru soutěž presunout, ale klidně to zruším (v žebříčku), neboť by to beztak bylo "papírově nezpracovatelné."

Koho se výsledky v žebříčku (mimochodem neoficálním stoupákovském žebříčku, nikoli svazovém) dotkly, tomu se jménem našeho podniku Katoda Olomóc velmi omlouvám.

Dobrý ?

jinak dneska jsme odlétali Stopalcovky . Výsledky zde

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 09. čen 2013 13:25 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. čen 2013 14:20 - 09. čen 2013 15:02 #9836 od Petr Koláska
Ještě když se vrátím k oné "soutěži" v sobotu:

Chápu, že jsou určitá pravidla, kdy lze a kdy ne uznat soutěž jako oficiální. Fakticky to byla, jak napsal výše Aleš, "administrativní" chyba, že se výsledky zanesly do zdejšího (nikoliv oficiálního) žebříčku. Moc sice nechápu, proč se kvůli toho strhla tato přestřelka, zda někomu tak vadí, že se odlítala soutěž a někdo má body navíc v tabulce, ale budiž. jak jsem napsal, nesplňovala-li po všech stránkách kritéria pro uznání za oficiální, alespoň si mohli kluci zalítat a výsledky stejně nebudou do oficiálního žebříčku zaneseny. Vůbec tady nešlo o nějakou anarchii a pirátské organizování soutěží mimo oficiální kalendář... Jen to byla prostě snaha přesunout oficiálně nahlášenou soutěž na jiné místo, protože na původním nemohla být odlétána. Bohužel, nesplnilo to předepsané postupy (i díky nedostatečné komunikaci), O.K., takže v oficiálním žebříčku být výsledky nemohou. V pořádku.

Co se týče ohrožení zdraví, majetku a pod., bylo by to úplně to samé, jako když by se na letišti sešla parta svazově neorganizovaných modelářů. Takže to s tím opravdu nemá co dělat. Byl by to problém každého jednotlivce. (když soutěž nesplňovala oficiální kritéria, nemohla tím pádem spadat pod svaz a problém ohrožení majetku by byl stejný, jako když mi kluci od nás od vrtulníků omylem přistanou na autě - zatím se jim to díky bohu nepovedlo -- taky je jich tam občas víc než dva a taky nemají žádnou oficiální soutěž, natož průkazku svazu) To asi pravda každému účastníkovi na místě do důsledků nedošlo, ale pochybuju, že někdo jezdí lítat na soutěže s tím, že tady za něj škody hradí pojišťovna (takže po mě potopa) a o dva dny později už jede na louce za barákem s kamarády sám na sebe a o to opatrněji. Soutěže jsou obvykle ale hromadná záležitost (větší riziko) a to, že se pojišťovna uvolila je díky svazu pojistit, je jen plus.
Rozhodně to není ale tak, že v sobotu spáchali pánové na dinoletišti zločin, když lítali hromadně a nebyla to oficiální soutěž. Pokud nebudu požadovat pojistné plnění po svazu / svazové pojistce a nebudu se krýt jakkoliv termínem "oficiální soutěž", můžu si organizovat hurá akcí kolik chci... Pravda, měl bych účastníky a diváky upozornit, že se na tuto akci nevztahuje pojistka svazu a lítají tudíž na vlastní riziko, aby nedošlo k omylu.

Ovšem docela by mě zajímala jedna věc - oháníme se tady oficialitama, tím, jak nesmíme dělat z kalendáře holubník, ale že se nahlášená soutěž zrušila BEZ UVEDENÍ DŮVODU (předpověď počasí typu "asi bude pršet" , nezlobte se na mě, není při její přesnosti důvod zrušit soutěž, to bychom tady na severu neměli odlítánu zatím ani jednu).
TOHLE mi nějak s tím oficiálním postupem a neděláním si z kalendáře ubytovnu opeřenců nejde dohromady! Možná není povinnost tyto důvody uvádět veřejně, stačí je uvést pouze svazu - ale ty soutěže nejsou pro svaz, ty jsou pro modeláře... takže když ne za povinnost, považoval bych to za slušnost.
Poslední změna: 09. čen 2013 15:02 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. čen 2013 17:37 #9839 od Jaroslav Nezhyba
Předem bych chtěl poděkovat organizátorům zkušebních soutěží RCE 100 ! Čím jich bude více ,tím bude poznatků a s tím související i úpravy národních pravidel.Zatím je iniciativa pouze na severu Moravy-kdy se rozhýbají ostatní ?Co se týká nešťastné RCEK -stane se....ovšem za zásadní nedostatek považuji nedostatečnou komunikaci s trenérem RCEK ,případně šéftrenérem.Jinak vysvětlení pořadatelů z Hranic bylo jasné-podmáčená plocha -povinností pořadatele není udat důvod zrušení soutěže-klidně stačilo vyjádření ,které podali hoši z Hranic.To,že se počasí umoudřilo na poslední chvíli je věcí Paní Přírody a ta si naštěstí poroučet nenechá...Mám dojem,že řada LMK pořádně nezná podmínky pojištění své činnosti .Přitom stačí na podzim,nebo začátkem nastávajícího roku,dát do zápisu členské schůze jednoduchou větu:treninková činnost členů LMK začíná od 1.1.2013 a končí 31.12.2013,v době od 8.00 do 21.00 denně.Místa treninkové činnosti jsou modelářské lokality na území ČR,případně soukromé plochy LMK.Tímto je splněna litera pojištění SMČR.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. čen 2013 17:57 #9840 od Aleš Krátký
Tato litera (díky za info) by ale mohla být u všech klubů automaticky psána už na "Svazu". Nepotřebujeme asi dělat papíry pro papíry.

Toto je styl "slevu dostane ten,kdo si o ni řekne" a to není úplně košér, vzhledem k tomu, že svaz je tady pro nás,a né my pro něj :-DDD

ok jinak jak jsem napsal. RCEK bylo děláno na rychlo, a nebyl čas volat trenérum, protože jsme komunikovali s Hraničáky, ti byli první v pořadí.
Jak jsem řekl, je to jedno, pokud to někomu vadí zruším to a basta. co se týka RCE100, tak to bylo luxusní polítání !! pravidla trošku doladíme a podáme na svaz co nevidět.

chtělo by to opravdu více soutěží a ne jen u nás .. je to fakt super, zkuste to :)

Vznikl ale problém : Stalo se u tří lidí, že výškoměr ukázal nulu.
1) Dotyčný měl výškoměr na Y kabel, a neměl zaplé zaznamenávání plynu = přistál a byla nula > připojil k PC, a nebylo označeno nic, pouze graf. Tento soutěžící dostal nulu za let.

2) Dotyčný letěl, přistál a výškoměr ukázál nic (né nulu, ale "----"). Připojil k PC a vyčel výrobcem výškoměru označenou F5J výšku. Tento výsledek byl uznán.

3) Dotyčný letěl let, přistál dříve a chtěl opakovat, ALE nevyresetoval výškoměr a tak po přistání ukazoval nulu (protože to považoval za opakované puštění motoru) . Tento let byl hodnocen nulou.

A teď otázka : je normálně uznatelné ( I NA F5J ) to, že výšku vyčtu z nějakého důvodu na počítači ? Dnes jsme dost váhali jak se k tomu postavit. Do pravidel chceme tim pádem dodat větu typu "Pokud není možno okamžitě zobrazit F5J výšku, lze jej připojit k PC (což je defacto externí zobrazovací jednotka) a pokud je VÝROBCEM VÝŠKOMĚRU JEDNOZNAČNĚ OZNAČENA F5J VÝŠKA, tak ji uznat ? nebo to nulovat pokud to nelze vyčíst přímo na ploše ???? tak a teď prosím o vyjádření zejména Hrubého T. jako trenéra F5J.

Děkuji

Jinak články z obou akcí jsou na lmk.polanka.cz/9-6-2013-rce100-dinoletiste a lmk.polanka.cz/rcek-8-6-2013-dinoklub

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. čen 2013 20:30 #9841 od Aleš Krátký

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. čen 2013 06:32 #9842 od Jan Kubica

Aleš Krátký napsal: Vznikl ale problém : Stalo se u tří lidí, že výškoměr ukázal nulu.
1) Dotyčný měl výškoměr na Y kabel, a neměl zaplé zaznamenávání plynu = přistál a byla nula > připojil k PC, a nebylo označeno nic, pouze graf. Tento soutěžící dostal nulu za let.

2) Dotyčný letěl, přistál a výškoměr ukázál nic (né nulu, ale "----"). Připojil k PC a vyčel výrobcem výškoměru označenou F5J výšku. Tento výsledek byl uznán.

3) Dotyčný letěl let, přistál dříve a chtěl opakovat, ALE nevyresetoval výškoměr a tak po přistání ukazoval nulu (protože to považoval za opakované puštění motoru) . Tento let byl hodnocen nulou.

A teď otázka : je normálně uznatelné ( I NA F5J ) to, že výšku vyčtu z nějakého důvodu na počítači ? Dnes jsme dost váhali jak se k tomu postavit. Do pravidel chceme tim pádem dodat větu typu "Pokud není možno okamžitě zobrazit F5J výšku, lze jej připojit k PC (což je defacto externí zobrazovací jednotka) a pokud je VÝROBCEM VÝŠKOMĚRU JEDNOZNAČNĚ OZNAČENA F5J VÝŠKA, tak ji uznat ? nebo to nulovat pokud to nelze vyčíst přímo na ploše ???? tak a teď prosím o vyjádření zejména Hrubého T. jako trenéra F5J.


Aleši, omlouvám se, že reaguji rychleji než Tomáš, ale podle mě pravidla požadují, aby výškoměr "ukazoval". Takže já bych dal nuly všem.

Kdysi před rokem nebo tak se to řešilo na RCGroups - pokud je výškoměr soutěžícího, je věcí soutěžícího, s čím létá. Ve Španělsku myslím tyto případy ošetřují přímo v pozvánkách poznámkou, že to bude nula, aby se nikdo nehádal. A možná by toto bylo nejlepší zavést i u nás - nechat to na pořadateli, pokud se chce stahováním dat zdržovat, ale já si myslím, že standardně by měla být nula za celý let. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. čen 2013 06:45 #9843 od Aleš Krátký
Nj, ale v pravidlech je psáno "je možno použít externí zobrazovací jednodku. Tu si musí soutĚžící zajistit sám"
Pokud mám svůj ntb (neboli ext. zobrazovací jednotku) tak by se to dálo právě chápat jako OK.

jinak např v Hořicích na F5J byl taky používán počítač pro načtení výšky některých soutežících a let pak normálně uznán. Jde mi tedy nejen o problém v RCE100, ale i v F5J kde toto není vůbec ošetřeno.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. čen 2013 07:11 #9844 od Radim Barč

Aleš Krátký napsal: Nj, ale v pravidlech je psáno "je možno použít externí zobrazovací jednodku. Tu si musí soutĚžící zajistit sám"
Pokud mám svůj ntb (neboli ext. zobrazovací jednotku) tak by se to dálo právě chápat jako OK.

jinak např v Hořicích na F5J byl taky používán počítač pro načtení výšky některých soutežících a let pak normálně uznán. Jde mi tedy nejen o problém v RCE100, ale i v F5J kde toto není vůbec ošetřeno.

Pokud byl NB součástí výškoměru, klidně.
Pouštíme se na velmi tenký led. Možná odtud pramení požadavek na nemožnost restartu motoru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.446 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám