file Aegea II

Více
23. pro 2009 20:52 #1062 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Aegea II

Petr Jeremiáš napsal: Kolikrát už jsem přemýšlel nad tím, že "omotoruju" A2. Za klidu by to muselo být parádní polétání.

Jestli mohu doporučit, tak neztrácej čas. Tyhle pokusy tady už byly, lidi byli spokojení, ale má to jednu chybku. Zalítáš si s tím párkrát do roka, protože jinak furt fučí a v tu chvíli je to téměř nepoužitelné. Zase na druhou stranu, když by vyšlo počasí, tak by ten podvečer musel nutně vést k orgasmu.
Jinak jak píše Honza, tak A-dvojky jsem dovažoval vždy, protože chybělo do 415 g (raději 420 g) kolem 30 g. A to i za mé éry (1962 - 1968) se už létaly eroplány přes dva metry, např. švýcarská A-dvojka ST-3 nebo náš (slovenský) Excelsior. I v této době se už trochu střílelo, hlavně s bočním háčkem, s trhačkou to moc nešlo. O krouživém háčku jsme si nechávali jen zdát. Ach jo, trochu OT.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. pro 2009 21:41 #1105 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Tak jsem vyndal z "pytle" VOP-14 gramů a SOP 9,5 gramu. Příští týden koupím 45ku tkaninu a pustím se do křídla.[attachment=1:e5le5xc8]<!-- ia1 -->Aegea6.JPG<!-- ia1 -->[/attachment:e5le5xc8][attachment=0:e5le5xc8]<!-- ia0 -->Aegea10.JPG<!-- ia0 -->[/attachment:e5le5xc8]
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. pro 2009 13:43 #1106 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Aegea II
Doporucuji silne dve vrstvy 25. Jedna vrstva to zkrouti, hlavne klapky. I kdyz bude tkanina 100/100 a to se tezko shani. Meli jsme s tim neprijemnosti.
S nekolika kridly na A2 jsem si hral dva roky, je to ztrata casu. Jedine az se budou litat souteze mezi 8-9 vecer.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. pro 2009 16:09 #1107 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II

Ivan Horejsi napsal: Doporucuji silne dve vrstvy 25. Jedna vrstva to zkrouti, hlavne klapky. I kdyz bude tkanina 100/100 a to se tezko shani. Meli jsme s tim neprijemnosti.

Dík za radu, asi to zkusím. Jen kdyby s tou tenkou tkaninou nebyla tak blbá práce :oops:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. pro 2009 16:43 #1108 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Pridám aj moje nové krídla na ktorých práve pracujem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. pro 2009 16:48 #1109 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Perfektní, jak a z čeho máš udělaný nosník. Tohle je moje první letadlo touhle technologií a tak sháním informace. Plánuji to jako elektru (žádný naviják) a čistě termické polétání, ne hotliner.
Dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. pro 2009 18:51 #1110 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Najprv som robil nostník spolu , ale teraz si najprv na sklo vylaminujem taký 20cm široký a podĺa toho aký dlhý ho potrebujem dám dĺžku a potom si ho narežiem , ďalej ho zapustím a prilepím 5minuťákom no a až potom laminujem tak preto zostane taký pekný nerozstrapkaný. Na tomto centropláne práve skúšam uhlíkovú nábežku zajtra ked to vytiahnem pošlem foto dúfam že mi vyjde.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. pro 2009 19:31 #1111 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
No a to řežeš až po vytvrzení pryskyřice? Neumím si představit, čím bych ten uhlík říznul.
A to máš jen pásnice, bez stojiny?
Já asi použiju jako nosník uhlíkovou pásku, tak 20 mm širokou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. pro 2009 20:10 #1112 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Jasné až vytvrdne, zas si nemysli že je nejako hrubý mám jednosmerný uhlík 30cm široký dávam jednu vrstvu keby som to chcel pevnejšie tak dve , ale zatial to na F5J outruner vždy stačilo / ako si písal to nie je hotliner/ a tie pásnice dávam bez stojiny. Prvé krídla ktoré som robil tak som si kúpil tak 0,5mm uhlíkovú pásnicu tak cca 1-1,5cm širokú a tiež som ju takto zapustil bez nostníka. A režiem to vysúvacím nožíkom , pravdaže si ho vždy ulomím aby bol ostrý.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. pro 2009 09:54 #1113 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Tak tu je prvá štvrtina z krídla. Váha 68g :cry: , dúfal som že sa mi to podarý spraviť do 50g. Na ušiach budem musieť viac šetriť.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.429 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám