file E-RES

Více
25. úno 2021 14:46 #23768 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma E-RES

Vladislav Plichta napsal: Apropos jaký je rozdíl mezi formou a přípravkem??? :)


Přesně toto by mě zajímalo. Odpověď by měli znát ti, co pravidla tvořili a schvalovali, tj. i Ty :-). Takže, jak to je?

Takový tuhý potah lepený na žebra je pozitivní forma jako hrom, například.

Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. úno 2021 16:41 #23769 od Vladislav Plichta
Odpověděl Vladislav Plichta pro téma E-RES
jj čeština je sqělý jazyk...a český modeláři jsou správný šťouralové.
Fakt nevím... a sypu si popel na hlavu.

Clouseau
aktuálně RES / ERES
bývalý pilot RCV2,RCEA, RCAS a RCEV

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. úno 2021 16:40 - 27. úno 2021 16:41 #23770 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma E-RES
Ahoj Vláďo, upřímně řečeno, mně se vůbec nelíbí český, či vlastně evropský zvyk všechno popisovat "do mrtě", do každého malého detailu. Vede to k tomu, že je pravidlo a k němu na dvou stránkách výjimky. Jenomže, co není uvedené ve výjimkách, je vlastně povoleno. A my jako národ jsme v tomto opravdu dobří, ale hrdý na to moc nejsem, zvlášť v souvislosti s aktuálním bacilem.

Už dlouho existuje funkce tzv. ďáblova advokáta ( cs.wikipedia.org/wiki/Advocatus_diaboli ), kdy se návrh zkoumá z hlediska "všechno je blbě, nebude to fungovat", hledají se chyby a únikové uličky ještě před tím, než se s návrhem vyleze na světlo. (Používám to v práci i pro technické věci a občas to vyplivne zajímavé výsledky.) Doporučoval bych prohnat pravidla nové kategorie (nejen RES) takovým oponentním řízením.


A teď něco úplně jiného. Se Slite jsem byl letos 11x létat, každý výlet je 7-8 letů na jednu baterku do výšky asi 90 m. Na obrázku je četnost nalétaných časů (celkem 83 letů). Z grafu jsou zřejmé dva vrcholy, jeden okolo asi 3.5 minuty, druhý už se blíží k letovému maximu 6.5 minuty. Tedy, když nenarazím na termiku, naletí Slite asi 3 až 4 minuty. Když vezmu průměrnou dobu motoru 15 sekund a dobu letu 3:30, tak model klouže z 90 m 3:15, tj. 0.46 m/s. Pro srovnání, když měřili v FMT AndREaS, tak naměřili 0.33 m/s (ráno, v klidu, s minimem zatáčení). H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)
Přílohy:
Poslední změna: 27. úno 2021 16:41 uživatelem Jan Kubica.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. bře 2021 06:50 #23772 od Vladislav Plichta
Odpověděl Vladislav Plichta pro téma E-RES
s tvým zamyšlením nad pravidly v podstatě souhlasím....
a teď k druhému tématu, to je zajímavý jak děláš tu statistiku a určitě přínosný.
Řekni mi v čem si to píšeš, ukazoval jsi mi to v mobilu, to vím, jen to dávat do něčeho jako zápisník se mi jeví pěkná průda. Máš na to nějakou speciální jednoduchou aplikaci? Díky.

Clouseau
aktuálně RES / ERES
bývalý pilot RCV2,RCEA, RCAS a RCEV

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. bře 2021 14:30 - 01. bře 2021 14:31 #23773 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma E-RES

Část zprávy je pro hosty skrytá. Pro zobrazení celé zprávy se prosím přihlašte nebo registrujte.
Zklamu Tě, Vláďo = průda, do mobilu si to píšu jako na papír, doma přeťukám do excelu. Když já nemít mobil služební, tak bych si svůj asi ani nepořídil, takže s apkama na mě nechoď :-)

Dneska jsem nalétal z 8 startů 5 maxů, fakt mám pocit, že pevná vypínací výška vede k soutěži k přistávání (což mi moc nešlo, furt přelétávám čas).

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)
Poslední změna: 01. bře 2021 14:31 uživatelem Jan Kubica.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2021 13:11 #24320 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma E-RES
Tady res.cz/2021/08/30/co-plkal-trener-po-soutezi-v-horine/ se píše, že RES budou od příštího roku mezinárodní a také, že návrhy na úpravu pravidel ERES se mají předložit do konce září prostřednictvím šéftrenéra. Přiznávám se, že jsem líný hledat, kdo je trenérem a šéftrenérem této kategorie, můžete mi prosím poradit? Radek N.?

Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2021 14:13 #24321 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma E-RES
S tím šéftrenérem je to moc dobrá otázka , je to trochu na pomezí větroňů a elekter. Ale vypadá to, že hlavně po nástupu mezinárodních pravidel pro "špagátové RES" by ERES měla být vyloženě pod elektro, tedy Radek Novotný.
Trenér je (snad) V. Plichta pro ERES a L. Bušek pro RES.

Pokud máš nějaké inteligentní návrhy na ERES, tak když to pošleš na tuto trojici, tak se toho určitě někdo ujme...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2021 15:05 #24322 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma E-RES
Ahoj Tomáši,

podle svazmodelaru.cz/klem/organizace/odborne-komise/ (dole je odkaz na excel s funkcionáři) je ERES úplně v luftě (což nemusí být pro model letadla tak špatné :-))., o ERES v tom seznamu není zmínka. Z rozhovoru s Radkem jsem jednou nabyl dojmu, že to nějak dostal na starosti bez diskuse, ale jistý si nejsem.

Jestli mám inteligentní návrhy, to musí posoudit jiní, ale už jsem to v létě sepsal včetně zdůvodnění tady - www.rcex.cz/?p=6295

Obecně, zkrátit pracovní čas na 7 minut, létat s F5J výškoměrem s penalizací výšky nad 90 m a vyhodit finále.

Dodatečně mě napadá, že pokud budou RES mezinárodní, tak na definici modelu bych se jen odkázal na FAI pravidla, bez úprav. Stejně tak na výškoměr a F5J.
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2021 15:32 #24323 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma E-RES
Ahoj,

Trenérem RES i ERES je Láďa Bušek.
Návrhy doporučuju podávat prostřednictvím trenéra tedy jeho.
Pokud bude návrh smysluplný, tak bude podstoupen k diskuzi pracovní skupině elektrovětroňů, a v případě jeho potvrzení/podpory bude prostřednictvím šéftrenéra (já) předložen ke schválení předsednictvu svazu.
Termín je, jak již bylo zmíněno, do konce září.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2021 18:42 #24327 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma E-RES
Děkuji Radku. Návrhy jsem sepsal a poslal emailem Ládovi, i Tobě pro informaci. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.456 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám