file Aegea II

Více
31. pro 2009 10:00 #1114 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Aegea II
Nase polovina kridla Q11, se kterou se leta, vcetne 2 serv, ma 112 gramu.
2 metry rozpeti, vysoka stihlost (takze mensi plocha). Porad se jeste dela na gondole, je to nekonecna prace.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. pro 2009 10:33 #1115 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Aegea II
teda koukam ze se na pristi rok docela silne zbroji teda ..

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. pro 2009 10:43 #1116 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
tieti kídla budú mať 2200mm, plochu som o niečo zväčšil, ale celé éro bez elektroniky by som chel dostať do cca 320g. A práca je to fakt ako za trest. Najlepšie by bolo keby boly formi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. pro 2009 17:18 #1118 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Aegea II
Kluci, jste hrozně šikovní, závidím vám už jen to odvahu se do něčeho takového pustit. Nicméně, je to inspirující, dík.

Prosím, můžete napsat více:
1. O "výrobním zařízení" (pytel, zdroj vakua).
2. Čím se zajišťuje hladkost povrchu? Předpokládám, že olaminované jádro se vloží zpět do výřezů s "něčím mezi", tak co to je?
3. Jak se řeší "kulatost" náběžky?

Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. led 2010 14:48 #1136 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
takže ľavý a pravý centroplán je už hotový a tu už sa škvarí pravé uško.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2010 20:56 #1141 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II

Jan Kubica napsal: Kluci, jste hrozně šikovní, závidím vám už jen to odvahu se do něčeho takového pustit. Nicméně, je to inspirující, dík.

Prosím, můžete napsat více:
1. O "výrobním zařízení" (pytel, zdroj vakua).
2. Čím se zajišťuje hladkost povrchu? Předpokládám, že olaminované jádro se vloží zpět do výřezů s "něčím mezi", tak co to je?
3. Jak se řeší "kulatost" náběžky?

Dík, H.

No nevím, jestli můžu nějak radit, když s touhle technologií teprvé začínám ;)
ad1) zdroj vakua ledničkový kompresor, žádný tlakový spínač nemám, koupil jsem digi spínací zásuvku a tak první tři hodiny spínám kompresor po 12 min vždy na 1 minutu. Na další tak 3 hodiny prodloužím interval mezi spínáním na 15 minut. Kompresor udrží podtlak podstatně dýl, ten krátký interval je "pro jistotu". Jako pytel používám takové silnější černé pytle (asi na odpad??) a těsním silikonem.
ad2) Zatím na VOP a SOP jsem použil Durofol 0,2 mm (prodává např. Řempo či v Praze prodejna naproti metra Florenc za cenu okolo 50 kč za m2), ale na křídlo zvažuji použití Durofolu tl. 0,3 mm. Jenom mám strach, jak se ta silnější folie "přimáčkne" k náběžce. U 0,2 mm bez problému. Možná ji u náběžky zkusím zbrousit.
ad3) Náběžka ti v podstatě vyjde tak přesná, jak přesné máš šablony. Jen se musí zesílit olaminováním několika proužky tkaniny. No a můžu ti říct, že než jsem přišel na způsob, jak okolo náběžky VOP a SOP o poloměru tak 2mm přilaminovat páset široký 1,5 cm z tkaniny 33 gr/cm2, tak jsem myslel, že se u toho zblázním :evil: Na tu tkaninu se stačí "špatně podívat" a místo pásku z ní máš tkaničku :D
Jinak teď mám pauzu, čekám až dorazí zásilka od Havla

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. led 2010 08:13 #1142 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
S tou nábežkou je naozaj utrpenie len keď si predstavým že to mám robiť. Ale , po nejakej skúsenosti a aj tipov od známych ti dám radu ktorá by ti to mala uľahčiť.
1. postup som robil zo sklennou páskou ktorú dostaneš u Havla mala gramáž okolo 110g a šírku tých 2cm výhoda je že sa ti nestrapká akurát ju nemôžeš lepiť čerstvo zarobeným epoxidom , takže zarobíš si troška epoxitu natreš nábežku tokľko koľko bude páska, na igelit si položíš odstrihnutý kus pásky ktorú potrebuješ a presítiš ju epoxidom . Ja používam 2hodinové tužidlo .
po asi tak 1hod .15 min si zarobím nový epoxi a začnem laminovať na durofol a ostatné veci okolo , ak to mám hotové začnem z nábežkou, ten epoxi za ten čas bude už trocha zavädnutý a bude akoby lepil a teraz môžeš začať dávať tú nábežku a uvidíš že to pôjde eveľa lepšie. No a potom dáš všetko ostatné a do vákua.
Ak by si nemal pásku a dal len tkaninu tak to rob tak isto akurát ako ju dáš na ten igelit a presítiš ju dávam ešte na ňu z vrchu ďalší, poriadne prevalčekujem a potom si to narežieš na šírku ako potrebuješ tým pádom máš tkaninku pekne rovnú a nestrapká sa ti /režeš ju na 45%/ . Potom dáš najprv jeden igelit dole priložíš na nábežku po tom čase a opatrne prikladáš napr. hornú stranu , potom opatrne začneš dávať aj ten druhý igelit dole a nakoniec to dotvarujem valčekom , ja to síce robím z uhlíkom ale je to to isté , musíš nechať zavädnúť epoxid aby bol ako lepidlo.
A na tú nábežku môžeš dať aj väčšiu gramáž tkaninky 33g je málo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. led 2010 09:57 #1143 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Aegea II
Chlapci, nadrete se jako psi a zbytecne. Tohle prozradim ;)
Uriznete pasek z tkaniny cca 100, na 45 stupnu, o sirce cca 20.
Nastikejte sprejem 3M77 (stoji ovsem cca 500 Kc).
Lepsi je ovsem nastikat na sklo pro hoodne pasek.
Striknete taky nabezku.
Po zaschnuti snadno olepte, pak uz normalne laminujte.
Protoze je to na 45 stupnu, obali se snadno i konce kridla. Nekdo dela pasku hybridni, kevlar/sklo - to neni nutne.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. led 2010 16:44 #1144 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II

Ivan Horejsi napsal: Nastikejte sprejem 3M77 (stoji ovsem cca 500 Kc).

Ve spreji mám kontaktní lepidlo od UHU, tak to zkusím.
Jinak já to dělal tak, že jsem na igelitu prosytil tkaninu, to překryl dalším igelitem a ten sendvič nařezal lámacím nožem na proužky. To jde parádně. Pak jsem namíchal trochu L285, zahustil aerosilem (ne mikrobalony!!!) na hustotu kaše a tím potřel náběžku. Aerosil způsobí, že pryskyřice hned "lepí" a udrží tu tkaninu. No a pak jsem z pásku sloupnul vrchní vrstvu igelitu, přihladil na náběžku, opatrně sloupnul druhý igelit a ohnul přes náběžku a přiválečkoval. Hlavně se toho nesmí dotknout rukou, jen přidržovat štětcem. Kupodivu to jde docela dobře, ale s tím kontaktním lepidlem to musí být podstatně pohodlnější. Snad UHU bude taky fungovat ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. led 2010 19:20 #1145 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Používal som aj UHU spray, ale potom som to skúsil ako som písal, tak a už to mám celé hotové tu je výsledok.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.525 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám