file Aegea II

Více
18. úno 2010 19:12 #1300 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Aegea II
souhlas, i q10 byla dost dobra (teda jeste je)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. úno 2010 19:17 #1301 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
A Ivane, ak to nie je tajnosť, aká je plocha krídla.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. úno 2010 13:52 #1306 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Aegea II
Vazil jsem to s baterkami Xpower EX 1000, je to minimum, ale fungovaly na podzim hodne dobre.
V trupu je docela misto, za stridackem je na jednom boku Phoenix 25, naproti BEC VR-3 a baterky mezi nimi nastojato.
Teziste vypada taky normalne, nicmene - dam na cumak pro zacatek oluvko - jen pro jistitu.
Plochu jsem nepocital, hloubka v centru je 180 mm a na konci jen 80.
Vcera jsem chtel jit litat, ale sotva jsem vlezl do auta, zacalo prset. A ten mantinel pred vjezdem ne plochu ma fakt metr vysky. No - v aute mam lopatu.
Ero se mi taky libi ale ... "nerikej hop".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. úno 2010 21:48 #1318 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Tak jsem se dostal na letovku 630 gramů s accu 1300 mAh (80 gr.). Něco by se dalo ušetřit i na servech, na VOP a SOP mám 10gramová. Plocha je 33,5 dm2 a zatížení tak 18,8 gr/dm2. Pokud to slušně poletí, tak možná ještě udělám jedny křídla, protože po tomhle prvním pokusu už snad vím, jak to udělat "vzhlednější" a hlavně o něco lehčí. Pak bych se měl dostat pod 600 gramů :) [attachment=0:35yf3h8t]<!-- ia0 -->IMG_0871.JPG<!-- ia0 -->[/attachment:35yf3h8t]
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. úno 2010 07:10 #1319 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Peter super , hlavne že si sa do toho nebál ísť , uvidíš že druhý bude ešte lepší, ale 630g na to rozpätie a plochu je dobrá váha.
Držím palce že to dobre poletí. A ak by si dal ešte ľahší aku tak by si nejakých 15-20g vedel stiahnuť. G3 1100 Hyperion 65g.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. úno 2010 11:41 #1320 od pavol polonec
Odpověděl pavol polonec pro téma Aegea II
nieco nasej dielne ambrosia8
rozpatie 2100mm, plocha 31,3dm2,hmotnost draku 289g ,profil od M.Drely AG16
nova je trupova gondola dlhsia a aerodynamicky lepsia ako stara(stihla)
ostatne je uz klasika kevlar styrodur a bez dreva
http://www.mojehobby.cz/open/diskuze/43 ... 8043_1.jpg

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. bře 2010 17:55 #1379 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Tak mi to dneska nedalo a mezi 16 - 17 jsem dal pár letů. Na to, že je to můj první stroj touhle technologií a je tam spousta nedostatků, tak zatím veliká spokojenost. Model točí na obě strany stejně (ne jako ty moje konstrukční, kdy skoro každému modelu jde zatáčka na jednu stranu lépe :) ), při nepatrném potlačení se krásně "rozjede" a to jsem ještě pro zimu neměl náladu zkoušet klapky za letu a používal je jen při přistání . A to jsem se nějak nesnažil o extra čas, spíš se jednalo o hrubé ladění.
Letovka je asi 640 gr, 10 gramů udělal Altík. Pro dnešek jsem tam měl motor Turnigy 2209/28 (1050 kv) s vrtulkou
10 x 6. :) 2 sady baterek 2s Li-Pol 1300 (1x Dualsky a 1x nějaký Hi-model za pár babek), nabité včera večer, stoupání 3,7 m/s. A to už mám na tuhle vrtulku připravený motor TGY s kv 1650. Jo a hned jsem ocenil opravdu parádní možnosti nastavení na T8FG. Foto je z mobilu.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. bře 2010 19:35 #1380 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Super Peter tak gratulujem k prvému letu a to si hovoril že ťa zima tak ľahko von nevyženie :lol: , ozaj a ký profil so použil.
Mňe dnes prišli servá už konečne Dymond D60 a Dymond D47 tak už som sa vrhol na osádzanie, zajtra mi má prísť motor ak bude spĺňať parametre tak bude ďalší do zoznamu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. bře 2010 20:56 #1381 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Profil tam je AG44 - AG47. Souřadnice jsem stáhl z webu s plánkem Aegea II, takže má rovnou spodní stranu (na rozdíl od plánku, kde je namalovaný s prohnutou spodní stranou). Tak nevím, co je vlastně správně :D Taky mě překvapila reakce na křídélka, pro začátek jsem nastavil výchylky dle plánu, tedy 20 mm nahoru a 8 mm dolu při plné výchylce knyplu. Stačí malá výchlky knyplu a hned to točí. K tomu mám přimixovanou SOP a při kroužení stačí brknout do křídélek a pak už zatáčku držet jen VOP a SOP. Prostě zatím nadšení :)
Regl je Mystery 30A s 3A BEC a těch 6 serv je v pohodě. Akorát příště budou muset jít do křídla serva podstatně kvalitnější, na křídelka mám Naro Pico a na klapky Vigor, doma nastaveno při nějakých 20°C a na poli tak při +5°C jsem musel znova opravit středy. Prostě každý zoubek trimu je na letu znát

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. bře 2010 16:48 #1382 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Aegea II
Petře, blahopřeji k záletu. Je to nádherný model a už se těším, až ho v Dehtárech uvidím "na živo". H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.429 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám