file Aegea II

Více
20. lis 2009 17:01 #768 od Petr Jeremiáš
Aegea II vytvořil uživatel Petr Jeremiáš
Zdravím, pokud bude přes zimu čas a nálada, tak bych rád postavil tohle http://www.charlesriverrc.org/articles/ ... egea2m.htm . Jenom mám nějaké nesrovnalosti v použitých profilech, na plánku je řada AG44ct-AG47ct, ale v tabulce profilů v textu jsou souřadnice např AG45ct-02r a AG45c-03. Tak nějak tápu, co vlastně použít. Předem díky za radu.
Petr

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
20. lis 2009 17:47 #771 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Aegea II
Petře,

já si myslím, že co je v tabulce profilů patří k Aegea I. Ta dvojka je "evoluce", má jiné křídlo, například větší hloubku. Použil bych, co je na plánku.

A podívej se na http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1008566 , je tam i spousta obrázků, pokud se chystáš dělat kompozitní křídlo.

Držím palce, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. pro 2009 21:27 #1042 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Tak jsem chvilku řezal, VOP a SOP připraveno k vakuování, z křídla zatím vyříznuté středy. Přemýšlím, jakou tkaninu na křídlo, zda 35ku či 50ku?
Když ale čtu neustále připomínky k pravidlům jednotlivých kategorií, tak to zase bude éro jenom na pole za barák ;) (či Autonomy Dehtáry :D )
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. pro 2009 08:11 #1045 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Aegea II
Petře, nádhera.

Co to je za materiál - to modré? A potahovat chceš sklem nebo kevlarem?
Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. pro 2009 15:06 #1050 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Obojí je XPS, měl jsem zbytek světlého síly 2 cm (z Bauhausu), akorát tak na VOP a SOP a ten modrý je 4cm z OBI, použil jsem ho na stavbě baráku do ostění (zvláštní cihly s kapsou - Porotherm) před montáží oken a jedna deska mi zbyla. Tak jsem jí hned využil :D
Potah bude sklo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. pro 2009 16:28 #1053 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Aegea II

Petr Jeremiáš napsal: Když ale čtu neustále připomínky k pravidlům jednotlivých kategorií, tak to zase bude éro jenom na pole za barák (či Autonomy Dehtáry )

Nezoufej a klidně stav. Pokud jsou nějaké připomínky k pravidlům, tak určitě ne k modelům jako takovým. Tam máš volné pole působnosti. Je jen na tobě, kolik té malé oběžce naložíš. Scorpion má třeba 2320 mm a váhu cca 640 g. Ty se k těmto hodnotám snad ani nepřibližuješ, ne?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. pro 2009 17:44 #1054 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II

Jiří Veselovský napsal: Nezoufej a klidně stav. Pokud jsou nějaké připomínky k pravidlům, tak určitě ne k modelům jako takovým. Tam máš volné pole působnosti. Je jen na tobě, kolik té malé oběžce naložíš. Scorpion má třeba 2320 mm a váhu cca 640 g. Ty se k těmto hodnotám snad ani nepřibližuješ, ne?


No nevím, nějak s tou hmotností neúspěšně bojuji. První model (konstrukční Ambrosie dle plánku v RCR, 4 serva v křídle) se Speed 400, převodovkou a 8 NiMH mi vážil 750 gr., druhý model (rozpětí cca 1800 mm, křídlo PS+balsa, stejný pohon, VOP, SOP a klapka jedním servem) vážil 695 gr. a poslední Allegro lite se stříďákem a Li-Pol 605 gr.
Nějak nechápu, jak někdo musí ještě dovažovat, aby se vešel do limitu 500 gr.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. pro 2009 17:56 #1055 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Aegea II

Petr Jeremiáš napsal: Nějak nechápu, jak někdo musí ještě dovažovat, aby se vešel do limitu 500 gr.

Jde to, ale nutně musíš opustit taková ta zažitá dogmata o stavbě. Není to o kompozitech, u nich je naopak problém se s tou váhou nějak vypořádat. Všimni si, že většina eroplánů, které jsou na váhovém limitu, jsou konstrukční.
Ty váhy , které uvádíš u modelů (znám je), jsou opravdu trochu "přes". Podle mě je jediná cesta, jak už jsem uvedl, a to jít do vlastní klasické konstrukce. Naprosto obecná rada zní, že nemá cenu model dimenzovat tak, aby přežil třeba havárii. Obráceně ale se to zase nesmí přehnat, aby na křivý pohled něco upadlo.
Ono je to na dlouhé povídání. Hlavně všichni, kteří si kreslíme éra sami, jedeme svou vývojovou řadu a to je náročné časově.
Ať se ti daří.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. pro 2009 20:01 #1058 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Je fakt, že např. Allegro bych byl schopný "odlehčit" hned min. o 30 gr. bez problémů. Stačí místo 10 gr serv použít 5 gr, vyhodit výškoměr, zkrátit kabeláž na minimum a použít lehčí přijímač.
Jinak mi nedělalo problém za totality s tou "balsou" v obchodech (pokud tedy byla) postavit A1 do 220 gr. Kolikrát už jsem přemýšlel nad tím, že "omotoruju" A2. Za klidu by to muselo být parádní polétání.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. pro 2009 20:37 #1060 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Aegea II
Petře, já měl vždy problémy opačné, A1 za 160g apod., skoro vždy dovažuji. Jak píše Jirka, problém je najít tu správnou rovnováhu mezi hmotností a pevností a souhlasím i s tím, že u laminátů se to kontroluje hůře. I když, 600g na 2M není vůbec špatné.

Postav Aegeu, určitě ji budeme všichni závidět - jaké vybavení do ní plánuješ? A s pravidly si vůbec nelam hlavu, kdyžtak vymyslíme nějaká nová :lol: . H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.418 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám