file Aegea II

Více
03. bře 2010 18:34 #1383 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II

Jan Kubica napsal: Petře, blahopřeji k záletu. Je to nádherný model a už se těším, až ho v Dehtárech uvidím "na živo". H.

Děkuji, doufám, že ho do té doby nerozbiju ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. bře 2010 21:52 #1387 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
No tak osadené zhruba naladené a pripravené k prvému letu, podla počasia možno v nedelu, váha komple naloženého modelu sa zastavila na 610g treba ešte na budúce niekde ušetriť . :o
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. bře 2010 21:27 #1388 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Tak dnes som bol zalietať môj nový Spirit, keď som prišiel na letisko troška pofukovalo a prvý let z nezalietaným modelom je vždy sters, ešte raz som skontroloval výchylky a najprv som ho len hodil z ruky. Prvé nastavenie na hrubo celkom pekne sadlo tak poďme na to s motorom. Stúpanie nebolo nič moc vzhľadom na to že som mal voľný len Turnigy 1350 ot. Model ma ale prekvapil klzom a hlavne veĺmi dobrou prenikavosťou proti vetre. Viem že prvý let ešte nič neznamená a hodina pravdy bude na súťažiach ale prvý pocit som mal dobrý. Zajtra nahodím aj výškomer a začnem trocha aj merať dúfam že nebude tak fúkať.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2010 09:55 #1390 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Ešte nejaký graf z dnešného ranného letu. Zatial letové prejavy spokojenosť, bude to treba, ale ešte otestovať v rôznom počasý a hlavne po súťažiach :cry:
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2010 10:29 #1391 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Krasný stroj :) Koukám, že u vás už máte pokoj od sněhu a tady zase napadnul :cry:
Jinak k tomu stupání. Já mám v Allegru (595 gramů) TGY 2209/28 (1050kv) a vrtuli 13x8. Odběr tak po 15 s 14A, cca 102W, 4150 otáček a stoupavost nějakých 3,8 m/s. Do Aegea II (640 gramů) jsem dal pro první let na zkoušku ten samý motor a vrtulku 10x6. Odběr 11,5 A, 85 W, otáčky 6200. Stoupavost přes cca 3,7 m/s.
Ty údaje jsou sice měřený watmetrem a otáčkoměrem z HC za pár šupů, ale motor s malým kv a velká vrtule asi nebude to pravé :) Už tam mám namontovaná TGY (1650kv), tak uvidíme. Ale vzhledem k počasí to nebude dří jak za týden.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2010 11:49 #1392 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Ja tam mám Turnigy 1350 ot a vrtuľu 12/6,5 odber je cca 17A ale baterky mám už jazdené jednu sezónu tak už sú troška slabšie, prvý let to stúpa tak cca 6m ale to je ešte slabé muím objednať ešte 1900 ot a vtedy to pôjde tak okolo 9m.
Dnes tu máme super po snehu ani chýru a termika všade lietajú aj dvere ak by si dal RC :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2010 16:19 #1393 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Aegea II
Karol, moc hezký model (tedy až na to véčko vzadu ;) ). Prosím, co tam máš za profil?

Termiku závidím, u nás pořád zima a vítr, tak jsem byl dneska alespoň svahovat - 1/2 hodiny na 10s motoru :lol: H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2010 18:29 #1395 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Je tam AG25, čo máš voči véčkovým chvostom :mrgreen:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2010 12:48 #1421 od pavol polonec
Odpověděl pavol polonec pro téma Aegea II
na turniga 1350kV som vesal vrtule aeronaut na tramci 34mm 11/7 a 12/6,5 stupavost s dobrymi acu(zippy a hyperion G3) cez 7m/s
ten isty model s turnigy 1900kV s tymi istymi acu na tramci 34mm s 10/6 cez 10m/s v priemere spickovo 12m/s
grafy su k dispozicii

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2010 13:51 #1422 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Len aby to číňan zas dobre namotal tie motory, lebo posledne to bola len nálepky 1900ot. :lol: a čudovali sme sa že prečo to stúpalo horšie ako z 1050ot.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.407 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám