file E-RES

Více
25. úno 2021 14:46 #23768 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma E-RES

Vladislav Plichta napsal: Apropos jaký je rozdíl mezi formou a přípravkem??? :)

Přesně toto by mě zajímalo. Odpověď by měli znát ti, co pravidla tvořili a schvalovali, tj. i Ty :-). Takže, jak to je?

Takový tuhý potah lepený na žebra je pozitivní forma jako hrom, například.

Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. úno 2021 16:41 #23769 od Vladislav Plichta
Odpověděl Vladislav Plichta pro téma E-RES
jj čeština je sqělý jazyk...a český modeláři jsou správný šťouralové.
Fakt nevím... a sypu si popel na hlavu.

Clouseau
bývalý pilot RCV2,RCEA a RCAS
aktuálně RES / ERES / RCEV

Více
27. úno 2021 16:40 - 27. úno 2021 16:41 #23770 od Jan Kubica
Ahoj Vláďo, upřímně řečeno, mně se vůbec nelíbí český, či vlastně evropský zvyk všechno popisovat "do mrtě", do každého malého detailu. Vede to k tomu, že je pravidlo a k němu na dvou stránkách výjimky. Jenomže, co není uvedené ve výjimkách, je vlastně povoleno. A my jako národ jsme v tomto opravdu dobří, ale hrdý na to moc nejsem, zvlášť v souvislosti s aktuálním bacilem.

Už dlouho existuje funkce tzv. ďáblova advokáta ( cs.wikipedia.org/wiki/Advocatus_diaboli ), kdy se návrh zkoumá z hlediska "všechno je blbě, nebude to fungovat", hledají se chyby a únikové uličky ještě před tím, než se s návrhem vyleze na světlo. (Používám to v práci i pro technické věci a občas to vyplivne zajímavé výsledky.) Doporučoval bych prohnat pravidla nové kategorie (nejen RES) takovým oponentním řízením.

A teď něco úplně jiného. Se Slite jsem byl letos 11x létat, každý výlet je 7-8 letů na jednu baterku do výšky asi 90 m. Na obrázku je četnost nalétaných časů (celkem 83 letů). Z grafu jsou zřejmé dva vrcholy, jeden okolo asi 3.5 minuty, druhý už se blíží k letovému maximu 6.5 minuty. Tedy, když nenarazím na termiku, naletí Slite asi 3 až 4 minuty. Když vezmu průměrnou dobu motoru 15 sekund a dobu letu 3:30, tak model klouže z 90 m 3:15, tj. 0.46 m/s. Pro srovnání, když měřili v FMT AndREaS, tak naměřili 0.33 m/s (ráno, v klidu, s minimem zatáčení). H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
Přílohy:
Poslední změna: 27. úno 2021 16:41 uživatelem Jan Kubica.

Více
01. bře 2021 06:50 #23772 od Vladislav Plichta
Odpověděl Vladislav Plichta pro téma E-RES
s tvým zamyšlením nad pravidly v podstatě souhlasím....
a teď k druhému tématu, to je zajímavý jak děláš tu statistiku a určitě přínosný.
Řekni mi v čem si to píšeš, ukazoval jsi mi to v mobilu, to vím, jen to dávat do něčeho jako zápisník se mi jeví pěkná průda. Máš na to nějakou speciální jednoduchou aplikaci? Díky.

Clouseau
bývalý pilot RCV2,RCEA a RCAS
aktuálně RES / ERES / RCEV

Více
01. bře 2021 14:30 - 01. bře 2021 14:31 #23773 od Jan Kubica

Část zprávy je pro hosty skrytá. Pro zobrazení celé zprávy se prosím přihlašte nebo registrujte.
Zklamu Tě, Vláďo = průda, do mobilu si to píšu jako na papír, doma přeťukám do excelu. Když já nemít mobil služební, tak bych si svůj asi ani nepořídil, takže s apkama na mě nechoď :-)

Dneska jsem nalétal z 8 startů 5 maxů, fakt mám pocit, že pevná vypínací výška vede k soutěži k přistávání (což mi moc nešlo, furt přelétávám čas).

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
Poslední změna: 01. bře 2021 14:31 uživatelem Jan Kubica.

Vygenerováno za 0.913 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

hawk

dnz

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám