file E-RES

Více
26. říj 2020 18:21 #23550 od Ivo Kulich
Odpověděl Ivo Kulich pro téma E-RES
To by se mi také líbilo... Já bych bral tu čtvrtou variantu nejraději, ale přijet na závody a nevědět jaká varianta se bude lítat, tak to by bylo dobrodrůžo :) Přemýšlím, že si e-res přes zimu nějaké postavím...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. lis 2020 06:25 #23572 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma E-RES
Na RCGroups vyhlašují zimní korespondenční soutěž pro RES - viz www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3...nter-RES-Competition . Když jsem se jim tam pokoušel vetřít s elektrou, tak mě vyhodili :-).

Tak mě napadá, jestli by měl někdo zájem o E-RES korespondenčku a podle jakých pravidel. Mně se nejlépe jeví "jako F5J", ovšem s tím že max. by byla 6 minut a nepokutovaná výška 100 m (tj. do 100 m půl bodu za metr a přes 100 m tři body za metr), ale můžeme se dohodnout i na něčem jiném.

Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. lis 2020 06:31 #23573 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma E-RES
No, to já bych možná zkusil stoupákovskou RCEX :-D, ale někdo už s tím nápadem přišel předemnou Honzo

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. lis 2020 16:12 #23577 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma E-RES
Nevím, Aleši, podle mě se dost lidí těžko směřuje se samotným elektromotorem v čumáku, že by se motor mohl spustit ve vzduchu, to už je na 5x zdrávas a 10x otčenáš (prostě hřích, pokud někdo nerozumí). Takže RCEX ne, ta zůstane na rcex :-)

Zajímalo by mě, kolik lidí prostě přes zimu nelétá (Aleši, udělej anketu ;-)), ale já bych se zbláznil nevyrazit alespoň 2x týdně na louku. A o těch RES se pořád mluví...

Takže jsem to zvážil asi takto:

1) RES nebo E-RES modely dle pravidel ve Sportovním řádu, pro RES gumicuk 15 gumy+100 m šňůry, nebo samotná vlečná šňůra 100 m (pokud se někomu nebude chtít zapichovat kolíky do zmrzlé země a bude mít po ruce vlekaře), pro E-RES 90 m/30 s nastavených na výškoměru.

2) Tři po sobě jdoucí lety, max. je 6 minut; lety musí jít po sobě v jednom dni (tj. když někdo poletí 10 letů za sebou, tak může vybrat třeba 4., 5. a 6., ne ale 4., 5. a 8. let). Za každou sekundu do 360 je jeden bod, za každou přelétanou sekundu se 1 bod odečte.

3) Za přistání do 10 kroků od "čepice" (přistávacího bodu) je bonus 10 bodů, jinak se přistání nehodnotí.

4) Výsledky se píšou sem, počet výsledků od jednoho soutěžícího není omezen, ale počítá se vždy jen ten nejlepší, soutěžní kolo trvá od 28.11.2020 do 1.1.2021, dál se uvidí.

Tak jsem zvědavý, jestli se někdo přidá ;-)

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. lis 2020 08:00 #23582 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma E-RES


Včera jsem to zkusil - zatím neoficiálně, stařičký výškoměr (už ho mám 10 let :-)) jsem nastavil na 90 m/30 s a na vysílači pípák na 6 min a 10 sekund. Bylo skoro bezvětří, když asi na 20 minut vykouklo sluníčko, tak byla i termika. Pro 8 letů (na jednu baterku, každé stoupání 15-20 sekund) jsem ze záznamu výškoměru odečetl doby letů asi 150, 200, 240, 285, 370, 370, 370, 230 sekund.

Takže pro příště vím, že mohu letět 8 letů a že budu potřebovat sluníčko :-).

Hezkou neděli, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. lis 2020 16:04 #23585 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma E-RES
Inspirativni.
Vcera jsem konecne reorganizoval kramy v trupu, na coz jsem se chystal uz asi mesic. Usetril jsem olovo, dostal se na 490g.
Stary ale volny Altis V3+ zatim odolava snaham o naprogramovani. Citajte navod.
Tim to zatim skoncilo.
Dnes by to slo, ale rekli mi, ze se mi nechce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. lis 2020 11:46 - 30. lis 2020 11:48 #23591 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma E-RES
Odpovim sam sobe. Napsal jsem do Bratislavy.
Aktualni verze pro Altis v3 je 2.3.
FW se louduje pomoci programu Firmware Updater 1.0
Vsechen SW mam k dispozici.
Poslední změna: 30. lis 2020 11:48 uživatelem Ivan Horejsi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. lis 2020 12:02 #23592 od Vladislav Plichta
Odpověděl Vladislav Plichta pro téma E-RES
tak dnes v rámci polední pauzy 6 letu s ERES Starmade MK.2. Už podle nového návrhu 90m motoru maximálně. Éro váží 490 gramů. Pohon je Dualsky ten 22,6 mm průměr XM2225EG-23 (1600KV) - super věc :). Z těch 6ti letů 2 x maxo 3 x přes 5 minut a jednou tam fakt nebyl vzduch tak 4 minuty. Parádní polítání vítr max 1 m/s.

Clouseau
aktuálně RES / ERES
bývalý pilot RCV2,RCEA, RCAS a RCEV
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. lis 2020 17:35 - 30. lis 2020 17:39 #23593 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma E-RES
Paráda, Vláďo. Ten nový motor je brutální, skoro až moc na E-RES :-)

Prosím, létal jsi na 6:30 od startu? V pravidlech (2020) je pořád napsáno, že se větroně měří od vypnutí a elektry od vypuštění z ruky, což je trochu diskrepance. Měly by se tedy elektry létat na 6:30 od vypuštění z ruky? Mně to smysl dává.

Ten pásek na křídle je turbulátor? Já ho dneska dal na Slite taky :-)

Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)
Poslední změna: 30. lis 2020 17:39 uživatelem Jan Kubica.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. pro 2020 13:03 #23598 od Vladislav Plichta
Odpověděl Vladislav Plichta pro téma E-RES
Ahoj,
jo mám nastaveno 6:30 timer. a létám do 90 metrů / 30 sec motoru.
Motor je brutální, 5 vteřin ani ne plný plyn a pak tak 60% a jsi v 90 metrech za 26 vteřin.
Éro váží 490 gramů.
A 6:30 od vypuštění z ruky samozřejmě.
V nových pravidlech pro rok 2021 a dál to tak už je, dělal je Radek - šéftrenér s Láďou Aviatorem Buškem, trenérem RES/ERES

Clouseau
aktuálně RES / ERES
bývalý pilot RCV2,RCEA, RCAS a RCEV

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.496 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám