file Aegea II

Více
11. led 2011 09:11 #3269 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Bolo to tu už pár krát rozoberané ale ja som sa konkrétne dopracoval k 1vrstve 50g tkanine, narezaná na 45stupňov ale teraz ešte dávam jednu vrstvu 23g tkaninky, ale len taký pásik ako budú široké krídielká lebo skúsenosť je že sa mi občas krútily čo mi dosť vadilo. Lepšia pevnosť krídielok.
Ivan Horejší tu písal používa 2x23g že sa mu to osvedčilo najlepšie.
len z 23g sa dosť zle pracuje lebo je velmi jemná a skúšal som aj takto ale troška je vyšia váha aj keď je to zanedbatelné. Podla mňa väčšia pracnosť.
Tu je ukážka krídiel ako to robím ako som písal vyšie, nové už aj konečne z nafarbením priamo z formi. /durofol/
jedna polovička krídla váži 92g.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. led 2011 10:22 #3270 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Ono asi záleží na tkanině. Mám od Havla 23gr a 48 gr a s oběma se pracuje perfektně. Pak mám jednu 17 gr a ta je skoro nepoužitelná, z ní ustřihnu s patřičným přesahem plachtu na potah křídla a když to náhodou vezmu do ruky (bez toho, že by to leželo na nějakém podkladě) , tak to okamžitě změní tvar na "tkaničku" :) a je to k vyhození.
Jinak Karol, máš to perfekt, mě teď jedno ucho váží 44 gr(bez nátěru), je to asi o 8 gr méně než původní. Jsem zvědavý, jestli se dostanu s polovinou křídla na 100 gr :) Měl jsem jeden zkažený výřez střední části, tak jsem na něj zkusil dát 1x48gr a má to 54 gr. Ale to tam nemám vyztužené křídelka další vrstvou. Pokud dám 2x23gr, tak se to ani nehne :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. led 2011 10:58 #3271 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
S tou tkaninou máš pravdu mal som tiež z rovnakej gramáže ale jedna akoby bola z umelej hmoty držala, ak som ju nalaminoval a náhodou som mal pod ňou špinku tak som ju kludne podvihol vyčistil a potom ju pekne uložil naspäť, ale tá druhá bola taká že sa dala aj pokrčiť a náhodou ak sa mi pod ňu dostala špina a chcel som ju vybrať bol hneď problém vlákna sa od seba hneď rozťahovaly.
Od Havla beriem aj ja ale záleží asi aj od výrobcu od ktorého nakupujú v Havli.
No 8g jedna polka druhá 8g a máš hneď 16g len na ušiach. Tak takých tiež minimálne 16-20g máš na centropláne a spolu to robí 35 - 40g to je super úspora nie? 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. led 2011 13:36 #3272 od Vladimír Čermák
Odpověděl Vladimír Čermák pro téma Aegea II

Karol Chyba napsal: Práve som objavil dobrú uhlíkovú pásku na nábežku tu je link: http://shop.r-g.de/index.php?cl=details ... cnid=00137

Mám dotaz na pana Karola.Dáváte na náběžku tuto pásku vis.odkaz ? a má tato páska orientaci vláken na 45°? nebo to řešíte z něčeho jiného ( střiháte z uhlíkové tkaniny ??) Děkuji za odpověď. :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. led 2011 14:19 #3273 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Nie nepoužívam lebo som nakoniec zistil že je to jednosmerná , nakoniec som kúpil od Havla túto http://www.havel-composites.com/shop/44 ... tml?pls=30
je to uhlíkové plátno 93g/m2 to potom režem pod 45stupňov na pásiky aké potrebujem a tie lepím na nábežku striekacím 3M Display Mount lepidlom.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. led 2011 17:10 #3274 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Jednosměrná tkanina je dobrá tak na nosník, ale těžko z toho uděláš náběžku. Jakmile se toho "špatně" dotkneš, tak jdou vlákna od sebe. Akorát ta cena :cry: . Teď jsem bral u Skolila 1,2m2 jednosměrky a při placení jsem se už kroutil. A to je pořád polovička oproti klasické tkanině.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. led 2011 18:09 #3275 od Oto Melter
Odpověděl Oto Melter pro téma Aegea II
Díky za rady, zkusím teda dvakrát 33gr tkaninu, když už jí mám doma a na křidélka hodím ještě o jednu vrstvu víc...chtělo by to aby půlka křídla měla kolem 60g, tak jsem na to zvědavej :? Křídlo mám vyříznuté, tak snad se někdy brzo dostanu k vakuování. Ještě by mě zajímalo, jak široký proužek odtrhové tkaniny používáte na zavěšení kormidel?
Díky :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. led 2011 18:14 #3276 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Podle mě bude 2x33gr na F3K dost. Já bych dal tak 2x17gr. Na zavěšení kormidel používám monofil, pásek 2 cm mezi vrstvy skla.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. led 2011 20:00 #3279 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Tak hotové obě uši, hmotnost 88 gr, úspora 16 gr. Asi jsem to přehnal s tloušťkou odtokovky, je sice jako břitva, ale příště to bude chtít o desetinku silnější :)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. led 2011 19:29 #3291 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Keďže som sa dopracoval k chvostovým plochám do 20g musel som začať skracovať predok trupu vzhladom nato že som mal model ťažký na predok.
Padlo rozhodnutie že poopravým staré kopyto a tak isto poopravým sedlo na krídlo keďže nemalo vzopätie.
A keď sa priznám bola to moja prvá vlastnovyrobená forma a nie je to ako som si predstavoval.
Takže tu je pripravené kopyto ešte ho trocha prebrúsiť 2000šmirglom a naleštiť a môže sa ísť na deliacu rovinu. potom sem hodím aj postup pri ďalšej výrobe.
No a dúfam že aj druhý niečo fidlikajú a niečo tiež prihodia.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.516 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám