× Soutěže v roce 2013

file MČR RCEK Hořice 7-8.9.2013 - Propozice, přihlášky

Více
10. zář 2013 11:32 #10640 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: MČR RCEK
Ano, v podstatě jsem podobný "morální argument" sám použil na podporu stopalcovek - jakým právem by to vlastně mohl SMČR zamítnout, když o tuto kategorii je evidentně větší zájem než o několik již existujících :-)

Jen jsem si následně dovolil nadhodit dotaz ve smyslu, kam až budeme takto s počtem kategorií pokračovat a je-li to opravdu zdravý stav (ony stopalcovky nemusí být a asi ani nebudou poslední "novinka")... A sorry, ale reakce ve smyslu, že podobná diskuse prostě nepadá v úvahu, se mi moc nezamlouvala :-( Vůbec jsem nenavrhl nějaké bezprostřední rušení, k tomu by byla cesta delší (pokud by na to vůbec došlo), spíš jsem zkusil trochu nahodit téma, zda je toto úplně v pořádku. No asi je...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 11:36 #10641 od Petr Semerák
Odpověděl Petr Semerák pro téma Re: MČR RCEK
No co se týče dalšího pokračování kategorií elektrovětroňů, nestálo by za to udělat nějakou anketu, co kdo bude (plánuje) příští rok létat? Blíží se termín odeslání soutěží do kalendáře a asi by bylo účelné pořádat soutěže pro co největší počet lidí. Pokud se v severovýchodních Čechách najdou celkem 3 příznivci výškoměrů, asi tam moc soutěží nebude. Naopak bude někdo létat příští rok Jéčka, Enka, Káčka a jinde než v SV Čechách?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 11:41 #10642 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Re: MČR RCEK
Ještě se vrátím k poznámce Ivana Hořejšího v níž zmiňuje komisi F5. Jen doufám, že neprozradím žádné státní tajemství :( , ale jak už jsem zmínil v Hořicích, tak oficiálně taková komise neexistuje. Asi je to špatně, ale pokud bylo třeba, tak se "věci" řešily třeba pomocí konference v el. poště za účasti "malých" trenérů. Při tom se automaticky předpokládalo, že "jako hrající kapitáni" máme dostatečný přehled o dění v našich kategoriích a zároveň i dostatečnou dávku zodpovědnosti např. při nějakém zásadním rozhodování - typicky tvorba nových pravidel.

Mnou naznačená hierarchie - šéftrenér elektroletu - "malí" trenéři pro jednotlivé kategorie - jasně naznačuje, jaké asi jsou v té dané kategorii pravomoce.

Když to vezmu reálně, tak určitě 90% soutěžáků, to co jsem napsal, nezajímá. Proč taky. Létají a jsou dobří, tak co řešit. Zbylých 10% má průběžně připomínky, které jsou někdy hodně od věci a nezabýváme se jimi. Pokud má připomínka náznak reálného řešení, tak se o ní diskutuje, ale bohužel to většinou končí na tom, že např. monotyp motoru do pravidel neprojde (u nás neexistuje zvýhodnit jednu firmu i když v jiných kategoriích SMČR to tak je), zrovna tak jakékoli omezení motorového času, popř. penalizace za tento čas povede k nadupaným motorům, atd.
Asi jediným (v současné době) řešením jsou výškoměry a proto do nich pojďme i v Čechách, vždyť jde o budoucnost našich dětí (a seniorů)!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 11:54 - 10. zář 2013 11:55 #10643 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Re: MČR RCEK
Tome, ještě ke tvým poznámkám.
Jen jsem si následně dovolil nadhodit dotaz ve smyslu, kam až budeme takto s počtem kategorií pokračovat a je-li to opravdu zdravý stav
Přiznávám, že se na tohle nepamatuji, ale vím určitě, že by se určitě diskutovat dalo, ale nebyl žádný návrh na řešení. Jen konstatace, že je kategorií moc, no nevím. :(

Vůbec jsem nenavrhl nějaké bezprostřední rušení, k tomu by byla cesta delší (pokud by na to vůbec došlo), spíš jsem zkusil trochu nahodit téma, zda je toto úplně v pořádku. No asi je...
Tak z tohodle jsem teda jelen. Asi to napíšu blbě, ale rušit nechceš, přitom pochybuješ o počtu el. kategorií. No dobře, ale co teda dál. Já už jsem pomalejší a fakt mě žádné řešení nenapadá. ;)

Jsem úplně zapomněl. Pro Petra Semeráka. Anketa - dobrý nápad. :ohmy:
Poslední změna: 10. zář 2013 11:55 uživatelem Jiří Veselovský.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 12:02 #10644 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: MČR RCEK
OK anketu můžeme udělat ala styl co je teď "stoupákovská anketa"

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 13:03 #10645 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Re: MČR RCEK
Když uz, tak budoucnost patri aluminiu. Na to pozor !

Ten velky počet kategorii: Jak se to vezme. Organy to nemaji moc rady. Roste agenda, pokud jsou nejake dotace, mají s tim praci a nakonec nedostane nikdo nic. A pro zavodaky je jiste zabavnejsi, když se sejde vic lidi na jedne akci, nez 5x par kusu.

Podle sve zkusenosti jsem opravdu netusil, ze F5 nefunguje ani teoreticky. My v F1 jednak komunikujeme elektronicky, jednak se snažíme alespoň jednou do roka sejit. V poslední době se to sice moc nedarilo diky jistym nepriznivym okolnostem, ale zrovna v těchto dnech jsme si tento spolecny zajem zase potvrdili. Kluci z Moravy byvaji na podzim na závodech na Rane a zbytek prijede.

Anketa je dobry napad, diky Petre.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 13:43 - 10. zář 2013 13:55 #10646 od Vladimír Čermák
Odpověděl Vladimír Čermák pro téma Re: MČR RCEK
Pokud má mít anketa smysl, je potřeba, aby anketu nevyplňovali jednotlivci, ale z každého klubu fundovaná osoba předala stanovisko za své členy. Ne všichni soutěžáci čtou Stoupák, natož aby se přiměli se zde projevit. Navrhuji tedy, že zástupce z každého klub zapíše do ankety : např. Za LMK N.Paka má zájem o kategorii RCEK 12 lidí, o RCEJ 5 lidí .....atd
Výsledkem bude, že v jednotlivých regionech se budou moci pořádat soutěže v žádaných kategoriích s jistě hojnou účastí. :unsure:
Poslední změna: 10. zář 2013 13:55 uživatelem Vladimír Čermák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 13:53 #10647 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: MČR RCEK
no nevim, to uz zavani ukolem,a tem se vetsinou lidi vyhybaji ... na stoupak chodi denne (ted,kdyz je dobre obdobi) cca 250 unikatnich lidi. to mi pripada vice nez 100% soutezaku tak nevim zda je to nutnost ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 13:53 #10648 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: MČR RCEK

Vladimír Čermák napsal: Pokud má mít anketa vypovídající schopnost, je potřeba, aby z každého klubu fundovaná osoba předala stanovisko za své členy. Ne všichni soutěžáci čtou Stoupák, natož aby se přiměli se zde projevit. Navrhuji tedy, že zástupce z každého klub zapíše do ankety : např. Za LMK N.Paka má zájem o kategorii RCEK 12 lidí, o RCEJ 5 lidí .....atd
Výsledkem bude, že v jednotlivých regionech se budou pořádat soutěže v žádaných kategoriích s hojnou účastí. :unsure:


Vláďo, už jsem to chtěl napsat dříve - bylo by fajn, kdybys napsal nějakou delší reakci právě ty... On totiž osud RCEK opravdu závisí tak z 80ti procent na Nové Pace - pokud budete pokračovat, tak se prostě létat bude a ostatní si mohou kecat co chtějí. Ovšem pokud by i u vás převládl názor, že tudy cesta nevede, jak naznačoval třeba příspěvek tvého klubového kolegy Muhla, tak je prostě s dnešní RCEK konec. A je zase do jisté míry závislé na vás, zda by to vedlo k přechodu na alti anebo na nějaké mírnější úpravy.
Bylo by docela fajn, kdyby z Paky (a okolí) zazněl jasný hlas. A poznámka - popravdě pokud byste se i vy klonili k výškoměrům, tak pak by mi ale opravdu přišlo jako legitimní otevřít téma přímé transformace RCEK na stopalce bez vzniku nové kategorie. Omlouvám se, pokud to vyznívá jako snaha "hodit to na tebe, resp. na Paku", ale prostě máte soutěžících nejvíce, tak asi máte plné právo na velmi silný hlas...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. zář 2013 14:02 #10649 od Vladimír Čermák
Odpověděl Vladimír Čermák pro téma Re: MČR RCEK
Jasně, stanovisko LMK N.P. bude známo po plánované konferenci v nějaké packé hospůdce během 14 dní. :blink:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.378 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám