× Soutěže v roce 2013

file MČR RCEK Hořice 7-8.9.2013 - Propozice, přihlášky

Více
10. zář 2013 06:59 - 10. zář 2013 07:29 #10627 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Re: MČR RCEK
V sobotu to bylo super, větřík byl, ale s termikou to bylo fajn,... se divím, že sis toho nevšimnul... :)

Článek je hezký. Jak potom dodáváš, že sis u našich motorů připadal jak Alenka v říši divů, tak jen přeberu vývoj motorů, jak šel chronologicky.

Před rokem i dvěma jsme si na Moravě připadali úplně stejně, když jme měli běžné Power HD, Axi, Turnigy, Dualsky, a jiné normální motory, a vy jste už procházeli šílící vlnou s vyššími KV s motory Mega, KEDA, atd., atd... Akorát že už jste mezitím přišli na to, že to může začudit, a spadla klec...
No my tady "vod Prahy" jsme blbli až teď, protože teprve dostáváme ty zkušenosti, které vy už máte z minula. Toto vše bylo umocněno skutečností, že letos zabíjecí (...ne/úmyslně...?) změna formulace pravidel RCEK (pro mne Jirko změna stále tak nějak nepochopitelná a neodůvodněná...) umožuje úpravy motrů a tím i jejich možné převíjení.

S tím začli ihned experimentovat nejen Pačáci, ale i vodpražáci. A když jsme se dostali hned z jara na soutěž, kde se díky ultrasilnému motoru začali prosazovat a v kolech nakládat Vláďa Čermák a Pepa Macek, nezbylo nám než začít blbnout, a snažit se trendu vyrovnat vlnou čudících experimentů. A to obzvláště na MČR, které je za rok jen jednou... B) Nicméně si myslím, že výkon motorů se po experimentech opět ustálí na rozumné hodnotě.

Vždyť z první trojky na MČR měl MEGA čuďák jen Luďěk, a Petr s Radimem se prosadili na medaile s běžným sériovým motorem s KV 1800, a asi nejvýkonnější motor Pepy Macka stačil jen na 19. místo...
Poslední změna: 10. zář 2013 07:29 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 07:02 - 10. zář 2013 07:07 #10628 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: MČR RCEK

Radek Novotny napsal: V sobotu to bylo super, větřík byl, ale s termikou to bylo fajn,... se divím, že sis toho nevšimnul... :)

to vis, takovy jsem ja :) ja si termiky vsimnu jen,kdyz je jako vrata od stodoly.
jediny kdo tam snad smysluplne krouzil byl perak, dva novotnaci a ja v klesaku.+ par dalsich, co spadli k zemi a tocit MUSELI. (no a par dalsich, ale nebylo jich mnoho)

to je fuk, proste to bylo padaci,at rika kdo chce co chce :) co jineho taky cekat v zari zeano?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 10. zář 2013 07:07 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 07:23 #10629 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Re: MČR RCEK
Aleši, hezky píšete o MČR RCEK jako o propagaci RCE1, ale otevřeně, jak by v neděli asi vypadalo finále výškoměrů? Naprosto stejná padací soutěž, akorát by šlo o to, kdo namastí body na lépe trefené vypínací výšce kolem 200 metrů, následně by tato termická kategorie byla opět pouze o padání a přesnosti přistání, a následně by vyhlášení výsledků nebylo až tak moc o pilotním umění, ale spíše by připomínalo losování matesa... ;)
Rozdíl by tu ještě jeden byl, lety by trvaly kolem 3 minut, takže bychom už obědvali doma... ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 07:40 #10630 od Jaroslav Kuba
Odpověděl Jaroslav Kuba pro téma Re: MČR RCEK

Radek Novotny napsal: Aleši, hezky píšete o MČR RCEK jako o propagaci RCE1


Možná to tak vyznívá, ale já psal jen o tom co jsem 2 dny poslouchal. Možná jsem více nakloněný pro RCE1, ale RCEK zánik nepřeji.
Klidně ať se létá dál. Já svým rozhodnutím nic moc nezměním.

Radek Novotny napsal: ale otevřeně, jak by v neděli asi vypadalo finále výškoměrů? Naprosto stejná padací soutěž, akorát by šlo o to, kdo namastí body na lépe trefené vypínací výšce kolem 200 metrů, následně by tato termická kategorie byla opět pouze o padání a přesnosti přistání, a následně by vyhlášení výsledků nebylo až tak moc o pilotním umění, ale spíše by připomínalo losování matesa... ;)
Rozdíl by tu ještě jeden byl, lety by trvaly kolem 3 minut, takže bychom už obědvali doma... ;)


Toto je jasné a nikdo z nás si nemyslí že na nědělním finále by díky výškoměru bylo něco jinak. Ale třeba celou sobotu by soutěž vypadala úplně jinak. Myslím si že i při F5J by spousta pilotů přeletěla 200m i s vědomím bodové ztráty doufajíc že si to napadají a něco se jim vrátí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 07:50 #10631 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: MČR RCEK
Radku tímto argumentuješ poměrně často "když nic není, tak RCE1 je padací soutěž jako RCEK". Ano to máš pravdu, akorát s pár ALE
1) nediskriminoval bys lidi,co nemají speciální hořící motor
2) nediskriminoval bys lidi co už tak dobře nevidí, a přes to jsou třeba vinikající piloti
3) a to největší ALE a to, že se máme bavit o tom co jiného by bylo, když "něco ve vzduchu JE". Obrať myšlení a uvidíš, proč se tak snažíme.

Koneckonců sobota by byla naprosto vzhůru nohama kdyby kdyby ...

RCEK je fajn, ja to nikomu neberu, všeci to tu létáme roky, ale hold pár lidí už se to prostě nelíbí (pochybuju že teba baví pořád kupovat a motat motory pche)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 08:06 #10633 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Re: MČR RCEK
Omlouvam se za svoji zatvrzelost. Vetrone se mi (přes moje neumeni ale na to uz mam pravo) zkratka libi a je mi celkem jedno, podle kterých pravidel budu letat.
Co se mi ale naprosto prici, je neochota fundovane diskutovat o moznostech rozumných uprav stavajicich pravidel. Asi 80% práce subkomisi FAI jsou upravy pravidel. Co je na tom zlého?
Sam vidim pro upravu EK hned několik moznosti. Balon je ovšem na komisi F5.

Výsledkem dlouholeteho unáhleného reseni "tohle je spatne, tak udelame novou kategorii" je skutečnost, ze uz mame E7,EJ, EK, EN, EO. A F5J. To uz je šest. Celkem se nedivim jiste neochote svazu zavadet zase novou (sedmou) kategorii. Proti stopalcovkam s vyskomerem nic nemam, ale chybi mi tady diskuse a koncepce vůbec.
Ted se spravedlivy hnev pracujícího lidu obratil proti EK. A co ty další narodni kategorie? Ty nevadi?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 08:17 #10634 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: MČR RCEK
Ivane tady ale neslo jinak. Kdyz se objevil nazor na zmutovani RCEK (nebo RCEJ) tak to byl ohen na strese. Za to fakt ja nemuzu.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 08:29 #10635 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Re: MČR RCEK
Alesi, to nebylo nic osobního a uz vůbec ne vuci Tobe B)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 08:59 #10638 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: MČR RCEK
Já si ve své reakci k pravidlům RCE1 ve zmíněné "komisi" na přemíru kategorií poukázat dovolil a nadhodil jsem, jestli by náhodou nebylo na místě tu a tam něco zrušit (nebo novou kategorii udělat radikální změnou současné, to je to samé). Ovšem za tuto "drzost" jsem to pěkně schytal, jak si vůbec představuji někomu na něco sáhnout...
Tak fakt nevím jak na to reagovat, s ohledem na svou prakticky plnou koncentraci na F5J se o tomhle prostě nemám sílu dohadovat. Ale stejně jako Ivan si myslím, že ta současná situace není nejšťastnější :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 09:39 #10639 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Re: MČR RCEK
Hele Tome, silně přeháníš. Nikdo po tobě nešlapal, já jsem jen zastával názor, který koresponduje i se zažitou praxí KLeM ČR a to, že pokud je aspoň minimální počet soutěží (3) v dané kategorii v kalendářním roce, tak ta kategorie běží dál. Viz např. současná zkušenost s RCVS. Znovu opakuji už asi po sté, že nemám žádný kredit na to, abych zítra vyhlásil konec "plechovek" nebo "káček".

Zrovna tak si nedovedu představit tu zmiňovanou konverzi pravidel např. RCEJ na výškoměry (opět po sté). Jak to chcete konvertovat? Vždyť je v tom všechno jiný - motor, baterky, eroplán, letové okno a co víc, celá filozofie nové kategorie je úplně o něčem jiném. Dobře to udělali kolegové na Moravě, protože "založili" novou kategorii a opět opakuji, je mi fuk, kolik bude elektrokategorií. Chtěl bych slyšet opravdu fundovaný názor na to, komu vadí, že tady žijou ještě třeba "plechovky". Soutěžákovi, který lítá výškoměry, tak kazí spaní "plechovky". No to je na tom fakt blbě.

Ad RCEK. Pokud se dobře pamatuji, tak z pravidel byla vypuštěna jen poznámka o obchodní síti. A že motory hoří? Jak říkáme my Češi - cest la vie.
Poděkovali: Aleš Krátký

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.366 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám