file Aegea II

Více
21. lis 2010 19:32 #3052 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Krídla som al v kope bez spojky to máš cca 15- 20g. trupka + mechanizmus na ovládanie výškovky 16g, krídla 205g, smerovka 9g, výškovka 12g, gondola tuším 48g + zalepené lože na servá + predná prepážka motor + úchyt matky pre upevnenie krídla +zalepenie smerovkycca ďalších 10g.
No a tu je náčrt bočný pohľad na pochopenie ako to funguje. Červená je spružinka 0,3mm, dal som tam 4ks.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. lis 2010 10:42 #3058 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Tak po dnešnom vážený som zostal trocha namrzzený že váha nezodpovedá tomu čo som chcel dosiahnuť, konečná váha z 2 čl. 1100 554g :cry: ale začal som zas vážiť a nejaké grami asi pojdu ešte dole tak napríklad príjimač Jeti 8 kanál má 19g :o zmena bude najprv MZK oktáva 13,5g ušetrených 5,5g a kábliky mali len poriadne hrubé váha 9g :evil: na tých ak ich vymením za tenšie sa dalo tiež ušetriť dúfam aspoň 5g takže suma sumárum po týchto zmenách z 2čl. 1100 by bola váha 543,5g a z 2čl. 800 523,5g. Ale ešte nie je dokončené zafarbenie tak zas tam niečo naskočí. Takže zhrnuté poriadne vážte a na večer už len jogurt a nie hranolky lebo váha ide hore ani nevieš ako :lol:
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. pro 2010 19:58 #3189 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Tak jsem se pomalu pustil do Aegea 2 v.2 :) . Oproti prvnímu modelu chci hlavně snížit hmotnost někam k 550 gr. a udělat to hlavně "vzhlednější". No a protože kvůli hmotnosti bude ovládání ocasních ploch lanky, tak výškovka nebude plovoucí, ale normální-stabilizátor+kormidlo.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. pro 2010 16:12 #3204 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Tak jsem dneska vyndal z pytle SOP, provedení náběžky už jsem docela "vychytal" :) Hmotnost 9 gr, o 1 gr méně než u původní (ale Drela uvádí na plánku 8 gr :? ).
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. led 2011 11:08 #3207 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Tak hotová VOP, hmotnost 13 gr., opět o gram méně :) 2 vrstvy skla 23 gr/dm2+uhlík 8x0,15 jako nosník. No a protože jsem zjistil, že mi došla uhlíková páska na nosník křídla, tak musím objednat. Takže pokračování tak za týden :)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. led 2011 13:40 #3208 od Oto Melter
Odpověděl Oto Melter pro téma Aegea II
Tak inspirován tímto vláknem se pouštím do vlastní elektry. Líbil by se mi motýl (čistě jen proto, že ještě nic s motýlem nemám :) ) a zajímalo by mě, jestli ho tu už někdo na elektrách téhle velikosti udělal rozebíratelný pro lepší transport, případně jestli je dobré udělat dvě nasazovací poloviny, nebo véčko v kuse...jak se totiž znám, tak motýl v kuse by byl za chvíli na cucky... Díky:)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. led 2011 13:57 #3209 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Aegea II
motyla na casti ma q11 z vyroby

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. led 2011 20:36 #3210 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Tak vitaj v klube. Dúfam že pribudnú nejaké foto tvojej práce. Pre tvoju inšpiráciu nové krídlo 2m jedna polovička neosadená 85g :mrgreen: spolu 170g. 8-) Osadený trup 217g servá do krídla 22g + cca 10g kábliky, osadený model bez baterky cca 420g 8-) takže bat. budú musieť byť aspoň 85g .
Tak sa snaž.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. led 2011 21:52 #3211 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Aegea II
hmm pekne karol :) to jsem zvedavy

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. led 2011 18:42 #3259 od Oto Melter
Odpověděl Oto Melter pro téma Aegea II
Nakonec pro teď stavbu elektry odkládám, a pouštím se do F3K stroje, sice je to možná trochu offtopic a nevím jestli mátě někdo konkrétně zkušenosti s F3K, ale jak tu koukám jak nádherně vakuujete, tak snad budete umět poradit. Jde mi o to, kolik kde dát tkaniny popřípadě výztuh. Jedno křídlo za sebou už mám, házet to jde, ale vypadá hrůzostrašně (bylo to moje první vakuování) a je docela torzně měkké. Kvůli úspoře hmotnosti jsem dával dvě vrstvy tkaniny jen od náběžky po nosník a navíc jsem léta tkaniny nedal diagonálně :? ...Tkaninu mám skleněnou 33g/m^2 a nosníky jsou běžné uhlíkové pásnice 8x0,15mm (tuším). Zajímalo by mě, o kolik se konstrukce zpevní, když dám tkaninu diagonálně (a pokud budu mít dvě vrstvy všude, tak jestli jednu rovnoběžně a jednu diagonálně?) máte s tím někdo zkušenosti?

Dík:)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.704 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám