file Aegea II

Více
10. bře 2010 20:48 #1462 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Já to udělal takhle:
1) dvě vrstvy 23gr. tkaniny, výztuž jsem nedával a zatím to drží v pohodě.
3) Křídélka a klapky mám zavěšené na pásku monofilu, pásek je mezi vrstvama tkaniny, tzn, sklo, monofil, sklo
4) osobně mám "odpor" k lepení serv, mám je šroubované na hranolky balsy

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. bře 2010 21:22 #1463 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
1. Dávam tam jednosmerný uhlík, ale ak ho tam nedáš nič sa nestane.

2. Skúšal som dávať bielu farbu do epoxidu /pigment/, ale len raz neviem neosloviloma to, dá sa nastriekať na naseparovaný durofol farba, ale rátaj z nárastom hmotnosti určite takých min 20g.

3. dávam odrhávaciu tkaninu trocha mi tam robí malý hrbček naozaj malý n najlepšie by bolo použiť kevlar dáš len jednu vrstvu a nemusíš dať odrhávačku.

4. serva lepím

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. bře 2010 21:51 #1464 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Aegea II

Karol Chyba napsal: 3. dávam odrhávaciu tkaninu trocha mi tam robí malý hrbček naozaj malý n najlepšie by bolo použiť kevlar dáš len jednu vrstvu a nemusíš dať odrhávačku.

OK, na fotkách je vidět ten světlý pruh pásky, napoprvé jsem si toho nevšiml.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. bře 2010 17:04 #1498 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Tak jsem to dneska po práci šel zkusit. Protože při zemi foukalo okolo 5 m/s, tak to zase na nějaký seřizování nebylo, ale docela mě překvapilo, že tomu vítr moc nevadil, pořád to bez sebemenšího potlačení či "naklapkování" v pohodě letělo proti větru :D Byl to první let s motorem Turnigy 28-26 1650kv, vrtule 10x6, baterky rok staré, nabité před 20 hodinami. Na vysílači jsem měl nastavený čas 30s a výšky v pohodě 200m, takže i při letovce 640 gr to stoupá skoro 7m/s!!!!! Graf je z druhé sady accu (nějaký Hi-model), kvůli zimě už jsem se o nějaké časy nesnažil, spíš jsem šteloval butterfly.
Zatím naprostá spokojenost :lol: :lol: :lol: :lol:
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2010 09:24 #1499 od pavol polonec
Odpověděl pavol polonec pro téma Aegea II
este ked das 1900kV uvidis dalsi rozdiel :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2010 12:34 #1500 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Aegea II
a to ses snazil i neco nalitat (jako ze jsi letel rovne,a ne dolu potlaceny) ,nebo jsi proste jen tak padal vicemene kvuli zimy rychle k zemi ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2010 17:23 #1501 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Aegea II

Petr Jeremiáš napsal: ... Byl to první let s motorem Turnigy 28-26 1650kv, vrtule 10x6... při letovce 640 gr to stoupá skoro 7m/s!!!!!

Motor 1650kv jsem zkoušel s vrtulí 12,5x6. Při 580gr to stoupalo přes 8m/s, ale jak píše Palo - 1900kv a vrtule 10x6 je o kus lepší.

Jinak samozřejmě tiše závidím, že už všichni začínáte lítat. Já dnes dostal balík od Havla, když to dobře půjde, tak o víkendu zkusím upatlat na zkoušku první půlku motýla...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2010 19:06 #1502 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II

Aleš Krátký napsal: a to ses snazil i neco nalitat (jako ze jsi letel rovne,a ne dolu potlaceny) ,nebo jsi proste jen tak padal vicemene kvuli zimy rychle k zemi ?

No u mě se moc nepozná, jestli jsem se snažil a nebo nesnažil :)
Tak přikládám záznam z dneška, to jsem se "trochu" snažil :) Nejsem žádný extra pilot a navíc jsem skoro 30 let létal s pultem, pultovku jsem v zimě prodal a tohle je vlastně teprve třetí létání s T8FG. A žádný pult, když palcovka, tak jen držet v rukou :) No a navíc tenhle stroj létá "trošku" jinak než moje dosavadní papíráky, reaguje hned a prostě každý blbý pohyb knyplu je na letu hned vidět ( a že jich tam bylo :cry: ). Opadání v rovnym letu je zatím okolo 0,5 m/s (zkusil jsem pár úseku tak ve 20-30 m), ale ještě to chce trošku poštelovat a určitě by nějaká setinka šla srazit.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. bře 2010 09:05 #1562 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Aegea II
Sice se zpožděním, ale přeci jen jsem se konečně dopracoval k prvním kouskům. Měl jsem z toho trochu obavy, ale samotného mě překvapil celkem dobrý výsledek. Na fotkách jsou obě půlky motýla v surovém stavu hned po vyloupnutí "z formy".

[attachment=2:2xfyfurv]<!-- ia2 -->P3260089.JPG<!-- ia2 -->[/attachment:2xfyfurv]
[attachment=1:2xfyfurv]<!-- ia1 -->P3260090.JPG<!-- ia1 -->[/attachment:2xfyfurv]
Trochu jsem experimentoval, použil jsem bílý pigment a na spodní straně ještě barevné pruhy (autolak ve spreji nastříkaný na separovaný durofol). Hmotnost 25g při ploše 4,8dm, určitě bych dokázal ušetřit, ale jsem spokojen. Trochu vystupuje monofilová páska závěsu kormidla, příště ji zkusím lépe zapustit.

[attachment=0:2xfyfurv]<!-- ia0 -->P3260088.JPG<!-- ia0 -->[/attachment:2xfyfurv]
Ještě pro informaci vakuovací sestava. Odsávačka, kterou kamarád v nemocnici zachránil před sešrotováním (super přístroj, vypadá jako vyrobený pro modeláře, stačilo vyměnit zpuchřelé hadičky a doplnit zpětný ventilek), 20L demižon jako zásobník podtlaku (takto stačí za 24 hodin pouze 4x zapnout odsávačku).
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. čen 2010 20:49 #1973 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Tak po dlhej dobe prikladám foto nového SPIRITU, ke´dže prvý už kúpil kamarát, váha zatial len zo 4 servami v krídle 440g, kompletná by sa mala vyšplhať tesne nad 600g, plochu som zväčšoval z 35dm 2 na 37 dm2 , rozpetie z 2200 cm na 2394cm uvidíme či bude cesta väčšej plochy alebo či sa opäť vrátim k 2200 alebo menej.
Peter naposledy tu zostalo len foto výškovky a ďalej už nebolo nič?
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.476 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám